„Ar jie arti nebemoka, ar ką?“

Babrungo kaimo Smilgų gatvė šitaip sugadinta ne vienoje vietoje

Babrungo kaimo Smilgų gatvė šitaip sugadinta ne vienoje vietoje

Dar tada, kai nebuvo prisnigę, „Žemaičio“ redakcija sulaukė Babrungo seniūnijos gyventojo skambučio. Vyriškis piktinosi dėl sugadinto kelio. O tai esą padarė ne važinėjantieji tuo keliu, bet nemokšos artojai, nežinantys, kada reikia plūgą pakelti.

„Dažnai tuo keliu važiuoju ir mane toks nervas ima. Niekaip nesuprantu, ar jie arti nebemoka, ar ką? Oi, tie šių laikų artojėliai! Šitaip kelią sudarkyti! Negi taip viską ir paliks? Negi netvarkys?“ – klausimus kėlė į redakciją paskambinęs žmogus.
Skambinusiojo nurodyta vieta – Babrungo kaimo Smilgų gatvė, tiksliau – keliukas, kuris kelią Šiauliai–Palanga sujungia su vadinamuoju senuoju Platelių keliu.
Nuvykę į vietą įsitikinome – „Žemaičiui“ skambinęs žmogus nemelavo. Smilgų gatvė, kurią iš abiejų pusių supa laukai, – gerokai įarta. Įkabinimų daug, jie gana gilūs ir tikrai pažeidę važiuojamąją žvyrkelio dalį. Buvo taip, kaip ir sakė žmogus, – artojas laiku nepakėlė plūgo.
Įvykio vietoje artojo, žinoma, nebuvo. Neaišku ir kas suartųjų žemių savininkas ar savininkai. Tad kreipėmės į Babrungo seniūnę Rūtą Jonušienę.
Seniūnė patvirtino, kad Smilgų gatvė – ne koks privatus keliukas, o seniūnijos žinioje esantis kelias. „Tokio atvejo, kad ardamas žemę ūkininkas sugadintų kelią, man dirbant seniūne dar nėra buvę. Žinoma, arti negalima bet kaip, yra tam tikros taisyklės, juolab jei sklypas ribojasi su keliu. Išarti negalima ne tik kelio, bet ir pakelės, o čia jau ir važiuojamosios dalies gerokai užgriebta“, – kalbėjo R. Jonušienė.
Į klausimą, kam priklauso abejose Smilgių gatvės pusėse esantys sklypai, seniūnė iškart atsakyti negalėjo, bet pažadėjo tai išsiaiškinti. „Nustatyti savininką nebus sudėtinga. Užteks pažiūrėti į specialų žemėlapį“, – sakė R. Jonušienė.
Po kurio laiko seniūnė „Žemaičiui“ atsakė: „Taip, kaltininką suradau. Jis neneigė sugadinęs kelią – ką ten paneigsi, kai viskas taip akivaizdu. Apgailestavo, kad taip išėjo, ir pažadėjo pavasarį viską sutvarkyti. Dabar, kol yra sniego ir įšalas, nieko padaryti negalės. Kai atšils, manau, pažadą vykdys. Jei ne, imsimės priemonių.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...