Mokiniams dalijami supuvę vaisiai?

Pasikeitus ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų maitinimo reikalavimams, pagal kuriuos vaikai turi gauti sveikesnį ir kokybiškesnį maistą, kilo didžiulė emocijų banga. Daugumai darželinukų bei mokinių visiškai nepatiko naujovių skonis. Džiaugtasi tik tuo, kad vaikams siūloma daugiau daržovių, vaisių. Akcentuota ir tai, kad mokykloms ir darželiams atrenkami tik patys geriausi produktai. Bet ar tikrai?
„Žemaitis“ neseniai sulaukė Stalgėnų mokykloje besimokančio moksleivio mamos skundo dėl itin prastų vaisių.

Žurnalistams paskambinusi moteris sakė, kad jos vaikas gauna nemokamą maitinimą. Mamos teigimu, prie pagrindinio patiekalo jo atžala dažnai gauna jogurto ar vaisių. Bet pastaraisiais esą ne visada galima pasimėgauti. Juos esą kartais tenka išmesti, mat atrodo labai neišvaizdžiai, būna papuvę.
Skambinusioji tikino, jog pastarąjį kartą – antradienį – jos moksleivis į namus parsinešė supuvusį bananą.
Nuolat kalbama apie būtinybę užtikrinti sveikatai palankesnę vaikų mitybą, geriausią kokybę bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius. Bet apie kokią kokybę galima kalbėti, jei vaikams brukami supuvę vaisiai?
Be to, juk buvo skelbta, kad Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio įsakymu nurodyta skirti daugiau pinigų rajono mokinių nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti.
Vienam moksleiviui, besimokančiam pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pietums skiriama pusantro euro, vyresniems – besimokantiems pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo programas, – 1,90 euro (pernai atitinkamai buvo 1,30 ir 1,51 euro).
„Žemaitis“ minėtos mamos nusiskundimus išdėstė Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos, kuriai priklauso Stalgėnų skyrius, direktoriui Stanislovui Ivanauskui. Vadovas liko labai nustebęs. Pasakojo, kad vos prieš porą dienų bendravo su Stalgėnų mokyklos bendruomene ir jokių nusiskundimų neišgirdo.
S. Ivanauskas minėjo, kad neseniai Stalgėnuose pasikeitė virtuvės darbuotoja, mat ankstesniąja skųstasi. Dėl to buvo ženkliai sumažėjęs valgančių moksleivių skaičius. Išsiaiškinus, jog dėl to kalta virtuvės darbuotoja, imta dairytis naujos.
Pasikeitus virtuvės darbuotojai, esą situacija iš esmės pasikeitė – beveik pusė mokyklos mokinių dabar pietauja valgykloje. Maistas jiems patinka. O dėl prastų vaisių, anot vadovo, jokių priekaištų niekada nėra buvę.
Tą patį aiškino ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Loreta Vainauskienė, teikianti paslaugas ir Stalgėnų skyriui. Ji tikino, jog iš mūsų pirmųjų išgirdo apie galimai netinkamus valgyti vaisius. Pedagogė sakė, jog šią savaitę lankėsi Stalgėnų mokykloje ir tikrai nebuvo net užsiminta apie tai.
Pasak L. Vainauskienės, į Stalgėnus maistas kiekvieną rytą iškeliauja iš „Ryto“ pagrindinės mokyklos, tad pastarosios valgyklos vedėja tikrai žinos, koks jis. O ši patikino, kad nėra mačiusi papuvusių vaisių. Moteris aiškino, kad antradienį tikrai į Stalgėnus iškeliavo bananai, bet jie buvo išvaizdūs. Ir pristatyti į mokyklą per Plungės miesto mokykloms maistą tiekiančią uždarąją akcinę bendrovę „Grūstė“ buvo vos prieš dieną – pirmadienį.
Svarstyta, gal minėtas moksleivis bananą namo nešėsi per šaltį rankose, tad šis dėl to pajuodo. Kaip  bebūtų, direktorius S. Ivanauskas žadėjo šita situacija pasidomėti ir viską išsiaiškinti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...