Seniūnijų opa – kelių priežiūra

L1901-00069Pirmadienį į pasitarimą susirinkę Plungės miesto ir kaimų seniūnai daugiausiai dėmesio skyrė opiausiai žiemos problemai – kelių priežiūrai. Bėda, žinoma, nemenka, nes važiuojantieji nepatenkinti kelių būkle, pėstieji – šaligatvių, o visos strėlės dėl netvarkos sminga į seniūnus.

Pirmiausia klausimų kilo dėl naujų šaligatvių priežiūros. Mat nežinia, kas juos turi valyti tuo laikotarpiu, kai jie jau įrengti, bet oficialiai dar neperduoti Savivaldybės ar seniūnijos žinion. „Nuolat gaunu žmonių skundų, kad nevalomas Žaltakalnio gatvės šaligatvis Plungėje. Gyventojų skundai pagrįsti – jie nori patogumo. Tačiau kaip tokioje situacijoje turėtume elgtis, nes tas šaligatvis –
lyg dar ir statybvietė. Kas jį turi prižiūrėti? Gatvę rekonstravęs „Šiaulių plentas“ ar seniūnija? Jei „Šiaulių plentas“, imkimės priemonių – skirkim baudą“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis.
Vietos ūkio skyriaus vedėjo Martyno Čiuželio teigimu, į šį klausimą atsakyti sunku – reikia žiūrėti, kaip numatyta konkrečioje sutartyje. „Tas laikas – nuo statybų pabaigos iki oficialaus įforminimo – toks pakibęs ore. Objektas baigtas, lyg ir turėtume jį prižiūrėti, bet jei ką sugadintume, rangovas mums gali pasakyti – ko lindot, kas leido į statybvietę“, – keblią situaciją aiškino M. Čiuželis.
Aibę skundų dėl nevalytų kelių pastaruoju metu gauna ir seniūnai. „Nors visi keliai pravažiuojami, mūsų telefonai netyla. Matot, žmonių poreikiai skirtingi. Pavyzdžiui, Didvyčių gyventojai man jokių pretenzijų nekelia. Iš jų visada girdžiu, kad viskas gerai, nėra problemų. O štai glaudiškiai, nors pas juos valoma tiek pat, kiek Didvyčiuose, nuolat piktinasi“, – sakė Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė.
Pasak seniūnų, bėda ne ta, kad keliai nevalyti. Sniegas nuo jų nubrauktas, tačiau nebarstomi, todėl danga – grynas ledas. „Kalniškių Kelio gatvė, vedanti slidinėjimo trasų link, vietomis – kaip stiklas. Judėjimas ten išties labai intensyvus. Žinome tai, todėl nuolat tą kelią ir valome, ir barstome. Bet orai tokie, kad mūsų pastangos dažnai nueina niekais, nes tai sninga, tai atodrėkis ir lietus, tai vėl pašąla. Be to, tuo mišiniu, kurį turime, ledo neištirpdysi, jame per mažai chemijos“, – kalbėjo Nausodžio seniūnas Darius Preibys.
Seniūnų teigimu, gyventojai skundžiasi ne tiek seniūnijų prižiūrimais keliais, kiek tais, už kuriuos atsakinga akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ Plungės kelių tarnyba. „Mes kreipiamės į kelininkus, o jie mums atsako, kad tokio lygio kelių barstyti neprivalo, paragina atsižvelgti į sąlygas ir vairuoti atsargiau“, – pasakojo seniūnai.
„O įdomiausia, kad labai skiriasi tai, kaip kelius prižiūri Plungės ir Kretingos kelininkai. Aiškiai matome, kur valė kretingiškiai ir kur – plungiškiai. Tik niekaip nesuprantu, kodėl turi skirtis, jei atsakinga ta pati bendrovė“, – sakė Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė.
Jai pritarė Administracijos direktorius G. Bagužis: „Pats važiavau link Platelių. Kelias tikrai pavojingas. Bet taip būti negali, todėl seniūnų prašau sekti padėtį, fiksuoti, fotografuoti problemines vietas ir pranešti man arba už kelius atsakingai Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistei Astai Stankuvienei.“
Direktoriaus teigimu, dėl prastos kelių priežiūros jau ruošiamas raštas, kuris bus siunčiamas Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Tad kol jis ruošiamas, prašyta, kad ir seniūnai išsakytų savo pastabas, įvardytų didžiausias problemas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...