Kontrolierių pražudžiusi moteris teisme liejo ašaras

R. Kontvainienė, liedama ašaras, atsiprašinėjo žuvusiojo artimųjų

R. Kontvainienė, liedama ašaras, atsiprašinėjo žuvusiojo artimųjų

Šiek tiek daugiau nei prieš pusmetį kone visą šalį sukrėtė Skuode įvykusi skaudi nelaimė, kai darbo metu žuvo minėto miesto techninės apžiūros kontrolierius Kęstutis Petkus, kuris čia buvo išdirbęs daugiau nei penkiolika metų. Automobilio „Volkswagen Jetta“ techninę patikrą atliekantis 59-erių darbuotojas buvo mirtinai suvažinėtas šios mašinos vairuotojos. Trečiadienį skaudžios nelaimės aplinkybės narpliotos Plungės apylinkės teismo rūmuose.

Nesustojo net ir partrenkusi žmogų
Teisiamųjų suole atsidūrusi skuodiškė Rita Kontvainienė (g. 1968 m.) sunkiai rinko žodžius, tačiau tikino labai besigailinti dėl tragiškos nelaimės. Liedama ašaras moteris visiškai pripažino kaltę ir atsiprašinėjo žuvusiojo artimųjų. Už neatsargų gyvybės atėmimą prokuroras ją siūlė nubausti laisvės atėmimo bausme. Už tokį nusikaltimą kitokia bausmės rūšis ir nenumatyta.
Dviejų šeimų gyvenimus sugriovusi nelaimė įvyko praėjusių metų birželio 14-ąją, apie 9 valandą, Vytauto gatvėje, Skuode, esančiame UAB „Telšių techninių apžiūrų centras“ padalinyje. Apžiūros atlikimo patalpoje, tikrinant automobilį, kontrolierius R. Kontvainienės paprašė šiek tiek pavažiuoti į priekį. Bet ši dėl streso nesugebėjo tinkamai valdyti automobilio. Išsigandusi moteris į priekį pavažiavo apie pusantro metro, taip parblokšdama specialistą, stovėjusį apžiūros duobėje.
Pastarasis nuo smūgio griuvo ant nugaros ir palindo po važiuojančios „Volkswagen Jetta“ kėbulu. Tačiau net ir tada skuodiškės vairuojama mašina nesustojo. Atvirkščiai – ji pradėjo dar greičiau važiuoti, kartu su savimi vilkdama K. Petkų. Kontrolierius buvo velkamas net šešiolika metrų, kol automobilį sustabdė vejos bortelis. Sunkius sužalojimus patyrusio vyro gyvybė užgeso vietoje.
Prokuroras Mindaugas Vilnius pažymėjo, jog žmogaus gyvybė buvo atimta dėl neatsargumo, pažeidus teisės aktais nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles.
Atsipeikėjo tik atsitrenkusi į bortelį
Išgirdusi, kuo yra kaltinama, R. Kontvainienė sunkiai rinko žodžius. Apsipylusi ašaromis, kūkčiodama kaltinamoji nė nebandė savęs teisinti ar ginti. Ji visiškai pripažino kaltę ir sutiko prisiminti šiurpaus įvykio detales.
Skuodiškė pasakojo, jog į Skuode esantį techninės apžiūros padalinį atvyko minėtosios dienos rytą. Čia ji atvažiavo dviračiu. Automobilis, kuriam turėjo būti atlikta techninė apžiūra, buvo paliktas iš vakaro.
Apsižiūrėjusi R. Kontvainienė uošviui priklausančią mašiną pastatė į eilę. Kol laukė, nuėjo susimokėti mokesčio. Čia dirbančius specialistus moteris įspėjo, kad automobilio apžiūroje ji dalyvaus pirmą kartą, kad nežino, ką ir kaip reikės daryti. Bet jai esą buvo pasakyta, kad nieko sudėtingo atlikti nereikės.
Susijaudinusi kaltinamoji prisiminė, kaip K. Petkus pradėjo apžiūrą. Sakė, kad jis ir pats buvo atsisėdęs prie tikrinamo automobilio vairo, paskui vėl liepė sėstis jai. Tada jis esą įlipo į duobę, paprašė pasukinėti vairą, nuspausti stabdžių pedalą ir, pasikvietęs vairuotoją, papasakojo apie tvarkytinus dalykus. Po to vėl R. Kontvainienei liepė grįžti į mašiną ir truputį pavažiuoti į priekį.
Moteris pasakojo taip ir padariusi, bet darbuotojas paprašė dar šiek tiek pavažiuoti. „Aš nemačiau žmogaus“, – verkdama kalbėjo skuodiškė ir tikino, jog nuo tos akimirkos nieko neprisimenanti. Esą atsipeikėjo tik atsitrenkusi į bortelį.
„Nežinau, kodėl automobilis nesustojo. Aš stabdžiau, maniau, kad stabdau“, – sakė R. Kontvainienė ir pridūrė, kad buvo labai išsigandusi. Ji neneigė, kad iš streso galėjo sumaišyti stabdžių ir greičio pedalus.
Atleido kaltinamajai
Dabar galima tik spėlioti, ar automobiliui sustojus iškart po to, kai buvo partrenktas kontrolierius, būtų pavykę išvengti tokių tragiškų pasekmių. Šiai dienai akivaizdu tik viena – dėl neatsargaus moters elgesio buvo suluošinti tiek jos, tiek žuvusiojo artimųjų gyvenimai.
Tiesa, pastarųjų teismo posėdžio metu nebuvo galima išgirsti. Kaltinamajai visiškai pripažinus kaltę, byla išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka. Dėl to nei liudytojai, nei nukentėjusieji nebuvo apklausti. Kad žuvusiojo artimuosius slegia nepakeliamas skausmas dėl prarasto vyro bei tėvo, buvo galima suprasti tik iš to, kad viso posėdžio metu jie braukė ašaras.
Verkė jie ir tada, kai R. Kontvainienė dar kartą jų atsiprašė už suteiktą skausmą, nuoširdžiai gailėjosi to, kas įvyko, ir tikino ateityje jiems padėsianti. Kad galėtų kompensuoti laidojimo ar paminklo pastatymo išlaidas, moteris žadėjo parduoti ar perleisti turimą sodą. Tiesa, dalį žalos ji jau yra atlyginusi.
Kaltinamoji, kuriai po tragedijos dėl patirto šoko pačiai prireikė medikų pagalbos, su nukentėjusiais bendravo nuo pat pradžių. Kad ji sunkiai išgyvena dėl skaudžios nelaimės, tvirtino ir jos advokatas. Pasak jo, bendraujant su ginamąja, jam daugiau tenka teikti psichologinę, ne teisinę pagalbą, nes ji labai sielojasi, verkia.
Advokatas minėjo, kad jo klientė niekada nebandė ieškoti būdų, kaip save apginti. Esą moteris tik klausinėjo, kaip atsiprašyti nukentėjusiųjų.
Nei R. Kontvainienė, nei jos advokatas neprašė sumažinti prokuroro pasiūlytą lygtinę metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jie sakė pasitikį Lietuvos teisingumu. Su tokia bausme sutiko ir nukentėjusieji. Žuvusiojo sūnus ašarodamas tepasakė, kad jie atleido kaltinamajai.
Koks bus teismo nuosprendis, paaiškės vasario pradžioje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...