Liaudiško šokio ritmu – jau 35-erius metus

Scenoje – mažieji ansamblio šokėjai

Scenoje – mažieji ansamblio šokėjai

Plungė jau nuo senų laikų žinoma kaip liaudies meno lopšys. Ir ne veltui, juk mūsuose – tokia gausybė tautodailės meno puoselėtojų, kurie išskirtiniais savo darbais ne tik prisideda prie šio amato tradicijų išsaugojimo, bet ir populiarina jas tarp jaunosios kartos menininkų.
Ne ką mažiau mūsų kraštas turtingas ir liaudišką dainą bei šokį puoselėjančių žmonių, susibūrusių į įvairius kolektyvus. Vienas tokių – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“. Jis jau ne vieną dešimtmetį dainomis, muzika bei šokiais džiugina savo gerbėjus. Rodos, taip neseniai kolektyvas atšventė gražų trisdešimties metų jubiliejų, o šiais metais ansambliui – jau 35-eri. Ta proga „Žirginėliai“ surengė įsimintiną koncertą „Iki paryčių“, kuris vyko praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centre.

Sveikinimų – kaip iš gausybės rago
Į  jubiliejų įprasminančią šventę sugužėjo šimtai liaudies kūrybos mėgėjų ne tik iš Plungės, bet ir iš kitų miestų bei miestelių. Kultūros centro salė buvo pilnutėlė. Įspūdingoje liaudies šokio šventėje dalyvavo būrys ilgamečių ansamblio „Žirginėliai“ bičiulių, tarp kurių – Tukumo moksleivių namų šokių kolektyvas „Luste“ iš Latvijos.
Pasveikinti vieną geriausių Lietuvoje tautinių šokių kolektyvų atvyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro Choreografijos poskyrio specialistė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto profesorius Vidmantas Mačiulskis.
Gražių žodžių kolektyvui negailėjo ir Plungės kultūros centro vadovas Romas Matulis, rajono meras Audrius Klišonis, Seimo narys Jurgis Razma – jie taip pat sveikino kolektyvą gražios sukakties proga bei dėkojo jam už tai, kad savo veikla prisideda prie tautos pamatų kūrimo.

Gražios sukaties proga kolektyvą sveikino ir jo įkūrėja N. Vasylienė

Gražios sukaties proga kolektyvą sveikino ir jo įkūrėja N. Vasylienė

Ansamblis – didžiulė vertybė
Anot ansamblio vadovės Sonatos Kazlauskytės, kad meno kolektyvas egzistuotų, jo dalyviams reikalingi asmeninio pobūdžio motyvai. Svarbiausias jų – saviraiškos galimybė. Meno kolektyvas gyvybingas, kai jo veikla grindžiama raiška, atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio poreikius. Čia reikšmę turi kolektyvo kultūra, aplinka, kolektyvo nariai ir bendri tikslai.
„Žirginėlių“ nariams ansamblis – didžiulė vertybė, kurią šokėjai saugo ir puoselėja. Tai erdvė, kurioje jie nori ir gali prasmingai leisti laisvalaikį.
Gražiai apie kolektyvą dar prieš jo jubiliejinį koncertą atsiliepė ir viena iš jo šokėjų. „Kiekvieną šokių valandą, minutę, sekundę šoku su stipriu širdies plakimu, su didele palaima atsiduodu šokiams. Kad ir kaip sunkiai dirbame per repeticijas, viskas atsiperka festivalių, koncertų, Dainų švenčių metu. Kai šokame didžiojoje scenoje su plačiausiomis šypsenomis, didžiausiu atsidavimu ir aistra, kai matome visų žmonių spindinčias akis, girdime garsiausius aplodismentus ir prašymą pakartoti – tada nesinori sustoti!
Liaudiški šokiai parodo kokia yra graži ir unikali mūsų kultūra, įrodo, kokie mes esame vieningi ir patriotiški. Būti šio kolektyvo dalimi yra didžiulė garbė, būti šio kolektyvo dalimi reiškia būti Lietuva!“ – sakė Auksė Rūsytė.
Kad ansamblio veikla – ne tik sunkus darbas scenoje, bet ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas, galimybė atsiskleisti, dalyvauti įvairiuose renginiuose, pamatyti ne tik šalies, bet ir užsienio miestų grožį ir drauge prisiliesti prie tų kraštų kultūros tradicijų, tikino ir kiti „Žirginėlių“ šokėjai.

„Iki paryčių“
Iš meilės liaudies menui bei pagarbos tautiniams šokiams gimęs kolektyvas jubiliejinio koncerto „Iki paryčių“ metu publikai dovanojo gražiausius savo pasirodymus. Savo šokiais ansamblis atspindėjo per visus tuos dešimtmečius nueitą veiklos kelią. Žiūrovai liko sužavėti kiekvienu jaunųjų šokėjų išėjimu į sceną, liaudiško šokio ritmu besisukančiomis poromis.
Per renginį gražių žodžių negailėta ne tik visam kolektyvui, bet ir buvusioms bei esamoms jo vadovėms. Ypač gražiai šokėjai kalbėjo apie nuo 1998-ųjų ansambliui vadovaujančią S.  Kazlauskytę. Žavėtasi jos užsidegimu dirbti, aistra liaudiškam šokiui.
Jaunieji šokėjai dėkojo ansamblio vadovėms už tai, kad juos subūrė, įskiepijo meilę liaudies menui, už pasitikėjimą ir tikėjimą savo ugdytiniais. Akcentuota, jog visus kolektyvo narius sieja ypatingas ryšys. Ne veltui jubiliejiniame koncerte dalyvavo tiek buvę, tiek esami ansamblio šokėjai.
Jiems vadovė S. Kazlauskytė dėkojo už meilę tautiniam šokiui ir linkėjo naujų išraiškingų kompozicijų, įkvepiančių sumanymų ir naujų pergalių.
Žvilgsnis į praeitį
Minint reikšmingą sukaktį, norisi atsigręžti ir į kolektyvo praeitį, prisiminti pirmuosius jo žingsnius, koncertus, išvykas. Pastarųjų būta itin daug. Per daugiau nei tris dešimtmečius „Žirginėliai“ savo pasirodymais yra džiuginę daugybę šalių. Tarp jų – Lenkija, Turkija, Graikija, Vokietija. Visada energingas ir jaunatviškas kolektyvas pažįstamas ir Dainų šventėje. Žinoma, jis džiugina ir Plungės miesto šventės svečius.
Už tai, kad šokiais gali perteikti lietuvių liaudies kultūros grožį, savastį, ansamblio šokėjai turi būti dėkingi Nijolei Vasylienei. Būtent jai gimė mintis suvienyti liaudies meną bei tautinį šokį vertinančius vaikus ir jaunimą, kurie šiandien skina laurus meno saviveiklos konkursuose, laimi prizines vietas įvairiose peržiūrose bei triumfuoja tarptautiniuose vaikų ir jaunimo festivaliuose. Tokiu būdu jau kelios „Žirginėlių“ kartos garsina ne tik gimtosios Plungės, bet ir visos Lietuvos vardą.
Kolektyvo įkūrėja dalyvavo ir jubiliejiniame renginyje. N. Vasylienė pasidžiaugė, kad jos pradėtas darbas, veikla sėkmingai tęsiama iki šių dienų.

Ansamblis „Žirginėliai“ vienija didžiulį būrį liaudiško šokio gerbėjų

Ansamblis „Žirginėliai“ vienija didžiulį būrį liaudiško šokio gerbėjų

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...