Savižudybės versija atmesta

Visa Lietuva sekė, kaip baigsis Plungės, o vėliau uostamiesčio teisėjų narpliota baudžiamoji byla dėl tragiškos avarijos, kurios metu žuvo beveik visa jauno radviliškiečio ugniagesio šeima. Už tai, kad būdamas girtas pražudė net tris žmones, klaipėdiškis Igoris Cvetkovas Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo buvo dešimčiai metų pasiųstas į atvirąją koloniją.
Bausmės avarijos kaltininkui nesušvelnino ir Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija. Pastaroji tik sumažino kai kuriems nukentėjusiesiems priteistas sumas. Galbūt I. Cvetkovas ir toliau būtų mynęs teismų slenksčius, bandydamas išsisukti nuo bausmės, jei ne netikėtas šios istorijos posūkis – klaipėdiškis rastas negyvas. „Žemaitis“ aiškinosi, ar buvo nustatyta vyro mirties priežastis bei kas, mirus kaltininkui, atlygins nukentėjusiesiems žalą.

Jau rašėme, kad I. Cvetkovo kūnas praėjusių metų spalio 28-ąją buvo rastas savo namuose, koridoriuje. Vyrą aptiko jo buvusi žmona. Kokia mirties priežastis, iškart po šio įvykio nebuvo žinoma. Vyko tyrimas. Ir nors išorinių smurto žymių ant I. Cvetkovo kūno nebuvo rasta, imta garsiai svarstyti, ar tik jis nebus pats sau atėmęs gyvybę. Kalbėta, kad sunkių kaltinimų bei finansinės naštos prislėgtas ir į belangę pasiųstas vyras galėjo pats prieš save pakelti ranką.
„Žemaitis“ susisiekė su šią bylą kuravusiu Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoju Juozu Syku. Pastarasis informavo, kad tyrimas dėl I. Cvetkovo mirties priežasties nustatymo yra nutrauktas. Išsiaiškinta, kad jis mirė nuo kraujo išsiliejimo į smegenis. Be to, klaipėdiškio kraujyje rasta virš dviejų promilių etilo alkoholio.
J. Syko teigimu, nustatyta ir tai, kad prieš mirtį I.  Cvetkovas buvo vartojęs ir raminamųjų vaistų, kas sustiprino alkoholio poveikį organizmui. Taigi kalbėti apie savižudybę jokio pagrindo nėra. Ši versija – atmesta. Prokuroro žodžiais tariant, I. Cvetkovas mirė, nes nesaugojo savo organizmo.
Mirus avarijos kaltininkui, žalos žuvusiųjų artimiesiems atlyginimo klausimas išlieka ir niekur nedings. Prokuroras priminė, jog tam, kad būtų užtikrintas bent dalies žalos atlyginimas, klaipėdiškiui gyvam esant buvo areštuotas jo butas. Procedūrą esą vykdo antstolis.
Jei kas nors priims I. Cvetkovo palikimą, kartu įgis ne tik teises į turtą, bet ir pareigą atlyginti žalas. „Nemanau, kad kas nors sutiktų priimt tokį palikimą. Nukentėjusiąją pusę apie tai informavau, ji viską žino, sakė tolimesnius veiksmus derins su advokatu“,  – „Žemaičiui“ išaiškino J. Sykas.
Primename, kad dabar jau miręs klaipėdiškis buvo nuteistas už tai, kad 2015-ųjų spalio 4-osios vakarą 91-ajame kelio Šiauliai–Palanga kilometre, ties Nugarių kaimu, būdamas neblaivus (1,68 prom.), vairuodamas savo automobilį „Hyundai Galloper“, nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir taip sudarė kliūtį priešprieša atvažiuojančiam automobiliui „BMW 520I“, prie kurio vairo sėdėjo 36-erių Ramūnas Dargužas.
Pastarasis, siekdamas išvengti susidūrimo, manevruodamas kairėn, išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su taip pat prieš pat susidūrimą dešinėn pasukusiu I. Cvetkovo visureigiu.
Avarijos metu dėl daugybinių sužalojimų žuvo BMW vairavęs R. Dargužas, jo žmona bei trejų metukų dukrytė. Kita Dargužų dukra buvo sunkiai sužeista.
Sužalojimų neišvengė ir I.  Cvetkovo automobiliu važiavę asmenys – tuomet dar jo žmona, dukra ir pastarosios draugas. Nuo smūgio sužalotas ir pats avarijos kaltininkas. Jam teko amputuoti kairę ranką. Pažeisti buvo ir kitos rankos nervai, tad vyras negalėjo normaliai jos valdyti.
Plungės apylinkės teismo rūmų nuosprendžiu, I. Cvetkovas buvo pripažintas kaltu. Jam skirta dešimties metų bausmė atvirojoje kolonijoje. Žuvusiųjų artimiesiems iš klaipėdiškio priteista 310 tūkstančių eurų, iš jų 100 tūkstančių eurų – tėvų netekusiai mergaitei.
Tokį sprendimą klaipėdiškis apeliacine tvarka buvo apskundęs Klaipėdos apygardos teismui. Išnagrinėję apeliacinį skundą, uostamiesčio teisėjai palengvino I. Cvetkovui Plungės teismo priteistą finansinę naštą. Tik našlaite likusiai mergaitei priteista suma liko nepakitusi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...