Atšventė veiklos dešimtmetį

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas paminėjo 10 metų veiklos sukaktį

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas paminėjo 10 metų veiklos sukaktį

Praėjusį penktadienį Žemaičių dailės muziejuje iškilmingai paminėtas Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) 10-ies metų jubiliejus. Ta proga surengta konferencija, kurios metu apžvelgta ne tik mūsiškio biuro veikla, bet ir kalbėta apie visuomenės sveikatos priežiūros plėtrą Lietuvoje.

Šventiškai nusiteikęs Plungės VSB kolektyvas renginio metu sulaukė daugybės sveikinimų ir padėkų. Renginyje dalyvavęs Seimo narys Jurgis Razma prisiminė, kaip prieš kelerius metus, Plungės miesto šventės metu, užsuko į parke stovėjusią VSB palapinę. Čia jo sveikatos būklę patikrinusios biuro specialistės konstatavo, kad politikui turėtų būti 42 metai. „Nors iš tikrųjų man tada buvo 57. Nepaisant nedidelės paklaidos, tapo aišku, kad biuras dirba puikiai“, – juokavo J. Razma.
Jis pasidžiaugė tuo, kad Plungės VSB veikla yra matoma, kad visuomenės sveikatos specialistės sveikos gyvensenos idėjomis užkrečia vis daugiau plungiškių. „Net mano mama, kuriai dabar 95-eri, dažnai suka po parką su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Ačiū biurui už šią madą“, – dėkojo politikas.
Rajono meras Audrius Klišonis pastebėjo, kad rūpinimasis visuomenės sveikata neduoda greitų rezultatų, tad politikai šią sritį paprastai apeina. Kaip bebūtų, Plungėje prieš dešimtmetį priimtas sprendimas įkurti VSB pasiteisino su kaupu.
Meras Plungės VSB direktorei Daivai Zablockienei, Savivaldybės gydytojai Orestai Gerulskienei ir Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkei Stanislavai Simonavičienei perdavė Seimo pirmininko pavaduotojo Jono Liesio padėkas.
Sveikinimo žodį tarė ir vyskupo Kęstučio Kėvalo linkėjimus perdavė jo sekretorius Donatas Liutika. Šis atkreipė dėmesį į tai, kad Pasaulinė sveikatos organizacija sveikatą apibrėžia kaip fizinę, dvasinę ir socialinę gerovę.

A. Ščeponavičius perdavė ministro padėką VSB kolektyvui ir vadovei D. Zablockienei

A. Ščeponavičius perdavė ministro padėką VSB kolektyvui ir vadovei D. Zablockienei

„Ne veltui yra toks posakis, kad jei nori atverti žmogaus širdį, būk arba kunigas, arba dvasininkas. O kalbant visai rimtai  – mums reikia dar augti, kad sveikatą suvoktume ne kaip tabletę, bet kaip gerovę, į kurią turime investuoti savo laiką. Šiuo požiūriu Visuomenės sveikatos biurų veikla yra labai svarbi“, – kalbėjo dvasininkas.
Gana išsamiai apie tai, kodėl buvo sumanyta steigti tokius biurus ir kaip sekėsi įgyvendinti šį sumanymą, papasakojo Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.
Pasak jo, 2009-aisiais, krizės metais, Lietuvoje įsteigti tik keturi VSB, tarp jų – ir Plungėje. „Nepaisant to, kad tais metais buvo sumažintas finansavimas, jūs ėmėtės šito. Ir tai rodo didelę Savivaldybės ir vietos bendruomenės brandą“, – kalbėjo svečias.
A. Ščeponavičius minėjo, kad dabar Lietuvoje veikia kelios dešimtys tokių biurų. Geriausiai jiems esą sekasi ten, kur yra susiklausymas tarp institucijų ir bendruomenės. Departamento direktorius džiaugėsi tokį glaudų bendradarbiavimą matąs ir Plungėje.
Svečias atsiprašė susirinkusiųjų, kad pasveikinti Plungės VSB su gražia sukaktimi negalėjo sveikatos ministras Aurelijus Veryga, tačiau jis perdavė padėkos raštus Savivaldybės gydytojai O. Gerulskienei ir visam biuro kolektyvui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...