Sovietmečio stadionas virto erdve poilsiui ir pramogoms

Juostelę kerpa (iš kairės) Povilas Batavičius, Darius Bieliauskas, Audrius Klišonis ir Gintaras Domarkas

Juostelę kerpa (iš kairės) Povilas Batavičius, Darius Bieliauskas, Audrius Klišonis ir Gintaras Domarkas

Pirmadienį, perkirpus simbolinę juostelę, oficialiai atidaryta aktyvaus poilsio ir pramogų zona, įrengta Plungės parko pakraštyje, kur anksčiau buvo centrinis miesto stadionas. 2,405 milijono eurų kainavęs objektas sutvarkytas per pusantrų metų. Jame darbavosi jungtinės veiklos partneriai – UAB „Litcon“ ir UAB „Plungės lagūna“.

Simbolinę objekto atidarymo juostelę perkirpo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas, UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Darius Bieliauskas ir vykdantysis direktorius Povilas Batavičius.
Kaip pasakojo „Plungės lagūnos“ projektų vadovas Artūras Mickevičius, už minėtąją sumą sutvarkyta 22 tūkstančių kvadratinių metrų teritorija. Joje įrengta estrada su 716-a vietų žiūrovams, masinių renginių aikštė, sutvarkyta tvenkinio krantinė, įrengtas treniruoklių kompleksas.
O po žiūrovų tribūnomis – patalpos renginių dalyviams: bendruomenės poreikiams skirta salė, persirengimo kambariai, sanitariniai mazgai, katilinė ir kt. Be to, kaip sakė meras A. Klišonis, čia atsiras dar viena plungiškių iki šiol neturėta pramoga  – bus įrengta minigolfo aikštelė.
Anot „Plungės lagūnos“ generalinio direktoriaus D. Bieliausko, tai, kas matoma teritorijoje,  – tik mažoji dalis darbų. Didžioji – po žeme, o dabar – dar ir po sniegu.
 „Dabar daug kas komentuoja, kad objektą atiduodam žiemą, nes šitaip norime paslėpti broką. Neslepiame, kad defektų liko, visi jie užfiksuoti, o pavasarį, nutirpus sniegui, bus pašalinti. Atsakomybės už broką nesikratom. Ir norėdami nepabėgtume, nes esame vietiniai, jau kelis dešimtmečius čia dirbantys. Taigi pavasarį ir žolė bus atsėta, ir visa kita padaryta. Be to, kaip ir visuose objektuose, penkeriems metams turime garantinius įsipareigojimus“, – sakė D. Bieliauskas.
Pasak mero A. Klišonio, įgyvendinus projektą, teritorija pasikeitė neatpažįstamai. Iki šiol ji buvo tokia, kokią paveldėjome iš sovietmečio laikų, o dabar čia bus puiki vieta m

Povilas Batavičius ir Artūras Mickevičius aprodė patalpas po žiūrovų tribūnomis

Povilas Batavičius ir Artūras Mickevičius aprodė patalpas po žiūrovų tribūnomis

ažųjų ir suaugusiųjų plungiškių sveikatingumui, poilsiui, pramogoms. „Pirmasis didelis čia numatytas renginys – šiųmetinė Plungės miesto šventė. Kadangi Babrungo slėnyje bus prasidėję darbai, švęsime čia. Manau, vietos tikrai netrūks“, – sakė A. Klišonis.

Kartu su Vietos ūkio skyriaus vedėju Martynu Čiuželiu meras pasidžiaugė tuo, kad pamažu išgražės visas šis rajonas, kuris nebuvo liestas nuo tarybinių laikų  – šiemet planuojama užbaigti tunelinio viaduko po geležinkeliu statybą, galbūt pajudės Dariaus ir Girėno gatvės rekonstrukcija, o kitąmet žadama kibti į Stoties gatvę. Beje, šie darbai (Dariaus ir Girėno bei Stoties gatvėse) bus atliekami Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšomis, be Savivaldybės prisidėjimo.
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Žanetos Piepalienės teigimu, šis projektas – pirmasis iš trijų, kurie bus įgyvendinti už Europos Sąjungos l

ėšas, skirtas Plungei kaip tikslinei teritorijai. Sutvarkytoji aktyvaus poilsio ir pramogų zona skirta visiems plungiškiams. Tiesa, profesionalaus sporto renginiams ji nepritaikyta, ir dėl to ne vienas futbolo ir kitų sporto šakų entuziastas apgailestauja. Mat viskas – ir Babrungo slėnis, ir buvęs stadionas – tik renginiams, poilsiui, pramogoms, o sporto visuomenės interesai likę nuošaly.
„Čia vyksiančias veiklas koordinuos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Julija Čiuželienė. Ji jau sudarinėja veiklų grafiką, o jų tikrai netrūks – čia renginius organizuos Visuomenės sveikato

Darius Bieliauskas (antras iš dešinės) pažadėjo, kad visi defektai bus ištaisyti nutirpus sniegui

Darius Bieliauskas (antras iš dešinės) pažadėjo, kad visi defektai bus ištaisyti nutirpus sniegui

s biuras, Vietos veikos grupė, Turizmo informacijos centras ir kitos įstaigos bei organizacijos. Pirmasis renginys – jau šią savaitę“, – kalbėjo Ž. Piepalienė.
Darbai buvusiame centriniame miesto stadione prasidėjo 2017 metų birželio 15 dieną. Statybos užbaigimo aktas pasirašytas 2018-ųjų gruodžio 21-ąją. Sausio 31-oji – paskutinė diena, kad už objektą atsakingi rangovai. Nuo vasario 1-osios jame šeimininkaus Plungės miesto seniūnija, kuri rūpinsis ir statinių, ir patalpų, ir visos teritorijos priežiūra, eksploatacija ir išlaikymo kaštais.
Kadangi aktyvaus poilsio ir pramogų zona – šalia naktinio klubo, kyla klausimas, kaip ji bus saugoma nuo vandalų ir chuliganų. Būdas paprastas – viskas, kas vyksta teritorijoje, stebima vaizdo ka

meromis. Taigi panorusieji ten kažką nuniokoti, tuoj bus išaiškinti.

18 komentarai(-ų)

 • Glikmanas iš Plungės:

  Labai sveikintinas darbas. Valiooo. O jei Plungėje atsirastų normali sporto arena.Pravedžiau Eurolygos varžybas. Žaidėjų nenorėjo priimti i lėktuvą nes jų rūbai labai dvokė esamos salės pelėsio smarve.

  • legionele:

   pritariu išsakytai minciai del sporto komplekso …Teko lankytis vaiku krepsinio rungtynese, tai, negana, ieinant i sovietmecio sale,nunai krikštyta „rekreacijos“centru,del nesancios civilizuotos lietaus nuoteku sistemos,iš sienoje styrancio vamzdzio, lyg Niagara purslojo storiausia vandens ciurkšle ,o vos izengus pro duris kvapa uzgniauze nenusakoma pelesiu, senienu, dregmes smarve.Tariamoj ziurovu tribunoj reikejo ieškot sausos vietos, nes nuo lubu bego vanduo.Koktu buvo ziuret i ant sienu kabancius tariamu sporto remeju reklaminius skydus, nors gal tie faneros lopai tarnavo nutriušusiu sienu „marafetu“…Kazin kokiam lygmenyje vaiku persirengimo kambariai ir sanitarinis mazgas? O juk kiek nudienoj daug susireikšminusiu ivairiausiu instituciju, visuomenes sveikatos biuru „brigadieriu“ES standartus atitinkanciuose kabinetuose mojuojanciu ir gasdinanciu ivairiausiais reikalavimais ,rodikliais,skaiciais ir kt.beletristika…Negi tik sitokios priplekusios darzines tenusipelno jaunimas-Lietuvos ateitis?..

 • Rinkimai:

  Rinkimine pakazucha. Nepadare, bet juosta svarbu nukirpt iki rinkimu. Nesvarbu, kad profesionalaus futbolo zaist 5m negales.

 • kas čia:

  Ar čia ledo areną atidarė???????????????? ar po sniegu nieko nesimato ir taip patogiau priduot.

 • Anonimas:

  Pastatai baseina ir negali plaukti nes nėra vandens. Tokia pati situacija ir dabar- yra stadijonas,bet sportuoti profesionaliai negali. Bukit protingi,jei statysite šiam amžiuje sporto arena sudarykit sąlygas,kad profesionalų krepšinį Plungėje matytume. Jei reikia reklamos tai daržine pastatykit ir kirpdami juosta sakykite,kad su galimybe įrengti ledo arena.

 • kas tie 5-metai ?:

  Prabėgs tie 5m net nepajausim, ir profesionalai galės žaisti…Galėjo nieko nedaryti,ir vaiduoklį palikti…

 • manau,:

  manau, kad pridavė todėl, kad nebūtų matyti galimo broko po sniegu, todėl, kad „Lagūnai“ nereikėtų mokėti už patalpų šildymą iki pavasario, ir dėl rinkimų, kad nemokamai galėtų pasireklamuoti

 • Zigmis:

  2,5 MILIJONO EURŲ IŠTAŠKĖ,O FUTBOLO STADIONE NEGALIMA ŽAIST FUTBOLO, KUR ŽIŪRI STT IR KITOS SPEC TARNYBOS,KAŽKAS SU PLUNGĖS VALDŽIUKE NE TAIP, KUR PINIGĖLIUS PAKAVOJOT?.

 • PCMD:

  O maišiukuose brendis dežutėje ? :)))

 • slove:

  Kaip galima pastatyt stadiona uz 2milijonus kuriame negali vykt jokia sportine veikla??? Realiai pastatyta tribuna uz 2milijonus kurioja karta per metus vyks miesto svente? Rimtai kaip taip gali tyciotis is plungiskiu???

 • knš:

  anais blogais laikais sporto salių rūbinėse buvo sporbačių ir gero prakaito kvapas,net pončekos kertie stovėjo ,kap mes sportavom

 • Petras:

  Sveikinimai 🤗 Šis stadionas,kaip ir geležinkelio viadukas jau lauktas bent 30 metų.Ledai pagaliau pajudėjo 🤗

 • albertas:

  o tai ko nekviete plungiskiu paziureti susirinko ponai kurie daugiau cia neateis neprestiziniskas gali pasakyti ar ciuzelis ir ciuzeliene savivaldybeje kaip ten pasakius viname po vienu stogu gyvena

 • Plungiškė:

  Keistas stadionas… Kur garsus plungiskiu futbolas?

 • Arvydas:

  Ko noret liberalu darbas

 • Agota:

  Liberalai penkeriems metams pinigų plovyklą atsidarė… Mano, kad ,,paprasti plungiškiai“ nieko nesupranta… Viską supranta ir į savivaldos rinkimus ateis…

 • dar viena nesamonė:

  stadionas nestadionas :) manau tai tik projektas pinigams nuplėšti, niekam iš jų stadionas nerūpi

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...