Pinigai – ne savoms įmonėms remti

Tomo Raudžio ir Romo Remėzos nuomonės dėl verslo rėmimo išsiskyrė

Tomo Raudžio ir Romo Remėzos nuomonės dėl verslo rėmimo išsiskyrė

Prieš kelerius metus Plungės rajono savivaldybės taryba patvirtino smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programą. Į ją jau antrus metus įkrenta po 30 tūkstančių eurų, kuriuos išsidalija vietos verslo įmonės. Dalijasi, žinoma, ne kaip papuola, o pagal tam tikrą Savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką. Dabar, prieš prasidedant 2019 metams skirtų lėšų skirstymui, tą tvarką nutarta pakoreguoti. Ir tai sukėlė gana aštrių diskusijų.

Asta Beirle-Eigirdienė pasisakė už tai, kad biudžeto lėšomis būtų remiami tik pradedantys verslininkai

Asta Beirle-Eigirdienė pasisakė už tai, kad biudžeto lėšomis būtų remiami tik pradedantys verslininkai

Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašas svarstytas Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje. Tvarkos korekcijas pristatė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Simona Bertašiūtė.
Nors tvarka koreguota nežymiai, komiteto nariai panoro dėl jos pasisakyti. Tiesa, ne tiek dėl pataisymų, kiek apskritai dėl šios paramos efektyvumo ir pinigų skyrimo principų.
Pirmoji priekaištus dėl lėšų dalybų išsakė Asta Beierle-Eigirdienė: „Verslo įmonės išsidalija 30 tūkstančių eurų. Parama nemaža, tačiau jos efektyvumas nejaučiamas. Aš manau, į paramą negali pretenduoti senos įmonės. Savivaldybė turėtų remti jaunų žmonių iniciatyvas, neseniai įsteigtas įmones, o ne tas, kurios seniai vykdo savo veiklą. Remkim jaunimą, grįžtančiuosius iš emigracijos.“
Komiteto pirmininkas Tomas Raudys buvo prieš: „Pirma išsiaiškinkim, koks yra šios programos tikslas – remti jaunimą ar naujų vietų kūrimą? Remiam darbo vietas, tad koks skirtumas, ar jas steigia nauja įmonė, ar sena.“ Anot jo, atsiradus šiai programai, pirmiausia buvo remiami pradedantieji verslininkai. Kai fondo suma išaugo nuo 10 tūkst. eurų iki 30 tūkst., išsiplėtė ir remiamųjų ratas bei galimybės tą paramą gauti.
A. Beierle-Eigirdienė nenusileido. Anot jos, ši programa neturėtų būti saviškiams paremti. Jai pritarė komiteto narys Romas Remėza. Pastarojo įsitikinimu, parama turėtų būti skiriama būtent verslo pradžiai, kaip paskatinimas startuoti, o ne tiems, kurie savo veiklą skaičiuoja jau dešimtmečiais. „Darykim taip, kad paskui nebūtų gėda laikraščiuose skaityti, jog Savivaldybė remia turtingas įmones, savus verslininkus. Orientuokimės į jauną žmogų“, – ragino politikas.
Ar po šių diskusijų kažkas keisis? Panašu, kad ne. Kaip ir minėjome, lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos punktai šiek tiek pakoreguoti, tačiau vienas pagrindinių prioritetų liko tas pats – parama naujoms darbo vietoms. O tai reiškia, kad Savivaldybės biudžeto pinigais bus finansuojami ne tik verslo naujokai, bet ir seni vilkai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...