Teisiamųjų suole – sugyventinį „paauklėjusi“ plungiškė

Neseniai Plungės apylinkės teismo teisėja Irena Šeškauskienė sutrumpinto proceso tvarka baigė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl fizinio skausmo sukėlimo. Tuo kaltinta plungiškė Danguolė Venckienė sausio 28-ąją išgirdo ir teismo nuosprendį, kuriuo ji pripažinta kalta. Smurtautojai skirta laisvės apribojimo bausmė.

Bėdų plungiškė prisidarė praėjusių metų gruodžio 8-osios vakarą, apie 20 valandą, kai, būdama neblaivi, „paauklėjo“ savo sugyventinį.
Į fizinį smurtą išsirutuliojęs žodinis konfliktas tarp sugyventinių kilo išgertuvių metu. Įsiutusi moteris savo išrinktajam vožė į galvą. Ir užsimojo ne su bet kuo, o su stikliniu buteliu. Laimei, rimtesnių pasekmių išvengta – vyras patyrė fizinį skausmą.
Teisme kamantinėjama D.  Venckienė nesigynė jai mestų kaltinimų. Priešingai – ji visiškai pripažino kaltę ir tikino nuoširdžiai besigailinti dėl to, kad pakėlė ranką prieš savo sugyventinį. Moters kaltę sunkina tai, jog konflikto metu ji buvo išgėrusi.
Esą būtent alkoholis ją ir pastūmėjo pulti vyrą, su kuriuo gyvena po vienu stogu. Moteris tikino, jog būdama blaivi ji nesmurtauja. Tą aiškino ir buteliu nuo mylimosios per galvą gavęs vyriškis.
Tiesa, su įstatymų sergėtojais plungiškė susiduria ne pirmą kartą. Per pastaruosius metus ji yra bausta administracine tvarka už tai, kad neblaivi vairavo dviratį, neapsivilkusi ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais. O 2017-ųjų gegužės 31-ąją D.  Venckienė nuteista už analogišką nusikaltimą – fizinio skausmo sukėlimą. Teistumas dar – neišnykęs.
Pati plungiškė dėl visko kaltino alkoholį ir tikino padariusi išvadas – nebegeria. Esą po įvykio susitaikė ir su sugyventiniu.
Kadangi byla išnagrinėta sutrupinto proceso tvarka, D.  Venckienei siūlytą bausmę prašyta sumažinti trečdaliu.
Sausio 28-ąją paskelbus nuosprendį, paaiškėjo, kad plungiškei skirta aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Tuo pačiu nuosprendžiu D. Venckienei pusmetį uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus ar kitas psichiką veikiančias medžiagas. Kadangi moteris ranką pakėlė prieš savo šeimos narį, ji įpareigota du mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...