„Neištremkim tų vaikų dar kartą“

Praėjusią savaitę, svarstant 2019-ųjų Plungės rajono savivaldybės biudžetą, aptarta ir Teritorijų planavimo programa, kurioje – lėšos įvairiems projektavimo darbams. Tarp projektuojamųjų statinių – ir namas Rasytės gatvėje, kuriame bus įsteigti bendruomeniniai vaikų globos namai, priglausiantys aštuonis be tėvų globos likusius nepilnamečius.

Priminsime, kad anų metų pabaigoje Savivaldybės taryba pritarė, jog laisvame Savivaldybei priklausančiame sklype Rasytės gatvėje (kuri – pačiame miesto pakraštyje, šalia Medingėnų gatvės) būtų projektuojamas ir statomas gyvenamasis namas. Jis tarnaus kaip bendruomeniniai vaikų globos namai, į kuriuos, atsisakant institucinės globos, bus perkelta dalis dabartinėje globos įstaigoje gyvenančių vaikų.
Kalbant apie projektavimui skirtus pinigus, diskusijų kilo būtent dėl šio statinio. Apie tai kalbėta ir per Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos, ir per Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetų posėdžius. Abiejuose šia tema pasisakė „Vieningos Plungės“ atstovai.
Pasak Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nario Roberto Endriko, kol traukinys nepajudėjo, dar yra laiko gerai pagalvoti, ar Rasytės gatvė – tinkamiausia vieta bendruomeniniams vaikų globos namams. „Kol dar neprojektuojam, padiskutuokim, ar reikia tuos vaikus nugrūsti į patį miesto pakraštį. Jiems bus labai toli į mokyklas, būrelius, atsirasiantį baseiną. Dar neprojektuokim, ieškokim kitos vietos. Jei Savivaldybė sklypo neturi, gal nupirkim. Juk ne kažkiek tai kainuoja“, – siūlė R. Endrikas.
Kone analogiškai, tik jau kito – Ekonomikos, finansų ir biudžeto – komiteto posėdyje pasisakė pastarojo narys Liudas Skierus. Jis minėjo esąs kategoriškai prieš, kad statinys išaugtų Rasytės gatvėje. „Tie vaikai ir taip jau nuskriausti. Tėvai kartą juos jau ištrėmė iš namų, mes neištremkim tų vaikų dar kartą. Šis projektas – mūsų žmogiškumo lakmuso popierėlis“, – kalbėjo jis.
Sumanymui paprieštarauti sumaniusiam merui Audriui Klišoniui L. Skierus atrėžė: „Dabar, iškart po posėdžio, Audriau, nueikit pėstute iki Medingėnų gatvės, o tada galėsit pasakyti, ar tai toli, ar arti.“
Tiek viename, tiek kitame posėdyje šis klausimas liko pakibęs ore. Atsakymų į „Vieningos Plungės“ atstovų išsakytas nuomones nebuvo. Tad dar nežinia, ar bendruomeniniai vaikų globos namai šaknis įleis Rasytės gatvėje, ar bus ieškoma mažiesiems patogesnės vietos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...