Mokyklų ir kultūros centro patalpos – darželinukams

Pernai Žemaičių Kalvarijoje, Kantaučiuose bei Kuliuose išties pasistengta, kad šių vietovių mažieji gyventojai būtų ugdomi geromis sąlygomis bei šiuolaikiškoje aplinkoje. Apie tai, kokie darbai atlikti darželinukams skirtose erdvėse, per Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį trumpai papasakojo Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis ir jo pavaduotojas Arvydas Liutika.

Dalis Žemaičių Kalvarijos gimnazijos patalpų pasikeitė neatpažįstamai

Dalis Žemaičių Kalvarijos gimnazijos patalpų pasikeitė neatpažįstamai

Itin šiuolaikiškos patalpos
„Žemaitis“ jau rašė, kad rajono valdžia ne vienerius metus suko galvą, ką daryti su avarinės būklės Žemaičių Kalvarijos lopšeliu-darželiu. Kad įstaiga reikalinga, abejonių niekam nekilo, tačiau ilgai svarstyta, koks būtų geriausias sprendimas, kad mažieji kalvariškiai būtų ugdomi geresnėmis sąlygomis.
Darželio pastato remontas būtų atsiėjęs itin brangiai. Kilo mintis darželinukus iškelti į Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnaziją. Tokį sprendimą palaikė ir tuometinė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kuri savo akimis pamatė, kaip lopšelyje-darželyje ugdomi mažieji kalvariškiai. Priglausti mažuosius sutiko ir gimnazijos bendruomenė. Tad rajono valdžiai liko pasirūpinti, kad dvi įstaigos būtų kuo greičiau sujungtos ir įrengtos patalpos, pritaikytos ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui.
Statybų darbus atlikti patikėta UAB „RDA statyba“. Kaip per posėdį sakė M. Čiuželis, gimnazijos pastate įrengiant darželį, iš pagrindų buvo suremontuota daugiau nei 500 kv. metrų patalpų.
Buvo performuotos patalpos, sumontuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai, atnaujinta šildymo sistema, įrengta vėdinimo sistema, pakeista elektros instaliacija. Pasirūpinta ir gaisrine bei apsaugine signalizacijomis.
M. Čiuželis pasidžiaugė, jog visose trijose grupėse įdiegtos išmaniųjų grindų technologijos. Kalvariškiai darželinukai taip pat aprūpinti rūbelių džiovinimo spintomis.
Projektas, kurio bendra vertė (be baldų) – 330 tūkst. eurų, jau kaip ir įgyvendintas. Liko žaidimų aikštelę padengti gumine danga, bet tą padaryti bus galima tik pavasarį.
Pasidžiaugė pertvarka Kantaučiuose
Vietos ūkio skyriaus vedėjas papasakojo ir apie Kantaučių kultūros namų patalpų perplanavimą ir remontą, įrengiant erdvę, skirtą priešmokykliniam ir ikimokykliniam ugdymui.
Pasak jo, praėjusiais metais pirmame ir antrame pastato aukštuose buvo išbetonuotos grindys, sumontuoti langai. Antro aukšto patalpose sumontuotos pertvaros. Šiuo metu baigiami apdailos darbai. Laukiama baldų. Tiesa, darželiui skirtos erdvės bus tik pirmame aukšte. Antrajame planuojama įkurdinti ambulatoriją ir biblioteką.
Nors iš pradžių kai kurie Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai labai kritikavo sprendimą darželį įkurdinti Kantaučių kultūros namuose, juos pertvarkant į daugiafunkcį centrą, paskutinio posėdžio metu dėl to tik pasidžiaugta. Nauja įstaiga nebuvo įkurta, o kantautiškiai darželinukai turi sau skirtą kampelį.
Remontai Kuliuose
Vietos ūkio skyriaus vedėjas A. Liutika trumpai papasakojo apie Kulių gimnazijos remontą, įrengiant darželiui skirtas erdves.
Pavaduotojas informavo, kad naujai įrengiami miegamieji, žaidimų teritorija. Keičiamas patalpų išplanavimas, suformuojant atskirus įėjimus į grupes. Taip pat šiltinamos grindys, pasirūpinta ir tuo, kad šildymą būtų galima reguliuoti. Darbus planuojama baigti iki vasario 15-os dienos.
Komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas klausė, ar Kulių bendruomenė pasirengusi užpildyti darželio patalpas pagal paskirtį. Pavaduotojas juokaudamas atsakė, kad naktį miestelyje šviesos nedega. Suprask – vaikų bus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...