„Plungės būstas“ jau turi direktorių

Audrius Šapalas po dviejų mėnesių laukimo atsisėdo į „Plungės būsto“ direktoriaus kėdę

Audrius Šapalas po dviejų mėnesių laukimo atsisėdo į „Plungės būsto“ direktoriaus kėdę

Pirmadienio rytą prie „Plungės būsto“ durų sutiktas dabar jau buvęs Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Šapalas patvirtino – šiandien pirmoji jo, kaip šios įmonės direktoriaus, darbo diena. Tą patį vakar rytą pranešė ir Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, surengęs spaudos konferenciją. Tiesa, jis teigė, kad A. Šapalo paskyrimas buvo pasirašytas be jo žinios ir prieš jo valią, pasinaudojus proga, kad jis praėjusią savaitę atostogavo ir buvo komandiruotėje.

Iš Tarybos pasitraukė. Kas toliau?
Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sustabdė liberalo Audriaus Šapalo, kaip Tarybos nario, įgaliojimus. Dėl to kreipėsi pats A. Šapalas, nurodydamas, kad nuo vasario mėnesio pradės eiti su Tarybos nario veikla nesuderinamas pareigas. „Žemaitis“ suskubo domėtis, kokios tos pareigos? Ar politikas galiausiai buvo paskirtas SĮ „Plungės būstas“ direktoriumi?
Penktadienį „Žemaitis“ to teiravosi Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio. Jis atsakė, kad A. Šapalo paskyrimo į minėtąsias pareigas nepasirašė.
Be to, G. Bagužis pridūrė, jog praėjusią savaitę pagaliau buvo gauta ilgai laukta papildoma Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma dėl A. Šapalo tinkamumo eiti „Plungės būsto“ direktoriaus pareigas. Kaip ir buvo galima numanyti, joje rašoma, esą A. Šapalas yra pažeidęs Valstybės politikų elgesio kodeksą – sulaužęs pavyzdingumo principą.
Tą patį dar gruodžio viduryje konstatavo Plungės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija. Ji konstatavo, kad A. Šapalas nesilaikė pavyzdingumo principo, reikalaujančio, kad politikas deramai elgtųsi visuomenėje, laikytųsi visuotinai pripažįstamų dorovės, moralės ir etikos normų.

Č. Kerpauskas tikino seniai pažįstąs A. Šapalą ir manąs, kad jis puikiai tinka šioms pareigoms

Č. Kerpauskas tikino seniai pažįstąs A. Šapalą ir manąs, kad jis puikiai tinka šioms pareigoms

„Aš jį seniai pažįstu“
A. Šapalo elgesys nagrinėtas dėl to, kad vėlų rugpjūčio 23-iosios vakarą, žmonos gimtadienio metu, jis puolė smaugti sutuoktinę, o ši gindamasi lėkšte trenkė jam į galvą. Tada vyras metė į ją rankinį laikrodį ir taip prakirto moteriškei lūpą.
Iškviesti policijos pareigūnai nustatė, kad abu konflikto dalyviai yra neblaivūs. Tarybos nariui nustatytas 1,83 promilės girtumas, jo sutuoktinei – 0,62.
Po šio incidento politikas neteko darbo (jis vadovavo Šiaulių banko Plungės klientų aptarnavimo skyriui). Netrukus po to A. Šapalas dalyvavo konkurse „Plungės būsto“ direktoriaus pareigoms eiti.
Savivaldybės administracija paskelbė, jog konkursą laimėjo daugiausiai balų surinkęs A. Šapalas, tačiau direktoriumi jis bus paskirtas tik po to, kai bus gautos STT ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvados dėl jo tinkamumo.

Konkursas įvyko gruodžio 4-ąją. Abi instancijos Savivaldybei savo pažymas atsiuntė taip pat gruodį, tačiau paskirti A. Šapalą „Plungės būsto“ direktoriumi neskubėta. Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis sakė laukiantis papildomos pažymos.
Be to, jis kalbėjo labai abejojantis, ar taip savo reputaciją susitepęs asmuo gali vadovauti Savivaldybės įmonei. „Nebent viešai atsiprašytų“, – sakė G. Bagužis.
Vis dėlto jokių viešų atsiprašymų A. Šapalui neprireiks. Nutiko taip, kaip ir buvo galima numanyti nutiksiant. Plungiškiai jau senokai kalbėjo, jog liberalai saviškio bėdoje nepaliks ir ras būdą, kaip apeiti Savivaldybės administracijos direktorių. Įsakymą dėl A. Šapalo paskyrimo „Plungės būsto“ direktoriumi penktadienį pasirašė… atostogaujantį G. Bagužį praėjusią savaitę pavadavęs Liberalų sąjūdžio narys Česlovas Kerpauskas.
„Žemaičio“ paklaustas, kodėl taip skubama su šiuo paskyrimu, nelaukiant pirmadienį grįšiančio G. Bagužio, Č. Kerpauskas tikino, jog skubos nėra. Esą VRK pritarė A. Šapalo prašymui atstatydinti jį iš Tarybos, tad ko belaukti?!
O kaip jis vertinantis tą faktą, kad A. Šapalas yra pripažintas pažeidęs Valstybės politikų elgesio kodeksą? „Aš jį seniai pažįstu, žinau, kad yra padorus žmogus. Tie reikalai jo šeimoje jau išsisprendė. Dabar taika. Manau, tiks šiose pareigose“, – kalbėjo Č. Kerpauskas.

G. Bagužis sakė po šio įvykio tik dar kartą įsitikinęs, kad liberalams bene svarbiausia – pasirūpinti savais

G. Bagužis sakė po šio įvykio tik dar kartą įsitikinęs, kad liberalams bene svarbiausia – pasirūpinti savais

Pats nebūtų pasirašęs paskyrimo
Visai kitokią poziciją išsakė vakar iš atostogų grįžęs ir skubią spaudos konferenciją surengęs G. Bagužis. Jis pripažino, kad gruodžio 4-ąją vykusioje atrankoje išties geriausiai pasirodė A. Šapalas, tačiau jis vis dėlto nebūtų tvirtinęs šio asmens į tokias pareigas.
„Kodėl? Todėl, kad mano moralinės nuostatos neleidžia toleruoti smurto. Juolab kai ranka keliama prieš moterį. Pats daugelį metų siekiau, kad būtų priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, buvau aktyvus Vyriausybės sudarytos darbo grupės šiam įstatymui kurti narys. Prieš septynerius metus šis įstatymas buvo priimtas ir, manau, kiekvienam piliečiui jo būtina laikytis, ypač tiems, kurie savo elgesiu rodo pavyzdį visuomenei.
A. Šapalas šį įstatymą pažeidė. Mano nuomone, toks jo elgesys – ne vien jo ir jo šeimos reikalas, o visuomeninę reikšmę turinti nusikalstama veika. Ar moralu įmonės, kurios dauguma darbuotojų – moterys, vadovu tvirtinti smurtautoją? Ar moralu asmeniui, kurį visuomenė laiko smurtautoju, skirti į pareigas, kurių pagrindas – nuolatinis bendravimas su gyventojais? Manau, ne. Juolab kad tokios pat nuomonės buvo ir Šiaulių bankas, kuris po smurto protrūkio atleido A. Šapalą iš skyriaus vadovo pareigų. Išeitų, kad bankui jo reputacija buvo svarbi, o mums, Savivaldybei, – ne“, – kalbėjo G. Bagužis.
Be to, jis viešai kreipėsi į Tarybos narius prašydamas įvertinti tokį jo pavaduotojo, kurio pareigybė yra politinio pasitikėjimo, elgesį, o patį A. Šapalą kvietė viešai atsiprašyti.
Neslėpė jaudulio ir… ašarų
Apie tai, kad A. Šapalas turi imtis šio žingsnio, gruodį kalbėjo ir Savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Vaidotas Skierus. Tačiau vakar šalia „Plungės būsto“ sutiktas pats naujasis įmonės direktorius sakė apie tokį jam iškeltą reikalavimą girdįs pirmą kartą. Esą Etikos komisijos posėdyje jis negalėjo dalyvauti, nes buvo išvykęs į užsienį, o po to negavęs jokio rašto, koks buvo šios sprendimas. Apie tai perskaitęs tik spaudoje.
Paklaustas, kaip po viso šio skandalo ir visuomenėje kilusio ažiotažo jis jaučiasi naujojoje savo darbovietėje, ar jau spėjo susipažinti su kolektyvu, A. Šapalas kalbėjo, kad niekam nelinkėtų to, ką iškentė per pastaruosius mėnesius pats ir jo šeima.
„Visas tas įvykis buvo didelė nelaimė ir man, ir žmonai, ir vaikams. Prireikė net medikų pagalbos… Žinote, to nesuplanuosi, nepasirinksi. Tai tiesiog įvyksta… Kas mane pažįsta, žino, koks aš esu, kaip sunkiai tą išgyvenu. Kas dar nepažįsta, pamatys, jog esu visai ne toks, koks piešiamas mano paveikslas“, – kalbėjo naujasis „Plungės būsto“ direktorius, neslėpdamas jaudulio ir ašarų.
A. Šapalą Plungės rajono savivaldybės taryboje pakeis kitas Liberalų sąjūdžio sąraše esantis asmuo. Kadangi po jo buvęs, bet pakankamai balsų, jog patektų į Tarybą, nesurinkęs Liudas Gricius jam pasiūlyto mandato atsisakė, Taryboje pradės dirbti Artūras Urniežius.

8 komentarai(-ų)

 • Pelėda:

  Vaje vaje, nejaugi Savivaldybės įmonei gali vadovauti bet kas ? Matosi, kas vadovauja Plungei, artėja rinkimai, reikia saviems šiltų vietų. Bet mums, gyventojams, reikalingi padorūs žmonės. Artėja rinkimai, pagalvokite rinkėjai, už ką balsuosite.

 • Turi:

  valstybinėse institucijose dirbti nepriekaištingos reputacijos. Dar girdėjau ,kad nori atlyginimo 2 tūkst. ,kaip ministro. Absurdas. Manau,kad krenta ir mero populiarumas,kad visur kiša savo partiečius. O, tas pavaduotojas ,visiškai be kompetencijos sėdi savivaldybėje. Visai Plungė nusigyvenusi,
  neturi gabių,išsimokslinusių ir svarbiausia sąžiningų žmonių,kad vadovautų Plungei.

 • KNŠ:

  beje, ar jis pateikė medicinos išvadas apie priklausomybę,???

 • Juta:

  O kaip, saviškiai gelbėja, iš banko išspyrė. Tik kaip gali liberalai po tokio saviškio paskyrimo tikėtis rinkėjų palankumo. O gal suprato , kad jau pabaiga ir pasinaudos paskutine proga.

 • Aš:

  Liberalai visiškai be moralės ir sąžinės…

 • Nu jo:

  Nugirstas pokalbis“ Ką dirba pavaduotojas savivaldybėj? -gražiai juokias ,kai kas anegdotą papasakoj“

 • zemaitis:

  pasivede liberala ir kas uz anus balsous uz tuokius dalykus SAPALA NE IS TUOLA NEPILESTE BANKS ATISIKRATE VOS GAVES PRUGA O KLISUONIS SU KERPAUSKU PRIS RINKEMUS ISSIKASE SAU DOUBE

 • Taisonas:

  …naujas veidas prie iš sovietmecio laiku uzsilikusio deformuoto lietvamzdzio imerktos sienos…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...