Įtariama, kad apipylė benzinu ir padegė

Vasario 2-osios, šeštadienio, pavakarę Plungės ligoninės priėmimo skyriuje atsidūrė sugyventiniai iš Žlibinų seniūnijos Purvaičių kaimo. 1951 metais gimusiai moteriai medikų pagalbos prireikė dėl patirtų antro-trečio laipsnio nudegimų. To paties amžiaus vyrui – dėl pakrikusios psichikos.

Šeštadienio pavakarę, apie 16.40 val., Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta apie gaisrą Purvaičiuose. Nuvykę nurodytu adresu, ugniagesiai rado atvira liepsna degantį namą. Jo stogas jau buvo sukritęs. Iš pastato mažai kas liko.
Gaisro priežastis – kraupi. Pirminiais duomenimis, 1951 metais gimęs K. A. benzinu apipylė savo bendraamžę sugyventinę R. A. ir ją padegė. Laimė, kad moteris, susigaudžiusi, kas įvyko, puolė laukan ir krito į sniegą, taip užgesindama ugnį.
Vis dėlto nudegimų ji neišvengė – stipriai sužalotos rankos ir kojos. Prie degančio namo atskubėję vietos gyventojai nukentėjusiąją rado gulinčią kieme. Jai iškviesta Greitoji medicinos pagalba. Kad būtų greičiau, vietiniai žmonės moterį automobiliu išgabeno Plungės link. Pakeliui ją perėmė medikų ekipažas.
Plungės ligoninėje purvaitiškei nustatyti antro-trečio laipsnio nudegimai. Iš pradžių ji gydyta reanimacijos skyriuje, o antradienį pervežta į Kauno klinikas, plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrių.
Įvykio vietoje, tiksliau – ūkiniame pastate, rastas ir vyriškis – apdegusios moters sugyventinis. Jam taip pat iškviestas medikų ekipažas. Tiesa, sužalojimų jis išvengė, tačiau buvo stresinės būklės, patyręs emocinį šoką, todėl taip pat išvežtas į gydymo įstaigą.
Sudegusiame name gyveno ne tik sugyventiniai, bet ir nukentėjusiosios sūnus Vaidas Sabaliauskas.
„Žemaičio“ kalbintas 48 metų vyras sakė galįs tik apgailestauti, kad dėl baisaus patėvio poelgio ir mama atsidūrė ligoninėje, ir visa šeima be namų liko. „Aš buvau išvykęs į Plungę. Kai grįžau, gaisras jau buvo beveik užgesintas. Nei mamos, nei patėvio nebesutikau – abu išvežti į ligoninę. Žinau tik tiek, kad patėvis reikalavo, jog mama duotų pinigų. Ji nedavė, tai tas šliukštelėjo ant jos benzino ir padegė. Ji išbėgo laukan ir puolė į sniegą“, – pasakojo vyriškis.
V. Sabaliauskas sakė laikinai įsikūręs prie namo pristatytoje pavėsinėje. Turi krosnį, žmonės paaukojo šiokių tokių daiktų. „Dabar daug sniego, o paskui žiūrėsiu. Tą namą reikės nugriauti. Galbūt apsistosiu gretimoje sodyboje, kurioje niekas negyvena. Jos šeimininkai nieko prieš, kad prisiglausčiau“, – kalbėjo be namų likęs purvaitiškis.
Po gaisro V. Sabaliauskas liko ne tik be stogo virš galvos, bet ir be daiktų, be drabužių. Išgelbėti pavyko tik dokumentus, benzininį pjūklą, guminius batus ir sniego kastuvą. Vyriškiui labai reikalinga pagalba – praverstų baldai, namų apyvokos daiktai, drabužiai, avalynė, statybinės medžiagos. Galintieji pagelbėti skambinkite jam telefonu 8 690 33775.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...