Teisme – juvelyrinę parduotuvę apiplėšęs latvis

Vis dar galo nematyti narpliojant prieš daugiau nei ketverius metus – 2014-ųjų spalio mėnesį – Plungėje įvykdyto nusikaltimo, kai buvo apiplėšta Telšių gatvėje esanti juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Hermis“, aplinkybes. Bene ilgiausiai užtruko, kol buvo nustatytas ginkluotą apiplėšimą įvykdęs asmuo. Paaiškėjus, kad plėšikas – Suomijoje, teko laukti, kol jis buvo pargabentas į Lietuvą. Galiausiai byla buvo perduota Plungės apylinkės teismo rūmams.
Trečiadienį jau atrodė, kad ledai pajudės ir bus pradėtos aiškintis nusikaltimo detalės. Juo labiau kad į posėdį pareigūnų buvo pristatytas kaltinamasis  – 1986-aisiais gimęs Latvijos pilietis Romans Stolars, atvyko ir nukentėjusysis. Bet, pastarajam užsimanius advokato, bylos nagrinėjimą teko atidėti pavasariui.

Prasidėjus teismo posėdžiui R. Stolars tikino, kad savo pozicijos jis nekeičia – pripažįsta savo kaltę. Tada visų žvilgsniai nukrypo į nukentėjusįjį. Liko neaišku, kam jam reikalingas advokatas, jei kaltinamasis visiškai pripažįsta kaltę. Bet tokią teisę jis turi ir teismas suteikė galimybę ja pasinaudoti. Numatyta bylą pradėti nagrinėti kovo viduryje.
„Žemaitis“ primena, kad ginkluotas juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Hermis“ apiplėšimas įvyko 2014-ųjų spalio 9-ąją. Apie 9 val. į Telšių gatvėje esančią parduotuvę įėjęs vyriškis pakvietė pardavėją prie vitrinos ir paprašė parodyti auksinę grandinėlę. Darbuotojai atrakinus stiklines dureles, vyras rusiškai pareiškė, kad tai – apiplėšimas, ir, įrėmęs ginklą moteriai į nugarą, pareikalavo sudėti aukso dirbinius į maišelį, kurį pats atsinešė.
Plėšiko grobis – didelis kiekis grandinėlių, apyrankių ir kitų prekių, kurių vertė – daugiau nei 70 000 eurų.
Laimei, pardavėja, net ir būdama labai išsigandusi, spėjo įsidėmėti plėšiką. Iš karto po įvykio ji pasakojo, kad į parduotuvę įsiveržęs vyras vilkėjo tamsius drabužius, buvo užsidėjęs tamsią kepurę su snapeliu, mūvėjo juodos ir raudonos spalvos darbines pirštines, buvo barzdotas, jo akis slėpė saulės akiniai.
Kriminalistai operatyviai reagavo į nusikaltimą. Jie surado prie parduotuvės pamestų papuošalų. Pareigūnai ilgai narstė šį nusikaltimą, kurio kaltininkas, ko gero, jau manė lengvai išsisukęs.
Pavyko gauti duomenų, kad 2014-ųjų pavasarį ir rudenį Latvijoje buvo įvykdyta panašių juvelyrinių dirbinių parduotuvių apiplėšimų. Per vieną iš jų pagrobta prekių už 28 000 eurų. Bandydamas apvogti kitą parduotuvę, ginkluotas vyras paėmė įkaitą.
Plungės juvelyrinių dirbinių parduotuvės plėšikas buvo išaiškintas tik po kelis metus trukusio tyrimo. Įvykio vietoje įtariamojo palikti pėdsakai sutapo su nuo 2017-ųjų Suomijoje gyvenusio latvio individualiaisiais požymiais. Buvo išduotas Europos arešto orderis. Po trijų dienų plėšikas sulaikytas Suomijoje ir rugsėjo mėnesį perduotas Lietuvai.
Latvis nurodė, kad pinigus, gautus pardavus vogtus juvelyrinius dirbinius, jis ištaškė lošimo namuose. Nusikaltėlis buvo suimtas. Buvo tikrinama, ar jis nėra padaręs daugiau nusikaltimų Lietuvoje ir užsienyje, kurie dar – neišaiškinti.
Už didelės vertės turto pagrobimą panaudojant šaunamąjį ginklą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 10 metų. Bet ji latvio atžvilgiu gali sumažėti trečdaliu, mat, šiam pripažinus kaltę, bylą numatoma nagrinėti sutrumpinto proceso tvarka.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...