Svarstymo išvengė

A. Krauleidžiui teko sumokėti baudą, o jo žmona ir baudos, ir svarstymo išvengė

A. Krauleidžiui teko sumokėti baudą, o jo žmona ir baudos, ir svarstymo išvengė

Plungės rajono savivaldybės administracijos Etikos komisijai nepavyko ištirti, ar Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyresnioji specialistė Rasa Krauleidienė nepažeidė Savivaldybėje dirbančių asmenų elgesio taisyklių – savaitės pradžioje moteris pateikė prašymą atleisti ją iš darbo.

Apsvarstyti R. Krauleidienės elgesį buvo nuspręsta po to, kai paaiškėjo, jog moterį į darbą veždavo trejiems metams teisės vairuoti netekęs jos sutuoktinis, buvęs Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis. Kas rytą jį buvo galima pamatyti įsukant į Savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelę ir lydint žmoną į darbą.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams jis įkliuvo lapkričio 15-ąją. Tąkart žurnalistų paklaustas, kodėl vairuoja, politikas sakė, kad… taip reikėjo.
„Žemaičio“ žiniomis, R. Krauleidienė, skirtingai nei jos sutuoktinis, teisę vairuoti turi. Tad belieka tik spėlioti, kodėl automobilio vairą kas rytą ji patikėdavo savo vyrui.
Iškilus šiam faktui į viešumą, buvo nuspręsta apsvarstyti tokį Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyresniosios specialistės elgesį Etikos komisijoje, tačiau tai paskelbus ji netikėtai… susirgo ir daugiau kaip du mėnesius nesirodė darbe.
Trečiadienį Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ilona Meškauskienė „Žemaičiui“ sakė, jog prieš porą dienų gautas R. Krauleidienės prašymas atleisti ją iš darbo. Tiesa, tokį patį prašymą specialistė buvo parašiusi ir anksčiau, tačiau netrukus jį atsiėmė.
Panašu, kad šįkart moteris nebeketina persigalvoti. Savaitės viduryje Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis savo parašu tenkino R. Krauleidienės prašymą atleisti ją iš darbo nuo vasario 25 dienos.
„Žemaitis“ domėjosi ir tuo, kokios pareigos Savivaldybės administracijoje buvo patikėtos buvusio direktoriaus žmonai. I. Meškauskienė paaiškino, kad jai buvo pavesta sudaryti bei suderinti Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų atostogų grafikus.
Kadangi žiema – ne atostogų metas, nenuostabu, jog taip ilgai sirgusios darbuotojos per daug nepasigesta.
Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, jog  maždaug prieš pusmetį R. Krauleidienei bendru sutarimu buvo pridėta dar viena pareiga – rūpintis ir biudžetinių įstaigų darbuotojų civiline sauga. Tiesa, ne už ačiū – už šias papildomas pareigas jai paskirtas priedas. Kaip sakoma, kad nesijaustų per daug išnaudojama…
Paklaustas, kaip vertina tą faktą, jog R. Krauleidienė išeina iš darbo galbūt išsigandusi laukiančio jos elgesio svarstymo, administracijos direktorius kalbėjo nei noro, nei tikslo ją nubausti neturėjęs. Esą buvo siekta tik vieno – priminti, jog toks elgesys valstybės tarnautojui nedera. Juolab kad ir Administracinių nusižengimų kodeksas numato atsakomybę ir už perdavimą vairuoti transporto priemonę asmeniui, kuriam atimta ar sustabdyta teisė vairuoti.
G. Bagužis dar pridūrė, kad dabar, kai gautas R. Krauleidienės prašymas atleisti ją iš darbo, bus svarstoma, ar tokia pareigybė apskritai reikalinga.
Priminsime, kad A. Krauleidis teisės vairuoti neteko prieš daugiau nei metus, kai priešpaskutinę savo darbo Savivaldybėje dieną, būdamas neblaivus (1,17 promilės), sėdo prie tarnybinio automobilio vairo ir Plungėje, netoli J. Tumo-Vaižganto ir Paprūdžio gatvių sankryžos, susidūrė su BMW.
Įvykio metu buvo aplamdytos abi mašinos, be to, nukentėjo BMW vairuotojas. Dėl to A. Krauleidžiui paskirta 1 200 eurų bauda ir trejiems metams atimtas vairuotojo pažymėjimas.
Bet netrukus tapo akivaizdu, kad šis teismo sprendimas jam – ne motais. Politikas nesislėpdamas ir toliau vairavo, kol galiausiai vėl įkliuvo policijos pareigūnams. Gruodžio pradžioje jam buvo paskirta minimali – 450 eurų – bauda.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...