„Pranešk, kol nevėlu“

Turite ką pasakyti apie narkotikus? Ieškokite štai tokios dėžutės

Turite ką pasakyti apie narkotikus? Ieškokite štai tokios dėžutės

Po to, kai praėjusių metų pabaigoje Plungę sukrėtė žinia, kad galimai dėl narkotikų perdozavimo mirė šešiolikmetis jaunuolis, imta galvoti, kaip stabdyti šią itin sparčiai į jaunimo gyvenimą besibraunančią blogybę. Surengus ne vieną bendrą medikų, policijos pareigūnų ir politikų pasitarimą, nuspręsta imtis priemonių. Viena iš jų – iniciatyva „Pranešk, kol nevėlu“.
Pasitarimų metu kalbėta apie tai, kad visuomenė, o ypač – jaunimas galimai turi informacijos apie narkotikus – kas platina, kas vartoja, kur galima įsigyti, tačiau bijo ir oficialiai apie tai kažkam pranešti, ir pasikalbėti su artimaisiais. Būtent tokiais atvejais ir turėtų pagelbėti akcija „Pranešk, kol nevėlu“.
Iniciatyvos esmė – dėžutės, kuriomis galės anonimiškai pasinaudoti kiekvienas, turintis vienokios ar kitokios su narkotikais susijusios informacijos. Pakaks surašyti viską ant popieriaus ir lapelį įmesti į specialią užrašu „Pranešk, kol nevėlu“ paženklintą dėžutę. Jokių savo duomenų nurodyti nereikia.
Praėjusią savaitę ši iniciatyva pristatyta Savivaldybėje. Apie ją pasakojo vicemeras Mindaugas Jurčius, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis bei Visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Zablockienė.
Dėžutes nuspręsta statyti ten, kur lankosi daug žmonių: prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Mon“, „Norfa“, Plungės kultūros centre, Mykolo Oginskio meno mokykloje, Viešojoje bibliotekoje, Technologijų ir verslo mokykloje, „Saulės“ gimnazijoje, Senamiesčio mokykloje, „Ryto“ pagrindinėje, Akademiko Adolfo Jucio ir „Babrungo“ progimnazijose, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Kulių, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus, Platelių gimnazijose bei Šateikių pagrindinėje mokykloje.
„Jei tik idėja pasiteisins, jei sulauksim pranešimų, dėžučių atsiras ir kitose vietose“, – sakė G. Rimeikis. Jos periodiškai bus tikrinamos. Mokyklose tai darys Visuomenės sveikatos biuro specialistės, kituose taškuose – už viešąją tvarką atsakingi Savivaldybės administracijos darbuotojai. Visi pranešimai bus perduoti policijos pareigūnams.
„Skaudžius įvykius neretai gimdo žmonių abejingumas. Kad tokių būtų kuo mažiau, kviečiame įsitraukti į šią iniciatyvą. Narkotikai plinta vis didesniu greičiu, užkirsti jiems kelią – ne tik policijos, bet ir kiekvieno piliečio reikalas. Tad jei turite informacijos, ieškokite dėžutės ir praneškite“, – gyventojus ragino akcijos „Pranešk, kol nevėlu“ organizatoriai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...