Dėl nesuvaldyto traktoriaus – sunkiai sužalota moteris

Į darbą skubėjusią moterį sniegą valęs traktorius prispaudė prie automobilio

Į darbą skubėjusią moterį sniegą valęs traktorius prispaudė prie automobilio

Šio pirmadienio rytas didelę nelaimę atnešė vienai į pamainą skubėjusiai „Vičiūnų“ įmonių grupės darbuotojai. Traktoriaus prispausta 59 metų moteris patyrė sunkų sužalojimą, dėl kurio pateko į Plungės ligoninės reanimacijos skyrių, o tolesniam gydymui buvo pervežta į Kauną.

Nelaimė įvyko ankstų vasario 4-osios rytą, apie 6 val., kuomet „Vičiūnų“ fabrikuose pradeda keistis pamainos.
Tuo pat metu įmonės teritorijoje traktoriumi „New Holland“ buvo valomas sniegas. 1991 metais gimęs vyras, stumdydamas nuokalnę, dėl slidžios kelio dangos nesuvaldė traktoriaus, ėmė slysti ir ant priekio prikabintu sniego stumdytuvu atsitrenkė į kieme stovėjusius automobilius „Citroen“ ir „Mitsubishi“.
Baisiausia, kad nukentėjo ne tik mašinos, bet ir iš „Mitsubishi“ išlipusi vairuotoja – 1960 metais gimusi moteris buvo prispausta prie „Citroen“ galo ir dėl to sunkiai sužalota.
Į įvykio vietą iškviesta Greitoji medicinos pagalba nukentėjusiąją išgabeno į Plungės ligoninės priėmimo skyrių. „Mums buvo pranešta, kad eismo įvykio metu yra prispaustas žmogus, galimi pavojingi trauminiai sužalojimai. Adresas – Birutės g. 48. Tačiau iš tikrųjų buvome suklaidinti – nelaimė įvyko kitu adresu, „Vičiūnų“ teritorijoje. Kaip supratome, nukentėjusioji – į darbą atvykusi šios įmonės darbuotoja“, – pasakojo Greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė.
Plungės ligoninėje moteriai nustatyti dubens kaulų lūžiai. Ji gydyta reanimacijos skyriuje. „Stabilizavome padėtį, o antradienį sužalotąją išvežėme į Kauną“, – sakė ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė.
Plungės policijos komisariatas šią nelaimę tiria kaip eismo įvykį. Kadangi avarija įvyko įmonės teritorijoje ir moteriai atvykstant į darbą, apie tai informuota ir Valstybinė darbo inspekcija. Šios įstaigos Telšių skyriaus vadovas Jonas Liekis minėjo, kad apie įvykį žino, bet jo netiria. Nes nelaimė įvyko ne darbe, o pakeliui į darbą.
Pasak J. Liekio, iki 2014 metų sunkius ir mirtinus atvejus, nutikusius pakeliui į darbą, aiškindavosi Valstybinė darbo inspekcija. Po 2014-ųjų inspektoriai į tokius įvykius nebesikiša – tyrimą atlieka pati įmonė. „Mums apie tokius atvejus pranešama, mes kontroliuojame, kaip vyksta tyrimas, bet patys jo nevykdome. Tik paskui gauname tyrimo aktą“, –
paaiškino J. Liekis.

10 komentarai(-ų)

 • Edas:

  Viečiūnai viskas tuom ir pasakyta…

 • As:

  Čia gyvas pavyzdys, kad vairuoti traktorių galima ir savamoksliui, ką iškilmingai teigia zum

 • Anonimas:

  Tai dabar bet koks gali vairuoti traktorių teisių nebereikia, kuo toliau tuo gražiau bus

  • Anonimas:

   Dabar nebereikia traktoristo teisiu uztenka ir b kategorijos osu laiku uzteks ir a kategorijos?

   • As:

    Yra tokia veikla-mokymas. Moko mokytojas kiekvienos veiklos paslapčių. Pats gali savamokslis kai pasimokyti, islaikyti nesunku egzaminą tipinis, bet nežinoti veiklos savitumu, kuriuos perduoda profesionalus mokytojas. Aišku,nelaimės nei laiko nei vietos negali nuspėti, bet ekstremalią situacija valdyti reik ruoštis. Ir gal jei būtų žinių, kad su tokia ne paruošta technika negalima dirbti, vairuotojas nerizikuotu.stiprybes nukentėjusiai. Juk tokia trauma pakeis jos visą gyvenimą, o to galėjo ir nebūti. Ne paslaptis, kad ne vieneri metai pažymėjimų norintys vakar, turi juos šiandien, nors programose nėra nurodytas toks eksternas kaip ir ministro patvirtintoje tvarkoje. Savisvieta-patrumpintas teorijos mokymosi laikas, bet ne savarankiškas pasimokymas profesinių įgūdžių…

 • Arvydas:

  Kaip visad kaltas traktoristas,o kad traktoriaus padangos galimai be sipu ar grandiniu jei slydo tai normalu ar ne?

 • A:

  Šitam traktoriuji teisių tikrai reikia jis turi daugiau nei 60kw

 • Anonimas:

  Prie ko cia teises . Tie BMW vairuotojiai turejo teises bet stoteles vistiek nuslave. Jei proto nera teises nepades. O siuo atveju skaudi nelaime ivyko del susiklosciusiu aplunkybiu.

 • Anonimas:

  Adidas o ne traktaristas

 • Nesvarbu:

  Kas nėra valdęs traktoriaus tas nelabai ir gali ką pasakyti nes nežino kaip sunku suvaldyti galinga technika kai slidu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...