Ką deklaruoja nusitaikiusieji į Rietavo mero postą?

Jau rašėme, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į Rietavo mero pareigas kandidatuos trys asmenys. Vienas iš jų  – dabartinis meras Antanas Černeckis. Kitas – Alfredas Mockus – pedagogas, rietaviškiams gerai žinomas kaip profsąjungų lyderis. Trečioji – Vanda Deltuvienė – penkių vaikų mama, Giliogirio kaimo bendruomenės vadovė.
Anąkart visi trys „Žemaityje“ dėstė savo motyvus, kodėl nusprendė kandidatuoti į merus. Šįkart – apie tai, ką jie pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai: anketiniai ir biografiniai duomenys, skaičiai iš turto, pajamų ir privačių interesų deklaracijų. Kandidatai surašyti abėcėlės tvarka.

Antanas Černeckis
Dabartinį merą (beje, kito 2000-aisiais metais įsteigta Rietavo savivaldybė ir nėra turėjusi) kandidatu dar vienai kadencijai teikia Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Antanas Černeckis mero poste – jau penktą kadenciją

Antanas Černeckis mero poste – jau penktą kadenciją

Į visus anketos klausimus apie teismo paskirtas bausmes ir kaltinimus dėl nusikalstamos veikos kandidatas atsakė neigiamai.
Išsilavinimo grafoje nurodyta, kad turi aukštąjį universitetinį  – 1982 metais baigė tuometinį Šiaulių pedagoginį institutą ir tapo fizikos bei astronomijos mokytoju.
A. Černeckis gimęs 1959-aisiais Kretingos rajone. Baigė Kretingos r. Darbėnų vidurinę mokyklą, o iškart po studijų įsidarbino šios mokyklos direktoriaus pavaduotoju. Vėliau mokytojavo tuometinėje Rietavo vidurinėje, vadovavo Žadvainių pagrindinei mokyklai. 2000-aisiais direktoriaus pareigas iškeitė į mero.
Politikoje jis – nuo 1990-ųjų. 1990–1995 m. buvo Plungės rajono savivaldybės tarybos narys. Liberalų gretose – nuo 2003-iųjų (nuo 1995-ųjų iki 2003-iųjų buvo Lietuvos centro sąjungos narys).
A. Černeckis yra leidinio „Savivaldybių žinios“ redakcijos kolegijos narys, visuomeninės organizacijos „Rietavo kraštiečių klubas“ valdybos narys, Telšių regiono plėtros tarybos pirmininkas, Liberalų sąjūdžio Rietavo skyriaus pirmininkas.
Biografijoje nurodo mokantis rusų kalbą ir turintis prancūzų kalbos pagrindus. Yra vedęs, užaugino du sūnus. Laisvalaikio pomėgiai – skaitymas, kelionės, poilsis ir darbas gamtoje.
Dabartinio mero metinė turto deklaracija (už 2017 metus) gana kukli. Privalomo registruoti turto turi už 27 tūkst. eurų, piniginių lėšų eilutėje – 6 684 eurai. O štai metų pajamos jau solidesnės  – beveik 36 tūkst. eurų.

Vanda Deltuvienė – penkių vaikų mama

Vanda Deltuvienė – penkių vaikų mama

Vanda Deltuvienė
Iki šiol politikos vandenyse neplaukiojusi V. Deltuvienė – Darbo partijos kandidatė į Rietavo mero postą. Ji, kaip ir prieš tai aprašytas kandidatas, nei teista, nei kuo nors kaltinta.
Išsilavinimas – aukštesnysis. 1987-aisiais tuometinį Rietavo technikumą baigusi moteris yra įgijusi agronomo specialybę.
V. Deltuvienė gimė 1963-iaisiais Stalgėnų seniūnijos Luknėnų kaime (Plungės r.). Vidurinę baigė Laukuvoje, studijavo Rietave. Vėliau žinių dar sėmėsi Plungės technologijų ir verslo mokykloje – 2018-aisiais įgijo dekoratyvaus apželdinimo ir verslo darbuotojo specialybę.
Darbo patirtis – marga: dirbo Rietavo tarybinio ūkio sandėlininke, žemėtvarkininke, Papilės žemės ūkio bendrovės brigadininke, Lietuvos statistikos departamento klausėja. Vėliau trejus metus valgė emigrantės duoną – gyveno ir dirbo Anglijoje. Pastaruoju metu nuolatinio darbo neturi, yra Lietuvos pašto pavaduojanti laiškininkė.
Nurodo mokanti rusų kalbą, šiek tiek – anglų. Turi visuomeninės veiklos – yra Darbo partijos Rietavo skyriaus pirmininkė, Giliogirio kaimo bendruomenės vadovė.
V. Deltuvienė gali pasigirti tuo, kad yra daugiavaikė mama – turi 4 sūnus ir dukrą. Sako, jog mėgsta muziką, knygas, šokius, renginius. Save apibūdina kaip komunikabilią, suprantančią paprastų žmonių poreikius.
Privalomo registruoti turto ji turi daugiau nei dabartinis meras – už 62 tūkst. eurų, tačiau pajamos kur kas menkesnės – per 2017-uosius metus uždirbo tik 1 647 eurus.

Alfredas Mockus žinomas kaip profsąjungos lyderis

Alfredas Mockus žinomas kaip profsąjungos lyderis

Alfredas Mockus
Mokytojas A. Mockus – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas į merus, tačiau, kaip nurodo anketoje, yra nepartinis.
Kaip ir konkurentai, A. Mockus su teismais reikalų neturėjęs.
Kandidato išsilavinimas – aukštasis universitetinis. Beje, baigęs jis net dvi aukštąsias mokyklas. 1992 m. Šiaulių pedagoginiame institute įgijo pradinių klasių mokytojo specialybę, 2003-iaisiais Klaipėdos universitete – informatikos mokytojo.
A. Mockus gimęs 1967-aisiais. Jis – tikras rietaviškis. Mokėsi tuometinėje Rietavo vidurinėje mokykloje, vėliau tarnavo armijoje, studijavo. Karjerą pradėjo Giliogirio pradinėje mokykloje. Vėliau dirbo „Aušros“ katalikiškos vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoju, L. Ivinskio gimnazijos kompiuterijos mokytoju, Žemaitijos kolegijos lektoriumi. Galiausiai vėl grįžo į gimnaziją.
Nuo 2014 m. jis – gimnazijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas, nuo 2015-ųjų – Lietuvos mokytojų švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Rietavo savivaldybės susivienijimo pirmininkas ir Lietuvos mokytojų švietimo ir mokslo profesinės sąjungos tarybos narys, o nuo 2018 m. – tos pačios profesinės sąjungos prezidiumo narys.
Nurodo, kad labai gerai moka rusų kalbą, patenkinamai – anglų, turi prancūzų kalbos pagrindus. Yra vedęs, užauginęs sūnų ir dukrą. Mėgsta sportuoti, domisi informacinių technologijų naujovėmis.
Turto yra užgyvenęs už 29 586 eurus, santaupų eilutėje – 8 369 eurai. Per metus uždirbo 14 041 eurą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...