Alsėdžių gimnazijoje – sportinės klasės

Alsėdžių gimnazijos direktorius L. Mockūnas (dešinėje) ir jo pavaduotojas R. Kavaliauskas kalbėjo apie planus steigti sportines klases

Alsėdžių gimnazijos direktorius L. Mockūnas (dešinėje) ir jo pavaduotojas R. Kavaliauskas kalbėjo apie planus steigti sportines klases

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija dėl įgyvendinamos gynybinio-pilietinio ugdymo programos jau seniai žinoma visoje šalyje. Tai įstaigai padeda pritraukti mokinių iš įvairių šalies vietovių. Nuo 2017–2018 mokslo metų pradžios gimnazijoje pradėtos steigti ir jaunųjų šaulių klasės. Bet įstaigos vadovams kilo nauja idėja – steigti specializuotas sportines klases. Sumanymą gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas pristatė ir Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariams.

L. Mockūnas kalbėjo, kad, gavus palaiminimą, nuo rudens būtų steigiamos penktokų ir devintokų sportinės klasės. Moksleiviai specializuotųsi lengvosios atletikos ir orientaciniame sporte. Būtų siekiama aukšto sportinio meistriškumo.
„Kodėl mes norime tokių klasių? Daug ką pasako vien tai, kad abu gimnazijos vadovai yra didžiulę sportinę patirtį turintys darbuotojai. Gal daug kam Plungės rajone nėra žinoma, bet aš daug metų dirbau kūno kultūros mokytoju, orientavimosi sporto, lengvosios atletikos treneriu. Apie mano pavaduotoją Regimantą Kavaliauską – išvis kita kalba. Juk jis – Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės vyrų elito komandos narys, džiuginantis puikiais sportiniais pasiekimais“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.
Anot jo, mokykla turi gerą sporto bazę, visą reikalingą inventorių, puikius specialistus. Tad jokios pagalbos šitoje srityje esą nereikia, daug kas padaryta savomis jėgomis. Vienintelis dalykas, kurio gimnazijai trūksta, yra du klasės komplektai.
L. Mockūnas aiškino, kad jiems reikėtų Savivaldybės rašto, leisiančio formuoti sportines klases su mažesniu nei būtinas mokinių skaičiumi. Direktorius patikino, jog tai – tik formalumas, nes jis yra tikras, kad pavyks surinkti reikalingą vaikų skaičių.
„Pas mus nebūna didelio mokinių nubyrėjimo. Per vasarą visada ateina naujų mokinių. O paskelbus apie naują programą, tikiu, kad atsirastų dar daugiau norinčiųjų mokytis mūsų mokykloje. Juk 2001-aisiais, kada pasklido žinia apie gynybinę-pilietinę programą mokykloje, į Alsėdžius prisiviliojome net 177 moksleivius.
Sporto gimnazijų šiame regione nėra. Tokių mokyklų yra tik Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje“, – posėdžiavusiuosius įtikinėjo vadovas ir pažymėjo, kad sportinės gimnazijos veikla trunka visą dieną. Mokiniai apgyvendinami bendrabutyje.
L. Mockūnas sakė jau sulaukęs palaikymo dėl tokios idėjos. Moksleiviai specializuotųsi būtent lengvosios atletikos ir orientaciniame sporte – pastarosios sporto šakos ugdymo centro apskritai nėra.
R. Kavaliauskas, kuris dažnai dalyvauja visame pasaulyje vykstančiose orientavimosi sporto varžybose bei čempionatuose, patikino, kad aukštiais pasiekimais minėtuose renginiuose puikuojasi būtent tų valstybių orientacininkai, kurios turi sportines gimnazijos, susijusias su orientavimosi sportu. Tarp tokių  – Švedija, Danija.
Posėdžiautojai tokiam sumanymui pritarė, džiaugėsi, kad mokykla pati ieško būdų, kaip išsaugoti esamą mokinių skaičių bei pritraukti naujų mokinių.
Priminsime, kad gimnazija už aktyvią 2018-ųjų metų sportinę veiklą pripažinta aktyviausia rajono mokykla. Įsteigus sportines klases, anot L. Mockūno, sportinis ugdymas įstaigoje būtų dar labiau sustiprintas. Prasiplėstų ir mokyklos veiklų sąrašas, mokinių geografija.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...