Kontrolierių mirtinai suvažinėjusiai moteriai – lygtinė bausmė

Daugiau nei prieš pusmetį Skuode įvykusi tragedija, per kurią darbo metu žuvo 59-erių skuodiškis techninės apžiūros kontrolierius Kęstutis Petkus, vasario 6-ąją sulaukė atomazgos. Skaudžios nelaimės kaltininkei  –1968-aisiais gimusiai Skuodo miesto gyventojai Ritai Kontvainienei, – po kurios vairuojamo automobilio ratais žuvo techninę patikrą atlikęs K. Petkus, teismas paskelbė nuosprendį. Moteris pripažinta kalta ir jai skirta lygtinė metų ir keturių mėnesių bausmė.

Nepasirinko saugaus greičio
Buvo išaiškinta, kad kaltinamoji gyvybę K. Petkui atėmė dėl neatsargumo.
R. Kontvainienė praėjusių metų birželio 14-ąją, apie 9 val., UAB „Telšių techninių apžiūrų centras“ Skuodo padalinyje, apžiūros atlikimo patalpoje, atliekant automobilio techninę apžiūrą, vykdydama kontrolieriaus, stovinčio per vidurį priešais automobilį apie 1–1,5 metro atstumu ir nulipusio į duobę 2–3 laiptelius žemiau, nurodymą pavažiuoti automobiliu į priekį, nesilaikė atsargumo priemonių.
Moteris negalėdama tinkamai valdyti automobilio nepasirinko saugaus greičio. Dėl to pavažiavusi apie pusantro metro į priekį parbloškė K. Petkų. Pastarajam nugriuvus ant nugaros ir palindus po automobilio kėbulu, skuodiškė nesustojo. Atvirkščiai  – dar labiau padidino greitį ir kartu su po kėbulu esančiu vyriškiu nuvažiavo šešiolika metrų, kol automobilio ratai atsitrenkė į vejos bortelį. Kontrolierius patyrė itin sunkių kūno sužalojimų, dėl kurių ir mirė.
Pripažino kalta
Teismas R. Kontvainienę pripažino kalta ir skyrė jai terminuotą laisvės atėmimą dvejiems metams. Bet ši bausmė tuo pačiu nuosprendžiu buvo sumažinta trečdaliu, mat baudžiamoji byla, kaltinamajai visiškai pripažinus kaltę, buvo išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka.
Tad galutinė bausmė – terminuotas laisvės atėmimas metams ir keturiems mėnesiams. Tiesa, jos vykdymas atidėtas pusantrų metų.
Visą šį laikotarpį skuodiškei be jos priežiūrą vykdančios institucijos leidimo uždrausta išvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų.
Išgyvena dėl tragiškos nelaimės
Nors nuosprendį per 20 dienų galima apskųsti apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, vargu ar kuri pusė tai darys. Nagrinėjant bylą žuvusiojo artimieji, nepaisydami didžiulio skausmo, braukdami ašaras, tikino atleidę R. Kontvainienei.
O teisiamųjų suole atsidūrusiai skuodiškei labiau nei bausmė rūpėjo atsiprašyti K. Petkaus žmonos ir sūnaus. Sunkiai rinkdama žodžius ir liedama ašaras moteris per posėdį dar kartą jų atsiprašė, sakė, jog labai gailisi to, kas įvyko. Tikino ateityje jiems padėsianti. Kad galėtų kompensuoti laidojimo ar paminklo pastatymo išlaidas, R. Kontvainienė žadėjo parduoti ar perleisti turimą sodą. Tiesa, dalį žalos ji jau yra atlyginusi.
Nei R. Kontvainienė, nei jos advokatas neprašė sumažinti prokuroro pasiūlytos lygtinės metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Jie sakė pasitikį Lietuvos teisingumu. Su tokia bausme sutiko ir nukentėjusieji.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...