Plungiškiai nusikaltimus tiria geriau už kolegas

Praėjusią savaitę Plungės rajono policijos komisariatas pakvietė į susirinkimą, kurio metu, kaip ir kiekvienų metų pradžioje, pateikė ataskaitą už praėjusiuosius. Ir patiems pareigūnams, ir visuomenei džiugus faktas – kad Plungės policija dirba geriau už visus kitus Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) padalinius.

Greičiau reaguoja
Ataskaitiniame policijos susirinkime dalyvavo ne tik plungiškiai pareigūnai, bet ir Klaipėdos AVPK viršininkas Alfonsas Motuzas, Seimo narys Jurgis Razma, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis.
Kaip pastebėjo A. Motuzas, džiugu, kad Plungės rajone nusikalstamų veikų 2018-aisiais užregistruota mažiau nei ankstesniais metais, o jų ištyrimo rodikliai – puikūs.
„Atsižvelgiant į gyventojų lūkesčius įgyvendinta reforma. Visuomenė pageidavo, kad pareigūnai dirbtų ne kabinetuose, o gatvėse. Dabar taip ir yra. Pertvarkos dėka galime greičiau reaguoti į pranešimus – prieš metus į įvykius, kai kildavo grėsmė žmogaus gyvybei ar sveikatai, nuvykdavome per 9 min. ir 50 sek., o pernai – per 5 min. ir 36 sek.“, – apie gerėjančius rezultatus kalbėjo viršininkas.
Pasak jo, didėja ir pasitikėjimas pareigūnais: 2017-aisiais policija pasitikėjo 79 proc. apskrities gyventojų (šalyje – 71 proc.), 2018 m. – jau 84 proc. (šalyje – 75 porc.).
Daug smurto artimoje aplinkoje
Kaip pasakojo Plungės r. policijos komisariatui laikinai vadovaujanti Veiklos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė, 2018 m. komisariate buvo 71 pareigybė, dirbančiųjų – tik 62, dar 7 iš jų buvo vaiko priežiūros atostogose. Taigi realiai dirbo 52 pareigūnai ir 3 laisvai samdomi darbuotojai.
Per metus komisariatas gavo 1 272 pranešimus, vidutinė jų nagrinėjimo trukmė – 4 dienos. Nusikalstamų veikų užregistruota 510 (2017 m. – 550). Net 413 nusikalstamų veikų (72,3 proc.) pavyko ištirti (apskrityje ištirta 54,9 proc., šalyje – 52,6 proc.). Vidutinė ikiteisminio tyrimo trukmė – 50–60 dienų. Tokių, kurie truktų ilgiau nei 9 mėnesius, – 12. Didžioji dalis jų užsitęsė dėl asmenų paieškos.
Didelę dalį visų ikiteisminių tyrimų sudaro smurto artimoje aplinkoje atvejai. Jų – net 213. Per metus užregistruotas tik vienas sunkus nusikaltimas – šaunamojo ginklo vagystė, kuri, deja, liko neatskleista.
Vagysčių nuo 108 (2017 m.) sumažėjo iki 59. Mažėjo ir plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų. 10 ikiteisminių tyrimų pradėta dėl naminės degtinės, vienas  – dėl kontrabandinių cigarečių. Dėl neteisėto disponavimo narkotikais – 5 bylos, dėl girtų vairuotojų – 58. Pasidžiaugta, kad mažėja sukčiavimų, o tai, ko gero, reiškia, kad žmonės nebesiduoda apgaunami.
Per metus užregistruotos 49 įskaitinės avarijos, jų metu žuvo 4 žmonės, 78 buvo sužaloti. Trys nelaimės įvyko dėl girtų vairuotojų kaltės.
Didesnėms algoms trūksta pinigų
J. Razma pasidžiaugė, kad pareigūnai patikėjo reforma ir kad ji sparčiai juda į priekį. „Svarbu, kad centrinės valdžios struktūros vykdytų visus jums duotus pažadus. Turiu omenyje atlyginimų didinimą, nors, kiek žinau, tam trūksta net 4,5 milijono eurų“, – kalbėjo parlamentaras.
G. Bagužio teigimu, jam nerimą kelia su smurtu artimoje aplinkoje susiję skaičiai: „Pats buvau vyriausybinės darbo grupės, kūrusios Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, narys. Tad man aktualu, kaip tas įstatymas veikia, ir neramu, kad smurto atvejų nemažėja.“
Baigiantis susirinkimui A.  Motuzas plungiškiams dėkojo už įdėtą darbą ir reziumavo: „Turim išrinkti gerą Plungės komisariato vadovą ir pagaliau pasiekti, kad pareigūnams mažiausia alga į rankas būtų 1 000 eurų. Juk visiems mums atlyginimas yra didžiausia paskata dirbti.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...