Kaimynai – nuo stogo krentančio sniego spąstuose

Tai jau antras automobilis, kurį apgadino nuo naujojo stogo krentantis sniegas

Tai jau antras automobilis, kurį apgadino nuo naujojo stogo krentantis sniegas

Neseniai straipsnyje „Naujas fasadas slepia įsisenėjusius kaimynų nesutarimus“ „Žemaitis“ rašė apie konfliktą tarp Plungėje, Senamiesčio a. 2, esančio daugiabučio gyventojų. Dar prieš pasirodant šiam straipsniui daugiabučio bendrijos nariai, susitikę su žurnalistais, reiškė apmaudą dėl to, kad palėpėje du butus įsirengęs buvęs bendrijos pirmininkas neprižiūri naujojo stogo. Gyventojai nuogąstavo, kad nuo stogo slenkantis sniegas ar krentantys varvekliai gali pridaryti bėdos. Nelaimės ilgai laukti nereikėjo – kitą dieną po straipsnio pasirodymo nuo stogo pasileidusi sniego lavina apgadino dabartinės bendrijos pirmininkės automobilį.

Priminsime, jog konfliktas tarp Senamiesčio a. 2 gyventojų kilo prieš porą metų, pradėjus šio daugiabučio atnaujinimą. Tuometinis bendrijos pirmininkas Stasys Pronckus sumanė savo lėšomis pakelti daugiabučio stogą ir po šlaitine jo konstrukcija suformuotoje palėpėje įsirengti du butus.
Šiam sumanymui iš pradžių pritarė didžioji dalis bendrijos narių, tačiau atėjus metui palėpėje įrengti kanalizaciją, kaimynai tam sutikimo nedavė. Dabar daugiabučio gyventojai kaltina S.  Pronckų dokumentų klastojimu, pyksta, kad šis, užuot bandęs susitarti su kaimynais, skundžia juos policijai, o vieną kaimynę net yra padavęs į teismą.
Be to, bendrijos nariai žurnalistams išsakė nuogąstavimų ir dėl naujojo S. Pronckaus pastatyto namo stogo. Esą šis jo tinkamai neprižiūri, todėl yra grėsmė, jog krentantys varvekliai ar sniegas sužalos kokį praeivį.
Kaimynų būgštavimai netrukus pasitvirtino. Užpraėjusio šeštadienio pavakarę nuo stogo nuslinkęs sniegas apgadino vidiniame namo kieme stovėjusį bendrijos pirmininkės Dalios Udrienės automobilį.
Moteris „Žemaičiui“ sakė, jog sniegas žemyn nugarmėjo su tokiu trenksmu, kad daugelis namo gyventojų išpuolė kieman žiūrėti, kas nutiko. Paaiškėjo, jog krentantis sniegas sudaužė priekinį automobilio stiklą.
Tiesa, panašiai buvo nutikę ir lygiai prieš metus. Tąkart nukentėjo kito gyventojo automobilis. Bet ir tada, ir dabar S. Pronckus tartis dėl žalos atlyginimo atsisakė. Ir gyventojams, ir žurnalistams jis kartojo, kad stogą jis įrengė savo lėšomis, tačiau tai yra visos bendrijos turtas. Tad ir stogo priežiūra turi rūpintis bendrija.
„Esmė tame, kad stogas iki šiol yra nepriduotas, tad juo turi rūpintis statytojas. Neaišku, ar stogas įrengtas laikantis visų reikalavimų, ar viskas padaryta pagal projektą. Maža to, pats S.  Pronckus su mumis į kalbas nesileidžia. Po to incidento buvome visi susirinkę, kvietėme jį išeiti pasikalbėti, bet jis atsisakė. Liūdna, kad jam, kaip seniūnaičiui ir kandidatui į Rajono tarybą, visiškai nerūpi žmonės“, – kalbėjo bendrijos pirmininkė.
Po šio incidento bendrija raštu kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybų inspekciją, prašydama atlikti tyrimą dėl stogo konstrukcijos. Be to, gyventojai patys ėmė pagal savo galimybes rūpintis, jog daugiau niekas nenukentėtų – apsauginėmis juostomis aptvėrė namo vieną pusę ir iškabino perspėjimus, jog praeiviai laikytųsi saugaus atstumo.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...