Šimtadienio šventę aptemdė pareigūnų vizitas

Atvykę pareigūnai patikrino beveik šimto abiturientų blaivumą. Nors būta visiškai blaivaus jaunimo, dauguma į alkotesterį vis dėlto pripūtė, tad jų laukia baudos

Atvykę pareigūnai patikrino beveik šimto abiturientų blaivumą. Nors būta visiškai blaivaus jaunimo, dauguma į alkotesterį vis dėlto pripūtė, tad jų laukia baudos

Vasaris – ypatingas mėnuo. Įsimylėjėliai jo laukia dėl Meilės diena tituluojamos Vasario 14-osios, patriotai – norėdami paminėti Lietuvos valstybės atkūrimą. Bet užvis labiausiai vasario laukia abiturientai. Jiems paskutinis žiemos mėnuo svarbus dėl šimtadienio. Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientai savo šimtadienio nepamirš dar ilgai. Ir ne dėl gražios šventinės programos gimnazijoje, o dėl po jos vykusio vakarėlio, kurio nuotaiką sudrumstė netikėtas pareigūnų vizitas.

„100 žibintų naktis“
Kaip žinia, „Saulės“ gimnazija – turtingiausia abiturientų. Rugsėjo pirmąją paskutiniuosius metus čia pradėjo 173 moksleiviai, suskirstyti į šešias klases.
Būtent tiek klasių susirinko ir į nuotaikingą šimtadienio šventę, vykusią gimnazijoje praėjusio penktadienio vakarą.
Šiųmetinė renginio tema buvo „100 žibintų naktis“. Ją puikiai perteikė dekoracijos bei daugybė žybsinčių lempučių. Anot pačių šventės kaltininkų, šiemet šimtadienis galbūt buvo mažiau iškilmingas nei ankstesniais metais, bet labai nuotaikingas. O tai, pasak abiturientų, ir yra svarbiausia.
Tiek moksleiviai, tiek pedagogų bendruomenė liko sužavėti vienuoliktokų (trečios gimnazinės klasės moksleivių) kūrybiškumu, kurį atsiskledė jų pasirodymai. Perteikiant renginio temą, buvo sumanyta į dangų paleisti žibintų, kurie išsipildymo link turėjo nuskraidinti vyriausiųjų gimnazistų viltis, lūkesčius, troškimus. Bet šiai gražiai idėjai koją pakišo
prastas oras – paleisti žibintus sutrukdė vėjas.
51-ąją abiturientų laidą maloniai nustebino ir jų klasių auklėtojos, kurios įkūnijo išmintingąsias japonų geišas. Jos pasidalijo savo išmintimi bei pasveikino savo auklėtinius, kurių vos po šimto dienų laukia didžiojo žinių patikrinimo startas.
Prie sveikinimų, kaip ir dera, prisidėjo ir gimnazijos direktorius Algimantas Budrys, priminęs, kad pernai gimnazija išleido jubiliejinę – 50-ąją – abiturientų laidą, ir akcentavęs, kad jiems nė kiek nenusileidžia ir šiųmetiniai abiturientai, kurie – galbūt net geresni. Jiems vadovas palinkėjo dar rimčiau pažiūrėti į mokslus, pasistengti užpildyti žinių spragas ir be baimės pasitikti brandos egzaminus. Žinoma, linkėta, kad juos vainikuotų kuo daugiau šimtukų.
Pareigūnai sugadino šventę
Po oficialiosios šimtadienio dalies abiturientai išskubėjo į vakarėlį, kuris vyko Grumbliuose esančioje sodyboje. Iš beveik dviejų šimtų „Saulės“ gimnazijos abiturientų vakarinėje šventės dalyje dalyvavo beveik šimtas jaunuolių. Juos linksmino geros nuotaikos nestokojęs didžėjus bei žodžio kišenėje neieškantis vedėjas.
Visi su nuotaika šventė vieną svarbiausių per visus dvylika mokslo metų švenčių. Bet linksmybės netrukus baigėsi. Prieš pat vidurnaktį netikėtai sodyboje pasirodė policijos pareigūnai. Anot jaunimo, jie nesiteikė normaliai paaiškinti savo vizito priežasties, tik pareiškė, kad bus tikrinamas visų šventės dalyvių blaivumas.
Pasak vakaro dalyvių, salėje kilo sumaištis. Niekam nėra paslaptis, kad tokių švenčių metu jaunimas leidžia sau pasimėgauti alkoholiniais gėrimais. Tai atspindėjo ir alkotesterių rodmenys. Nors tarp būrio jaunuolių pasitaikė tokių, kurie į alkoholio matuoklį „pripūtė“ nulius, dauguma vis dėlto buvo išgėrę.
Pareigūnai užsirašė tokių duomenis ir pareiškė, jog lauks jų policijos komisariate, kur jiems bus išrašytos atitinkamos baudos, mat vartoti alkoholį galima tik sulaukus dvidešimties.
Šiandien abiturientai tikina turėsiantys ką prisiminti. Nepaisant to, jie prisipažino, kad tą akimirką linksma tikrai nebuvo. Esą buvo sugadinta visa šventė. Šokiruoti buvo ir kai kurių jaunuolių tėvai. Nors jie nepasisako už alkoholio vartojimą moksleivių šventėse, tačiau toks pareigūnų elgesys jiems taip pat nepasirodė priimtinas. Juo labiau kad į sodybą, kurioje šventė gimnazistai, atvažiavo ne vienas policijos ekipažas. Dėl to jaunuoliai esą pasijuto it kokie nusikaltėliai.
Siekė užtikrinti saugumą
Dėl ko pareigūnai sudrumstė šimtadienio šventę, „Žemaitis“ klausė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausiosios specialistės Andromedos Grauslienės.
Pastaroji patvirtino, kad pareigūnai minėtoje sodyboje lankėsi. Esą Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai įgyvendina prevencines priemones, kurių metu lankomasi rajone esančiose pirtyse, sodybose ir tikrinama, ar jaunimas nevartoja alkoholinių gėrimų būdami jaunesni nei dvidešimties metų. Kartu tikrinama, ar nėra vartojamos ir narkotinės medžiagos.
Specialistės teigimu, tokių priemonių imtasi po praėjusiais metais užfiksuotos jauno vaikino, galimai vartojusio narkotikų, mirties.
Penktadienį trys policijos ekipažai iš viso patikrino šešias Plungės rajone esančias pirtis bei sodybas. Lankytasi Bereniuose, Juodeikiuose, Alsėdžiuose, Grumbliuose ir kitur. Nustatyta apie pusšimtis Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimų, kai asmenys, neturintys dvidešimties metų, vartojo alkoholinius gėrimus.
Dar A. Grauslienė pridūrė, jog pareigūnai specialiai neieškojo vietų, kur švenčia būtent abiturientai, kaip manė jaunimas. Pasak jos, siekiama užtikrinti visų asmenų saugumą, nepriklausomai nuo to, kas jie yra. Specialistė patikino, kad tai bus daroma ir ateityje.
Nuomonės išsiskiria
Žinia apie pareigūnų apsilankymą abiturientų šventėje Plungę apskriejo žaibišku greičiu. Vertindami ją, žmonės pasidalijo į dvi grupes. Vieni piktinosi pareigūnų elgesiu ir teigė, kad jis prasilenkia su žmogiškumu.
Kiti džiaugėsi, kad policija pagaliau tapo neabejinga jaunimo saugumui. Juk kiekvienais metais per šimtadienį ar kitas abiturientų šventes įvyksta daug skaudžių nelaimių. Vieni pakliūva į autoįvykius, kiti atsiduria reanimacijoje dėl apsinuodijimo alkoholiu ir panašiai. Esą jaunimas pernelyg atsipalaiduoja. O jei nutinka nelaimė, kaltinami pareigūnai, kurie neužtikrino jų saugumo.
Yra ir tokių, kurie teigia, kad tokios šventė apskritai turi būti uždraustos arba minimos
subtiliau. Neva dvyliktokai turi galvoti apie mokslą, o ne daug kainuojančias linksmybes, brangius drabužius ir svaigalus. Yra net tokių tėvų, kurie savo atžalų neišleidžia švęsti šimtadienio, mat, jų įsitikinimu, dvyliktokams reikėtų galvoti apie baigiamuosius egzaminus ir mokytis kur kas intensyviau bei stropiau negu per visus ankstesnius mokslo metus.

26 komentarai(-ų)

 • Nesamonė:

  Ar pareigūnai neturi daugiau veiklos nei gadinti šventes? Stovėkit gatvėse ir reiduokit, bet kažkiek naudos bus…

 • Ontanis:

  Gers balius bova pareiguna isgert uzsoka

 • Rita:

  Žemaitis parašykit kaip tie vargšai abiturientai nusiaubė tą pačią Grumblių pirtį…

  • nuomonė:

   ponia Genute, o Jūs jauna nebuvot

   • Genutė:

    Va čia ir esmė…Tikrai buvau jauna ,ir šėliojom įvairiai.Bet tikrai ne taip,kaip šiandieninis jaunimas.Ir nereikia sakyti,kad mes pasenom,nebesuprantam.Suprantam,ir tikrai daug kur yra baimę keliančių dalykų.Kasdien man po langais iš mokyklos atbėga berniukai,mergaitės parūkyti.O gal kas esat bandę gražiai pakalbinti juos,kad rūkymas žala ir tt??? Geriau nemėginkit.Geriausiu atveju pasiųs tolokai,o gali būti ir kitaip.
    Taigi truputis kontrolės iš pareigūnų nepakenks.

 • Genutė:

  Tikrai reikalingi reidai.Jaunimas mėgsta paišdykauti,net sau pakenkdami.

 • nuomonė:

  Mano nuomonė,jei jie(policininkai) sako,kad čia prevensinis apsilankymas tai kodėl nedaro mokyklose paskaitų apie alkoholio apie narkotikų žala ,o čia kaip pasipinigauti nuvažiavo .Surinkti baudas.Bet baudas mokės tėvai ,o ne vaikai. Dar kalbama ,kad už surintas lėšas policininkams mokama ir premija. Tai kur čia nevažiuoti:)
  O kodėl mokykloje pabuvo valandą ir šventė baigėsi, kodėl nebuvo suorganizuota diskoteka .Čia man paprieštaraus mokytojai ,juk jiems už tai niekas nemoka čia jau po pamokų. Gal būtų tik dalelė išėjusi baliavoti.
  Pagalvokit, o kur Plungėje nueiti paaugliams,jaunimui kino teatro nėra diskotekos neorganizuojamos, tai kur jiems išlieti savo energiją.pasmerkti tai visi galim bet reikia spręsti ir problemą.Kažkodėl kiti miestai tokių reidų nedaro

 • Kęstis:

  Matuos, ka pareiguna nurieji pinigus susirinkt.

 • Pasityčiokimas:

  Policija neturi darbo, nusikaltimų netiria, o užsiima nesamonėm

 • Buves:

  Nu Plūngės mėntą visad rimtas reikalas užsiimienieji.

 • TEISINGUMAS:

  GINTI SAUGOTI PADĖTI

 • Aura:

  Labai keista.. sako, kad ir ateityje vyks tokie prevenciniai pareigunu apsilankymai, siekiant uztikrinti zmoniu sauguma. Dar sako, kad pasirinktos atsitiktines sodybos, nebuvo domimasi ar ten abiturientai ar kiti svencia. Bet sorry, jei as sugalvosiu svest sofyboje savo gimtadieni, vestuves ar kakzokia kita grazia, brangia svente.. ir sugalvoa atvykt pareigunai, mat atlikti prevencine patikra… kur ritamasi nesuprantu ir tikrai nesuprasiu. Tegul patruliuoja keliuose, veda paskaitas ir seminarus jaunuoliams, o ne sventes gadina.

 • Plungiskis:

  Na policininkai stabdydami visus jaunesnius vairuotojus Plungeje vis klausinejo kur vyksta abiturientu balius, tai sunku patiket, kad tai buvo atsitiktinis apsilankymas.

 • Oksana:

  Labai puiku kad pareigunai saugo ir gina mūsų vaikus nuo jų paciu nesąmonių. Gerai brangieji teveliai kad vaikeliai sveiki o kai perdozuoja, kai pirtis nuo girtų uzsidega ir žuva vaikeliai ar dar kitos nelaimes atsitinka…..nera ką veikti Plungėje?? O pirtys tai jau veiksmas , alkoholis laisvalaikio praleidimas. Šaunuoliai pareigūnai ir toliau jaunimą reikia saugoti ir mokyti morales principų ir kitokių vertybių. Nes tevai savo atzaloms viska leidzia o kai beda ar nelaime vel pareigūnai kalti…. nes neziūrejo netikrino. Šaunuoliai aciū Jumms uz mūsų vaikų gyvybes!!!!

 • Na ir kas atsitiko?:

  Tai kas čia tokio atsitiko? Patikrino ir tiek. Sumokės tėvai baudas, bus proga su vaikais pakalbėt apie alkoholio žalą. Nematau čia tragedijos. Gerai, kad pareigūnai dirba.

 • Gy:

  Kaip turejo jaustis policininkai, nenoriu buti ju vietoje

 • plungietis:

  labai teisingas policijos poelgis,tvarka ir istatymu laikymasis turi buti visur ir visada.

 • Zigmis:

  Aš čia biški išgėriau, paskui biškį greitį viršjau, biškį pavogiau, biškį sumušiau, biškį į stotelę su bmw įlėkiau….ir t.t. Tai kam nachriena toks įstatymas, jeigu jį pažeidžiant negalima vargšės „Z“ kartos bausti, jiems gi viskas leidžiama lepūnas neraliuotiems. Liuks pamoka!!!

 • tiesa:

  Policija vagių bijo ir jų negaudo, tai nors ant jaunimo išsilieja.

 • Aha:

  Šiaurės Korėja, nekitaip, kas sugalvojo tą akciją matyt savo laiku atsigėrė, atsivalkaatsivalkatavo, daba kitus auklėja

 • Algis:

  Gerbiamieji ar jūs suprantat,kad čia buvo susirinkę jau virš 18-19 metų jaunuoliai kuriems Tėvynę ginti su šautuvu galima,o pasilinksminti savo mokyklos draugų būrį negalima.Aš suprantu,kad dėl durnų įstatymu policininkai nekalti, bet kiekviena įstatymą turi lydėti žmogiškasis faktorius.

 • M:):

  Visų pirma be iškvietimo jie neturi pagrindo įeiti į sodybą/pirtį/pokylių salę, visų antra toks jausmas lyg jie niekad nebuvo jauni ir negėrė, o visad buvo „šventi“, kartos auga ir reikia suprast jaunimą, o ne imt ir laikyt pririštus prie pavadžių.

  • PD:

   Bet kai atsitinka dažniausiai kas nors tėvai patys pirmieji užmiršta „šventi“. Iš savo patirties žinau kad tada mamytės atlėkusios į mokyklą rėkia kad maniškis gyvenime nė lašo netūrėjęs, jis tikrai taip nepadarytų, jus čia šmeižiat mano kūdikėlį :DD O realybė tarp draugų dažniausiai būna kitokia 😀 Taip kad pirma patys tėvai įvertink BLAIVIAI galimas rizikas ir nutikus žiūrėkit kad neapsiverstų plokštelė.

 • Įstatymas:

  Taigi kad visur pilna kurijozu mūsų įstatymuose, ir visi į tai žiūrime pro pirštus. Negi taip sunku pataisyt tai įstatymų leidėjams. Gert už tėvynę jei tu jaunesnis nei 20 negalima, o mirt karo metu privalu. Verslininkams privalu skelbti produktų sudėti, tai jie sugalvojo mikroskopinų šriftą. Vaistininkams privalu skelbti, kad galima apsinuodyti, tai jie pagreitina garso įrašą iki juokingumo…. ir visiems DZIN… DZIN turbūt todėl, kad patys valdinikai važinėja valdiškom pikom mašinom su užmaskuotais irgi pilkais užrašais… Greitai tapsime pilka mase.

 • albertas:

  oviskas galejo buti paprasciau jei savininkas nebutu leides ieiti i vidu tuo ir butu pasibaige juk pirtis ne viesa vieta o policijos iskvietimo atrodo nebuvo kitaip turejo tureti prokuroro sankcija o gal teismo

 • Dzekis:

  Su tokiais debiliskais istatymais kuriuos priimineja valstieciu ir zaliuju partija su karbauskiu priesaki, Lietuva greitai taps Siaures Korejos antrininke, na isgere truputi jaunimelis ir gerai, juk jau pilnameciai…beje ir musu meras neatitinka liberaliu poziuriu i musu rajono zmones ir renginius…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...