Kitąmet pirmokėlių turėtų būti daugiau

Prieš keletą metų pasigirdę pirmieji pavojaus varpai dėl drastiško mokinių skaičiaus  mažėjimo netyla ir šiandien. Ir nors moksleivių nubyrėjimas šiais ar praėjusiais mokslo metais – nebe toks ryškus, šis procesas tebevyksta ir neramina pedagogų bendruomenę. Kokios ateinančių mokslo metų prognozės Plungės savivaldybėje, kalbėta per neseniai vykusį Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį.

Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Vitalijos Pociutės, ateinančiais –2019–2020 – mokslo metais mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklos mokinių skaičiaus mažėjimo ir vėl neišvengs. Bet galima pasidžiaugti, kad jis planuojamas itin nežymus. Preliminariais duomenimis, 2019-ųjų rugsėjo pirmąją planuojamas mokinių skaičius  – 3911, o tai yra tik 46 moksleiviais mažiau, nei jų būta prasidedant šiems mokslo metams. Žinoma, atitinkamai sumažės ir klasių komplektų skaičius. Sumažėjus keturiems komplektams, jų liks 194.
Gera naujiena yra ta, kad tikimasi sulaukti šiek tiek gausesnio būrio pirmokėlių. Jei nesikeis šiandien turimi duomenys, rugsėjo pirmąją į mokyklas susirinks 324 pirmokai – keturiais daugiau nei prieš metus.
Su didesniu optimizmu naujus mokslo metus turėtų pasitikti Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos Grumblių pradinio ugdymo ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos Stalgėnų skyriai, „Babrungo“ ir Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos, Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinė ir Šateikių pagrindinė mokyklos bei Prūsalių mokykla-darželis. Iš V. Pociutės pateiktų duomenų matyti, kad šiose įstaigose moksleivių skaičius neženkliai, bet vis dėlto paaugs.
Liūdnesnės prognozės laukia „Saulės“ gimnazijos, į kurią rugsėjo pirmąją ateis 21 gimnazistu mažiau. Po trylika mokinių sumažės ir Senamiesčio bei „Ryto“ pagrindinėje mokyklose. Keturių gimnazistų turėtų netekti Platelių gimnazija, Alsėdžių – penkiolikos, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus – aštuonių. Dviem mokiniais mažiau naujus mokslo metus turėtų pradėti ir „Babrungo“ progimnazijos Stanelių skyrius.
Vyskupo M. Valančiaus pradinės mokyklos „Saulės“ skyriuje mokinių skaičius turėtų išlikti toks pat. Situacija nesikeis ir Specialiajame ugdymo centre bei „Saulės“ gimnazijos suaugusiųjų klasėse.
Tuo pačiu sprendimu patvirtinta ir tai, kad „Ryto“ pagrindinės mokyklos Stalgėnų skyriui iš Savivaldybės biudžeto būtų skirta apie 13 000 eurų. Šie papildomi pinigai Stalgėnų mokyklai reikalingi dėl to, kad penktoje jos klasėje nuo kitų mokslo metų pradžios planuoja mokytis tik septyni mokiniai. O tai yra vienu mokiniu mažiau už numatytą minimalų klasės mokinių skaičių, tad prie jos išlaikymo turės prisidėti ir Savivaldybė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...