Ir teisti, ir prasiskolinę, bet visi turintys aukštąjį

„Žemaitis“ jau rašė, kad per šiuos savivaldybių tarybų rinkimus, kurie vyks kovo 3-ąją, į Plungės rajono savivaldybės merus kandidatuos 7 asmenys – penki vyrai ir dvi moterys. Pristatėme, ir kas jie tokie, tik tąkart visa informacija buvo pateikta iš jų pačių lūpų. O dabar – apie tai, ką byloja dokumentai, kuriuos paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK): kandidatų anketos, biografijos, jų pajamų, turto bei privačių interesų deklaracijos. Apie kiekvieną kandidatą – abėcėlės tvarka.

Arūnas Alšauskis
Lietuvos centro partijos kandidatas savo anketoje į klausimus, susijusius su teismo paskirtomis bausmėmis ir kalte dėl nusikalstamos veikos, atsakė neigiamai. Žodžiu, šiuo atžvilgiu – „švarus“.
Išsilavinimas – aukštasis universitetinis. 2008 metais Vilniaus Gedimino technikos universitete jis baigė transporto inžineriją ir įgijo bakalauro laipsnį.
Tikras užsienio kalbų žinovas  – moka angliškai, rusiškai, prancūziškai, itališkai.
Ar priklauso kuriai nors partijai arba politinei organizacijai, nenurodė.
2004 metais baigė Platelių vidurinę mokyklą, o tada – studijos. Po jų dirbo UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ ir UAB „Archiprojektas“ inžinieriumi konstruktoriumi, o nuo 2009 m. eina UAB „Telšių TAC“ Plungės techninės apžiūros stoties vadovo pareigas.
Yra bitininkas, mėgsta sportą ir gamtą. Vedęs, turi dukrą ir sūnų.
A. Alšauskio metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje (2017 metų) nurodyta, kad privalomo registruoti turto turi už 117 tūkst. eurų. Metinė deklaruota pajamų suma – 15 561 euras.
Be pagrindinio darbo, kandidatas nurodo dar užsiimantis ir žemės ūkio veikla.
Asta Beierle-Eigirdienė
Ši Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė yra neteista ir niekuo nekaltinta.
Išsilavinimo skiltyje nurodo dvi mokymosi įstaigas: 1986 metais ji baigė tuometinį Kauno politechnikos institutą ir tapo inžiniere chemike technologe, 2004-aisiais dar baigė Ennepe-Ruhr Witter kolegiją Vokietijoje ir įgijo pramonės vadybininkės specialybę.
Taip pat pasižymi užsienio kalbų mokėjimu – anglų, rusų, vokiečių.
A. Beierle-Eigirdienė savo biografijoje nurodo, kad gimė 1963 m. Rietavo savivaldybės Girėnų kaime. Baigusi studijas dirbo inžiniere „Akmenės cemente“, vėliau – Plungės apylinkės teismo sekretore, teismo antstole.
2000 m. išvyko gyventi į Vokietiją. 2007-aisiais po vyro netekties grįžo į Plungę ir iki 2010 m. dirbo Plungės rajono savivaldybės ekologe. 2010–2011 m. jai buvo patikėtos Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigos, 2011–2014 m. dirbo administracijos direktore.
2014–2015 m. buvo Europos Parlamento nario Gabrieliaus Landsbergio biuro padėjėja. Taip pat yra dirbusi Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės padėjėja. 2015 m. išrinkta į Rajono tarybą. Dabar ji – Seimo nario G. Landsbergio visuomeninė konsultantė.
Našlė, turi dukterį. Domisi politika, menu, aktyviai sportuoja, mėgsta gamtą, keliauti.
A. Beierle-Eigirdienė – turtingiausia iš kandidatų. Turto turi už 248 tūkst. eurų. Piniginių lėšų – 5 500 eurų, paskolų  – 15 460 eurų. 2017 metų pajamos – 21 651 euras. 2016-aisiais ji yra paėmusi ir tą pačią dieną kitam asmeniui suteikusi 26 500 eurų paskolą.
Vida Bondauskienė
Visuomeninio rinkimų komiteto „Vieninga Plungė“ kandidatės atsakymai į klausimus apie teistumą ir kaltinimus taip pat buvo neigiami.
V. Bondauskienė 1984 m. Vilniaus universitete baigė bibliografiją, 1993-iaisiais tuometiniame Vilniaus pedagoginiame universitete – istoriją ir politologiją. Yra kvalifikuota pedagogė – turi mokytojos metodininkės kategoriją.
Mokamų užsienio kalbų skiltyje nurodyta: anglų, rusų, prancūzų.
Kandidatės biografijoje rašoma, kad gimė 1959 m. Plungėje. Darbo karjerą pradėjo 1979 m. Nuo tada iki šiol dirba Plungės Senamiesčio mokykloje. Iš pradžių – bibliotekininke ir mokytoja, nuo 1988 m. – istorijos mokytoja.
Nuo 2008 m. vadovauja mokyklos profesinei sąjungai, yra Plungės rajono profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko pavaduotoja.
Ištekėjusi. Užaugino dukterį ir sūnų. Pomėgiai: istorinės ir filosofinės knygos, protų mūšiai, pažintinės kelionės, mezgimas.
Privalomo registruoti turto vertė – 60 tūkst. eurų, grynųjų  – 9 143 eurai, suteiktų ir gautų paskolų neturi. Metinės pajamos  – 22 120 eurų.
Mantas Česnauskas
Dar nė trisdešimties neturintis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas  – pats jauniausias. Bet jo anketoje yra žyma apie teistumą. 2012-aisiais Pakruojo rajono apylinkės teismas jį nuteisė už eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus.
M. Česnausko biografijoje nurodyta, kad jis gimė 1990-aisiais, yra plungiškis, baigęs „Saulės“ gimnaziją. Išsilavinimas – aukštasis universitetinis. 2014 metais Vilniaus universitete jis įgijo filologijos bakalauro laipsnį.
Po studijų 4 mėnesius dirbo „Senukuose“ rinkodaros skyriaus asistentu. Nuo 2015 m. iki dabar – Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas.
Yra labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanoris, besikuriančios asociacijos „Plungės iniciatyvinė grupė“ būsimasis narys.
Kalba angliškai, šiek tiek rusiškai, yra įgijęs italų kalbos pradmenis, šiuo metu lanko prancūzų kalbos kursus.
Šeimyninės padėties grafoje kandidatas nurodęs partnerystę – neslepia esąs susižadėjęs.
Laisvalaikiu skaito knygas, klauso muzikos, lanko sporto klubą, žiūri serialus ir krepšinį.
Kadangi dar labai jaunas, tai ir turto deklaracija kone tuščia. Nurodė turįs turto tik už 2 tūkst. eurų. Metų pajamos – 15 243 eurai.
Audrius Klišonis
Dėl dabartinio mero kandidatūros kaip ir viskas aišku – jį toliau šiame poste tikis matyti Liberalų sąjūdis.
Į anketos klausimus apie teismo bausmes ir galimas nusikalstamas veikas A. Klišonis atsakė neigiamai.
Savo biografijoje kandidatas mini, kad gimė 1964 metais Rokiškyje. Iškart po studijų atvyko į Alsėdžius ir pradėjo dirbti vaistinės vedėju. 1992-aisiais įsteigė A. Klišonio komercinę firmą „Inesa“, 2003-iaisias – šeimos kliniką „Inesa“.
Išsilavinimas – aukštasis universitetinis. 1987 metais jis baigė tuometinį Kauno medicinos institutą, kuriame įgijo provizoriaus specialybę.
Sparčiai sukosi ne tik kaip verslininkas, bet ir kaip politikas: 1989 m. buvo išrinktas į Plungės rajono liaudies deputatų tarybą, 1990–1995 m., 1997–2000 m. ir nuo 2004 m. iki šiol – Savivaldybės tarybos narys. Nuo 2014 m. – meras. Be to, 2000–2004 m. buvo Seimo narys, 2010–2012 m. – sveikatos apsaugos viceministras.
Nurodo mokantis vokiečių, anglų ir rusų kalbas. Mėgstantis skaityti, slidinėjimą, krepšinį, vandens turizmą ir bitininkystę. Vedęs, turi du vaikus.
A. Klišonio metinė turto deklaracija – bene įspūdingiausia iš visų kandidatų. Pati „turtingiausia“ paskolų eilutė – meras skolingas 241 tūkstantį eurų, o turto turi už 130 tūkst. eurų. Tiesa, dar 2,7 tūkst eurų įvertinti jo turimi vertybiniai popieriai, meno kūriniai ir juvelyriniai dirbiniai. Piniginių lėšų grafoje – 31 tūkst. eurų, suteiktų paskolų – 32 tūkst. eurų. Nemenkos ir A. Klišonio metinės pajamos – beveik 54 tūkst. eurų.
Marga ir privačių interesų deklaracija. A. Klišonis nurodė esąs A. Klišonio komercinės firmos „Inesa“ savininkas ar/ir bendraturtis, jis pats ir jo sutuoktinė Inesa Klišonienė – UAB „Alsėdžių vaistinė“ akcininkai. I. Klišonienė – dar ir „Plungės žinių“ akcininkė. Kandidato žmona dirba „Inesos“ ir „Alsėdžių vaistinės“ direktore bei yra „Gintarinės vaistinės“ darbuotoja.
A. Klišonis dar nurodo esąs ūkininkas ir MB „Vaistininkas pataria“ steigėjas. Tiek visa ko nė vieno kito kandidato į merus deklaracijoje neaptikome.
Tadas Šetkauskis
Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas.
Gimęs 1988-aisiais Varkaliuose. Turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą – 2011-aisias baigė Klaipėdos universitetą, kur įgijo visuomenės sveikatos specialisto bakalauro laipsnį, 2016 metais Mykolo Romerio universitetas jam įteikė teisės magistro diplomą.
Kandidato biografija lakoniška: 2010 m. pradėjo dirbti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, laikinai ėjo direktoriaus pareigas; 2011 m. įsidarbino „Sodros“ Mažeikių skyriuje; nuo 2018 m. – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Plungės teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotojas.
Nurodo mėgstantis keliauti, slidinėti, medžioti. Yra vedęs.
Privalomo registruoti turto vertė – 38 tūkst. eurų, santaupos  – 1 tūkst. eurų, paskolos suma – apie 4,4 tūkst. eurų. Per metus T. Šetkauskis uždirbo 14 943 eurus.
Albinas Tamkevičius
Gydytoją A. Tamkevičių kandidatu į merus iškėlė Plungėje iki šių rinkimų negirdėta-neregėta Lietuvos socialdemokratų darbo partija.
Jis – antrasis iš septynių, turėjęs reikalų su teismais. Tiesa, seniai – 1990 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas jam paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dėl autoįvykio.
Gimė 1958 m. Lazdijų rajone, o Plungėje gyvena nuo 1984 m. Nuo to laiko ir iki šiol dirba Plungės ligoninėje gydytoju radiologu. Nuo 1991 m. – Radiologijos skyriaus vedėjas ir dar endoskopuotojas.
Kandidatas 1982 m. Kauno medicinos universitete įgijo gydytojo rentgenologo diplomą, turi magistro laipsnį.
Yra Lietuvos radiologų asociacijos ir Plungės „Rotary“ klubo narys. Vedęs. Ir žmona, ir dukra  – gydytojos. Kandidatas laisvalaikiu slidinėja, užsiima dviračių sportu, keliauja, domisi sodininkyste, fotografija.
Turimo turto vertė – 130 400 eurų, piniginių lėšų sukaupęs 22 300 Eur, turi 31 tūkst. Eur. paskolą. Gydytojas per metus uždirbo 66 269 eurus.
Žiūrint į privačių interesų deklaraciją akivaizdu, kad A. Tamkevičius vos spėja suktis – jis dirba ne tik Plungės ligoninėje, bet ir UAB „Žemaitijos diagnostikos centras“, Trakų ligoninėje bei UAB „SG konsultacinė klinika“.
Dar nurodyta, kad A. Tamkevičius kartu su žmona yra sudarę lizingo sutartis, kurių vertė – 7 tūkst. ir 15 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...