Tam davė, tam davė… O krepšiniui?

Biudžetą Tarybai pristatė administracijos direktorius Gintaras Bagužis

Biudžetą Tarybai pristatė administracijos direktorius Gintaras Bagužis

Šiųmetinis Plungės rajono savivaldybės biudžetas Savivaldybės taryboje patvirtintas vos vieno balso persvara. Iš 23 posėdyje dalyvavusių politikų 12 pasisakė už parengtąjį biudžeto projektą, 10 nuo balsavimo susilaikė, 1 buvo prieš. Vieningai patvirtinti biudžeto nepavyko dėl kelių priežasčių. Viena iš jų – Tarybos nariai nesutarė dėl lėšų krepšiniui.

Išlaidos viršija pajamas
2019 metų biudžetą Tarybos nariams pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Kadangi Savivaldybės metinis pajamų ir išlaidų planas buvo aptartas visų komitetų, Tarybos posėdyje dėl biudžeto sandaros daug nebediskutuota. Politikai pasisakė tik dėl lėšų krepšiniui, keliams ir dėl skolų padengimo.
Priminsime, kad suplanuotoji pajamų suma – 37,603 mln. eurų. Pridėjus pernai nepanaudotas lėšas – 38,869 mln. eurų. Dar 1,053 mln. eurų Savivaldybė žada skolintis. Pagrindinis biudžeto pajamų šaltinis – gyventojų pajamų mokestis, kurio tikimasi surinkti apie 17,2 mln. eurų, beveik tiek pat ir valstybės dotacijų – 17 mln.
Suplanuotos išlaidos didesnės už pajamas – 39,922 mln. eurų. Didžiąją jų dalį sudarys atlyginimai ir „Sodros“ įmokos – apie 20,5 mln. eurų, turto išlaidos – 9,3 mln., prekės, paslaugos ir kt. – 9 mln. Paskoloms grąžinti ir palūkanoms mokėti numatyta 1,1 mln. eurų.
„Visi skirstomi į juodus ir radonus“
Svarstant biudžetą „Vieningos Plungės“ atstovai išsakė pretenzijų dėl to, kad neatsižvelgta į jų prašymą skirti lėšų krepšiniui, tiksliau – Plungę reprezentuojančiai komandai „Olimpas“.
„Buvom prašę, kad atskira eilute įtrauktumėt „Olimpą“ ir skirtumėt jam 20 tūkstančių eurų. Ar ta eilutė biudžete atsirado?“ – klausė Tarybos narys Liudas Skierus. Išgirdęs neigiamą atsakymą, replikavo: „Tai reiškia, kad komanda pasmerkta. O reikėtų finansuoti ir išlaikyti, nes kam tada tą sporto kompleksą statom, jei paskui nebus kam jame žaisti.“
Krepšininkų pusėn stojo ir L. Skieraus bendrapartietis Robertas Endrikas: „Prašymas skirti pinigų „Olimpui“ buvo išsakytas ir per komitetų posėdžius, tačiau jis nebuvo net užprotokoluotas. Mano siūlymas būtų išimti tuos 20 tūkstančių iš bendro sporto programos katilo ir atskira eilute paskirti „Olimpui“. Akivaizdu, kad šis reikalas yra politizuotas.“
Analogišką nuomonę išsakė ir liberalas Romas Remėza: „Čia tikrai įvelta politika. Visi skirstomi į juodus ir raudonus, o taip neturėtų būti. Aš siūlau rasti kompromisą ir skirti pinigų „Olimpui“. Juk ten žaidžia mūsų jaunimas, kuris Regionų krepšinio lygoje atstovauja Plungei.“
Ką R. Remėza turėjo omenyje sakydamas, kad visi skirstomi į juodus ir raudonus? Ko gero tai, kad valdantieji liberalai krepšinio nenori remti vien dėl to, kad klubo „Olimpas“ prezidentas Algirdas Šimkevičius – „Vieningos Plungės“ atstovas. Užtat valdančiųjų palaikoma viešoji įstaiga „Plungės futbolas“ finansuojama dosniai, jai – ir atskira eilutė, ir 139 tūkst. eurų joje.
Be plojimų
Tarybos nariai turėjo ir kitų su biudžeto išlaidomis susijusių klausimų. L. Skierus domėjosi, ar Savivaldybė turės iš ko įgyvendinti vadinamąjį keturių gatvių projektą, kuriam iš Savivaldybės biudžeto reikės neįtikėtinai didelės sumos – apie 4 mln. eurų. „Ar nebus taip, kad dėl tokių projektų metų pabaigoje teks aukoti algoms skirtus pinigus?“ – klausė jis. Administracijos direktoriaus G. Bagužio atsakymas buvo lakoniškas: „Visko gali būti.“ Mat lėšų šiam projektui įgyvendinti šiųmetiniame biudžete išties nėra.
Tarybos narys Adomas Zamulskis klausė: „Kiek žinau, sniegui valyti turime 40 tūkst. eurų, o jau sausį sąskaitų Savivaldybei buvo išrašyta už 70 tūkstančių. Turim minus 30 tūkstančių. O dar nežinia, kiek tuos kelius reikės valyti. Ką darysit?“ G. Bagužio teigimu, Administracija tam ir yra, kad skaičiuotų ir ieškotų pinigų. „Sniego tikrai daugiau nei tikėjomės. Bet vienur išleidžiam daugiau, kitur sutaupom, tai ir išsisprendžia. O sąskaitų turim ne už 70, bet už 150 tūkstančių.“
Konservatorė Asta Beierle-Eigirdienė pretenzijų turėjo dėl keliams skirtų lėšų. Esą pernai jų skirta 390 tūkstančių, bet tais pinigais gelbėtos ir seniūnijos, ir sporto kompleksas, tad pagal paskirtį ne kažkas ir panaudota. Šiemet ši eilutė vėl skurdi. „Vien dėl lėšų keliams biudžetas kelia nerimą. Tad balsuodama susilaikysiu“, – sakė politikė.
Pasibaigus diskusijoms, nutarta balsuoti dėl dviejų biudžeto variantų. Pirmasis – toks, koks parengtas, antrasis – su atskira eilute krepšiniui. Kadangi už pirmąjį variantą balsavo 12 iš 23 Tarybos narių, toks jis ir priimtas – be pinigų krepšininkams. Jų „Olimpas“ gaus tiek, kiek nubyrės iš bendros sporto projektams skirtos programos.
Beje, ankstesniais metais, patvirtinus biudžetą, visuomet nuaidėdavo Tarybos narių plojimai. Šįkart jų nebuvo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...