Daugiabučių kiemai liko be priežiūros

Gyventojų prašoma kurį laiką patiems prižiūrėti savo daugiabučių kiemus, kol šiam darbui bus parinkta įmonė

Gyventojų prašoma kurį laiką patiems prižiūrėti savo daugiabučių kiemus, kol šiam darbui bus parinkta įmonė

Praėjusią savaitę „Žemaičio“ redakcija sulaukė ne vieno pasipiktinusio plungiškio skambučio. Gyventojai prašė išsiaiškinti, kas atsitiko, kad jų daugiabučių, kuriuos administruoja SĮ „Plungės būstas“, teritorijos jau kuris laikas neprižiūrimos, šaligatviai nevalomi ir nebarstomi, o atodrėkio metu kiemai skęsta balose, nes nebėra kam išvalyti užsikišusių paviršinio vandens rinktuvų.

Dar praėjusį penktadienį paskambinęs plungiškis Feliksas Jurkus pasakojo, kad jau kurį laiką nebevalomi prie A. Jucio gatvės 2-ojo ir 4-ojo daugiabučių esantys šaligatviai. Esą anksčiau tą darbą dirbo UAB „Valda“, tačiau į „Plungės būstą“ paskambinę gyventojai sužinojo, kad sutartis su šia įmone yra pasibaigusi.
„Įsivaizduokit, mums atsakė, kad sutartis su „Valda“ pasibaigė, o ar bus samdoma kokia kita įmonė, dar neaišku. Kaip taip gali būti? Šaligatviai dabar – vienas ledas, o jie nežino, ar kas valys ir barstys“, – pyko žmogus.
Kitą dieną sulaukėme V. Mačernio g. 8-ojo daugiabučio gyventojos skambučio. Moteris taip pat piktinosi tuo, jog visą vasarį niekas nebevalo šio ir kitų daugiabučių kiemų. Kol dar šalo, buvo galima kentėti, bet praėjusį savaitgalį prasidėjęs atodrėkis atnešė naują bėdą. Esą dėl užsikišusių paviršinio vandens rinktuvų kiemai tikrąja to žodžio prasme paplūdo, tad gyventojai buvo priversti bristi per didžiules balas.
Kas turi prižiūrėti ir valyti tuos rinktuvus – nežinia. Į „Plungės būstą“ paskambinę gyventojai išgirdo tą patį atsakymą – sutartis su „Valda“ pasibaigusi, o kada bus parinkta nauja įmonė, dar neaišku.
Kodėl ta sutartis pasibaigė būtent šiuo metu, kai vieną dieną šąla ir sninga, o kitą – lyja, ir kodėl nebuvo suskubta laiku pasirašyti naujos sutarties, „Žemaitis“ teiravosi naujojo „Plungės būsto“ direktoriaus Audriaus Šapalo.
Jis patvirtino tą patį, ką jau buvome girdėję iš mums skambinusių plungiškių. Sutartis su UAB „Valda“, kuriai buvo pavesta valyti ir prižiūrėti „Plungės būsto“ administruojamų daugiabučių šaligatvius, takus ir važiuojamąsias dalis, baigėsi praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Kadangi buvo galima tą sutartį pratęsti dar mėnesiui, taip ir padaryta, tad „Valda“ daugiabučių kiemuose darbavosi iki sausio 31-osios.
Per tą laiką buvo paskelbtas viešasis pirkimas. Išrinktas ir laimėtojas – mažiausią kainą pasiūliusi Vilniuje registruota daugiabučių pastatų priežiūra užsiimanti UAB „Corpus A“. Bet ši įmonė kažkodėl atsisakė pasirašyti sutartį su „Plungės būstu“ (gal apsižiūrėjo, kad Plungė – tolokai nuo Vilniaus), tad neliko nieko kito, kaip skelbti naują konkursą.
„Vakar paskelbėme antrąjį konkursą. Septynias dienas lauksime paraiškų. Jei viskas eisis sklandžiai, kitą savaitę jau turime turėti laimėtoją. Bet žinote, kaip su tais viešaisiais pirkimais būna. Nieko negali prognozuoti“, – kalbėjo A. Šapalas.
Jis pripažino, jog ieškoti daugiabučių teritorijas prižiūrėsiančios įmonės pradėta per vėlai. Bet jis pats įmonės vairą į savo rankas perėmė tik prieš dvi savaites, tad negali pasakyti, kodėl taip buvo uždelsta.
„Dabar galime tik gyventojų paprašyti pagal galimybes patiems pasirūpinti savo daugiabučių teritorijomis. Mokestis už priežiūrą tą laiką, kai neturime įmonės, tikrai nebus renkamas“,  – pažadėjo A. Šapalas.

6 komentarai(-ų)

 • Tai valdantieji:

  Jeigu teik daug nuveikat, kudie paprastų darbų bepadarot???

 • albertas:

  tai gavom saskaitas o jose mokestis paskaiciuotas kaip suprasti mes ir taip kiema ir saligatvi nuvalom patys

 • Arvydas:

  Labai laiku ,ar dar kas abejojat kad liberalai NEIGALUS valdyt nei rajona nei miesta.

 • Pelėda:

  Kiemai nebuvo valomi nei gruodį, nei lapkritį, jei per mėnesį vieną dieną praeidavo UAB Valda darbuotojas ir tai, tik pavaikščiodavo ir naudos iš jo darbo jokios. Su UAB Valda ir su SĮ Plungės būstas problema.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...