Bendruomeninės vaišės sukvietė šimtus plungiškių

Pirmąkart surengtos bendruomeninės vaišės sulaukė didžiulio susidomėjimo

Pirmąkart surengtos bendruomeninės vaišės sulaukė didžiulio susidomėjimo

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai. Juk būtent tą dieną prieš šimtą vienerius metus – 1918-aisiais – dvidešimt Lietuvos Tarybos narių  pasirašė mūsų valstybės Nepriklausomybės Aktą. Šią istorinę datą kasmet mini visa šalis. Stengiamasi, jog ši diena būtų įsimintina tiek vyresnio amžiaus žmonėms, tiek jaunajai kartai. Plungei ši užduotis šiemet ypač pavyko. Turtingą renginių programą šiemet puošė ne tik įsimintinas koncertas, minėjimas prie Laisvės paminklo, bet ir bendruomeninės vaišės „Pyragas Lietuvos gimtadieniui“. Pastarasis renginys mūsuose vyko pirmąkart, tačiau iškart sulaukė didžiulio susidomėjimo. Plungės kultūros centras, kuriame buvo surengtos vaišės, sunkiai talpino visus norinčiuosius paragauti šventinių skanėstų.

nines vaišes kilo kūrybingumo niekada nestokojančiai  Kultūros centro bendruomenei. Žinoma, vienas lauke – ne karys, tad graži iniciatyva nebūtų tapusi „kūnu“, jei įstaigai nebūtų talkinusios mokyklos, darželiai, visuomeninės organizacijos, pavieniai žmonės ir kiti. Jų dėka Kultūros centro fojė nutįso ilgiausi stalai, turtingi įvairių kepinių, kurie, kaip ir dera minint tokią šventę, buvo dekoruoti Lietuvos trispalvės motyvais.
Kultūros centro direktorius Romas Matulis dėkojo visiems, palaikiusiems idėją. Surėmus pečius, Vasario 16-oji tapo puiki proga pabendrauti, pasidalinti mintimis, ateities planais ir, žinoma, paragauti vaišių.
O jų būta itin daug. Renginio organizatoriai suskaičiavo, jog ant stalų puikavosi net aštuoniasdešimt skaniausių tortų ir pyragų bei daugiau nei šimtas įvairiausių kitų kepinių: keksiukų, grybukų ir kitų skanėstų, iškeptų pagal tradicinius arba naujus, įmantrius receptus. Vienos šeimininkės noriai jais dalijosi, kitos vis dėlto buvo linkusios išsaugoti juos paslaptyje.
Ne vienas, apsilankęs renginyje, džiaugėsi, jog šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – mūsų šalies gimtadienį –
Plungė šventė tarsi viena didžiulė šeima. Pasibaigus šventei, R. Matulis savo feisbuko paskyroje rašė: „Taip gera buvo pabendrauti, pabūti su kaimynu, pajuokauti. Buvome tikra bendruomenė, tikra šeima“.
Kad vaišės neprailgtų, gausiai susirinkusius plungiškius linksmino Kultūros centro meno kolektyvai: Dalios Stasikėlienės vadovaujamas folkloro ansamblis „Gondinga“, liaudiškos muzikos kapela, prie kurios „vairo“ – Vidmantas Žilinskas, liaudiškos muzikos kapela „Minija“, kurios vadovė – Aldona Smagurienė, bei Ritos Džiaugienės vadovaujamos vaikų liaudiškos muzikos kapelos.
Tiesa, susirinkusiesiems teko ne tik ragauti įvairių vaišių, bet ir jas įvertinti, mat buvo renkamas įdomiausias, skaniausias bei originaliausias kepinys.
Nuspręsta, kad įdomiausią pyragą iškepė Žlibinų kultūros centras, seniūnija, biblioteka bei bendruomenė. Gražiausiais pripažinti Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ skanėstai. O skaniausiu išrinktas „Babrungo“ progimnazijos bendruomenės iškeptas pyragas.
Kaip jau buvo minėta, prieš bendruomenines vaišes plungiškiai Lietuvos gimtadienį paminėjo ir prie Laisvės paminklo. Prieš tai visi maldai rinkosi į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vykusias šventas Mišias.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...