101-asis gimtadienis – su įstabia muzika

Vasario 16-ąją plungiškiai šventė dvi dienas

Vasario 16-ąją plungiškiai šventė dvi dienas

Plungiškiai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė ne tik Vasario 16-ąją, bet ir išvakarėse. Vasario 15-osios vakarą gėrėtasi įstabiu Plungės kultūros centro kolektyvų – simfoninio orkestro ir kamerinio choro – pasirodymu.

Į 101-ąjį Lietuvos gimtadienį susirinkusius plungiškius sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Seimo nariai Jurgis Razma ir Andriejus Stančikas.
 „Džiugu, kad savo valstybės atkūrimo sukaktį galime švęsti štai taip – savo mieste, klausydamiesi savų kolektyvų – simfoninio orkestro ir kamerinio choro, kuriais išties galime didžiuotis. Simfoninis orkestras – tai mūsų jaunimas, jau laisvoj Lietuvoj gimę ir užaugę vaikai. Smagu, kad turime tokius jaunus žmones ir kad jie ves mus į ateitį“, – kalbėjo meras.
Seimo narys J. Razma džiaugėsi plungiškiais, kad šie 101-ąjį Lietuvos gimtadienį švenčia ne vieną, o net dvi dienas, taip rodydami pavyzdį kitiems.
„Ši šventė – puiki proga prisiminti savo gyvybėmis rizikavusius knygnešius, lenkinimui nepasidavusius patriotus, partizanus, kurie mums sunkiai suvokiamomis sąlygomis stovėjo už Lietuvos laisvę. Būkim verti tos Lietuvos ir kartu kurkim ją“, – ragino parlamentaras.
Smagiai atšvęsti Vasario 16-ąją kvietė ir A. Stančikas: „Minim pirmąjį antrojo šimtmečio gimtadienį. Esam sena ir garbinga tauta, tad kiekvienas turėtume didžiuotis, kad esame lietuviai.“
Simfoninio orkestro, kurio vadovė yra Ieva Lygnugarienė, o dirigentas – Paulius Lygnugaris, ir Alfonso Vildžiūno vadovaujamo kamerinio choro bendras pasirodymas plungiškių sutiktas ypač šiltai. Žiūrovai plojimų negailėjo ir vakaro svečiui – solistui Mindaugui Zimkui.
O audringiausios ovacijos ir šūksniai „Pakartot!“ skambėjo, kuomet kartu su kolektyvais pasirodė plungiškis solistas Mindaugas Rumšas, sudainavęs visiems puikiai žinomas dainas „Baltas paukštis“ ir „Kur bėga Šešupė“.
Beje, žiūrovai ne tik klausė atliekamų dainų, bet ir patys buvo kviečiami įsilieti į koncertą – visi atėjusieji gavo lietuvių liaudies dainos „Stoviu aš parimus“ žodžius ir, diriguojant
A. Vildžiūnui, traukė ją kartu su profesionalais.
Koncerto pabaigoje Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis džiaugėsi: „Mes čia, Plungės kultūros centre, švenčiam savomis jėgomis, bet ne prasčiau kaip nacionalinėj ar net „La Scalos“ operoj – su simfoniniu orkestru, choru, solistais ir puikiais kūriniais.“
Renginio pabaigoje direktorius išdavė paslaptį: gegužės mėnesį Plungės simfoninis orkestras pakvies į miuziklą „Ugnies medžioklė su varovais“, kurį stato kartu su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...