Efektyviausia priemonė – sferiniai veidrodžiai

Prie šio keliuko Birutės gatvėje turėtų atsirasti sferinis veidrodis

Prie šio keliuko Birutės gatvėje turėtų atsirasti sferinis veidrodis

Praėjusią savaitę posėdžiavusiems Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisijos nariams teko pasukti galvas, kaip išspręsti plungiškių gyventojų, iš kurių namų kiemų išvažiuoti į Birutės gatvę piko metu kone neįmanoma, problemą. Šioje vietoje saugiai automobiliu išlįsti į pagrindinę gatvę trukdo ne tik šalia augantys medžiai bei krūmai, bet ir Birutės gatvės vingis. Matomumą apsunkina ir ten pat esanti nuokalnė.

Raštiško prašymo komisija nebuvo sulaukusi, tačiau posėdyje dalyvavo pats pareiškėjas. Jis išsamiai paaiškino, kodėl minėtasis ruožas yra nesaugus.
Anot plungiškio, Birutės gatvės matomumas vadinamųjų senųjų kapinių link – dar pakenčiamas, tačiau iš kitos pusės situacija – tiesiog apgailėtina. Minėtu keliuku nuolat naudojasi maždaug dešimt žmonių. Vyras aiškino buvęs surinkęs ir jų parašus. Visus neva kankina ta pati išvažiavimo į Birutės gatvę bėda. Situacija pablogėjo po to, kai tvarkant Birutės gatvę buvo nuimti greitį iki 40 kilometrų per valandą ribojantys kelio ženklai. Dabar esą mašinos lekia gerokai greičiau, todėl išvažiuoti tapo dar sudėtingiau.
Plungiškio nuomone, šią problemą padėtų išspręsti sferinis veidrodis. Tokie naudojami sankryžose, automobilių stovėjimo aikštelėse ar kitose teritorijose, kur pastatai ar kitos kliūtys užstoja matomumą.
Kad tokia priemonė būtų veiksmingiausia, pritarė ir komisijos nariai. Kaip alternatyvą plungiškis siūlė prieš keliuką į kiemus įrengti greitį ribojantį kalnelį, kuris priverstų vairuotojus pristabdyti, bet kalbėta, kad pastatyti sferinį veidrodį yra paprasčiau.
Komisijos pirmininkas, vicemeras Mindaugas Jurčius pirmiausia patikino, kad nei jis, nei kolegos neinicijavo važiavimo greitį iki 40 kilometrų per valandą ribojusių ženklų Birutės gatvėje nuėmimo. Sakė, jog kreipsis į Plungės miesto seniūniją, kad tie ženklai vėl atsirastų. Pirmininkas išsakė nuomonę ir dėl sferinio veidrodžio. Anot jo, toks sprendimas turėtų būti efektyviausias.
Jo nuomonę palaikė ir kiti komisijos nariai. Vytautas Tumas prisiminė, kad prieš kelerius metus bandė inicijuoti tokio veidrodžio pastatymą Vytauto g. prie keliuko į Savivaldybės kiemą. Bet tada jis esą nebuvo suprastas, mat tokios priemonės Lietuvoje dar nebuvo dažnos.
Pasinaudodamas proga,
M. Jurčius siūlė veidrodį įrengti ir prie pastarojo keliuko, kur matomumą apsunkina pastatyti automobiliai. Tad Savivaldybės administracijai bus teikiamas rekomendacinio pobūdžio prašymas įrengti du sferinius veidrodžius: vieną – prie Savivaldybės, kitą – Birutės g., prie minėto keliuko į kiemus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...