Ar yra „asmeninių“ vietų automobiliams?

neigalusisNeseniai „Žemaičio“ redakciją pasiekė laiškas, kuriame vienas A. Jucio gatvės 10-ojo namo gyventojas piktinasi „asmenine“ vieta neįgaliojo automobiliui statyti. Klysta manantys, kad žmogus nepritaria, jog tokios vietos būtų įrengtos daugiabučių kiemuose. Jam tik neaišku, kam tokia vieta reikalinga, jeigu ja nesinaudojama, kai tuo tarpu kiti gyventojai neturi kur statyti savo transporto priemonių? Be to, plungiškio teigimu, iki šiol jam niekur neteko matyti „asmeninės“ neįgaliojo automobiliui skirtos vietos, kurią žymi ne tik lentelė, bet ir mašinos numeris.

Apie daugiabučių namų kiemuose esančias neįgaliųjų automobilių statymo vietas per vasario 14-ąją vykusį Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisijos posėdį trumpai pasisakė jos pirmininkas Mindaugas Jurčius. Jis pirmiausia paaiškino, kad dėl tokių vietų įrengimo plungiškiai turi kreiptis į miesto seniūniją, kuriai privalo pateikti ir visus reikalingus dokumentus.
Neįgaliojo automobilio vietą žymintis ženklas, o tiksliau – lentelė, statoma dalyvaujant seniūnui. Tad įsirengti jos savavališkai negalima. Posėdyje dalyvavęs policijos pareigūnas Vaidas Kurmis pageidavo, kad policija būtų informuota apie tokiems ženklams statyti išduotus leidimus. Esą dažnai pareigūnai sulaukia skundų dėl užimtų neįgaliųjų transporto priemonėms statyti skirtų vietų. Esą būna tokių situacijų, kad pastatytas neįgaliojo automobilis, nors ta vieta – ne jam.
Būtent tada M. Jurčius prakalbo apie vadinamąsias asmenines neįgaliųjų vietas. Pirmininkas aiškino, kad tokių apskritai nėra. Specialiu ženklu pažymėtoje vietoje savo mašinas gali statyti visi neįgalieji. Taip pat negali būti jokių vardinių ar transporto priemonės numeriais pažymėtų vietų. Prie daugiabučių, įvairių įstaigų, įmonių ar organizacijų įrengtose neįgaliųjų automobiliams statyti skirtose vietose parkuotis gali visi vairuotojai, turintys neįgaliojo pažymėjimą.
O tai, kad automobilių aikštelės daugiabučių kiemuose – amžina bėda, žino kone visa Lietuva. Vietų stovėjimo aikštelėse nepakanka, todėl vairuotojams, statantis transporto priemonę, neretai tenka pasitelkti fantaziją. Ypač burnojama ant neįgaliųjų, kurie daugiabučių kiemų automobilių stovėjimo aikštelėse turi jų transportui skirtas vietas.  Nors tiek plungiškiai, tiek kitų miestų gyventojai neturėtų pykti, kad neįgaliesiems daromos tokios išimtys.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...