Meno mokykla džiaugiasi nauju instrumentu

Vienas pirmųjų naująjį instrumentą išbandė V. Kniūkšta

Vienas pirmųjų naująjį instrumentą išbandė V. Kniūkšta

Antradienis buvo ypatinga diena Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklai. Tądien čia surengtos naujo įstaigos bendruomenės „nario“ – koncertinio fortepijono „Eduard Seiler“ – krikštynos. Naujutėlis instrumentas į Plungę atkeliavo įgyvendinant mokyklos veiklų gerinimo projektą.

Meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė, prieš pristatydama koncertų salėje įkurdintą instrumentą, kuriuo džiaugiasi ne tik pedagogai, bet ir jaunieji muzikantai, prisipažino, kad jos vadovaujama įstaiga yra nepajėgti pati atnaujinti savo infrastruktūrą, įsigyti reikiamos įrangos ar muzikos instrumentų.
Direktorės teigimu, šias bėdas išsprendė mokyklos veiklų gerinimo projektas. Jam skirta ne tik Europos Sąjungos fondų, bet ir Plungės rajono savivaldybės parama.
Dalis gautų pinigų pirmiausia buvo skirta mokyklos stogui sutvarkyti. Anot R. Urniežienės, stogo danga buvo didžiausias galvos skausmas, nes kritulių vanduo pakliūdavo į patalpų vidų. Mokyklos bendruomenei pagalbon tekdavo pasitelkti ne tik nesuskaičiuojamus kiekius kibirų, bet ir gėlių vazonus. Šiandien visa tai jau užmarštyje.
Pasak vadovės, mokyklos bendruomenė nepastebėjo ir šiųmetinio šildymo sezono pradžios. Ir tik dėl to, kad įstaigoje buvo šilta, mat buvo pakeisti visi mokyklos langai. Dėl to sumažėjo ir išlaidos už šildymą, kuo turėtų būti patenkinta Savivaldybė.
Pasidžiaugta ir tuo, kad pagerėjo mokyklos materialinė bazė: įsigyta interaktyviųjų lentų, kompiuterijų, lazerinis spausdintuvas, projektorius su projekciniu ekranu, nupirkta mobili grindų danga, skirta šokiams. Pastarąją balerinos ar kitos šokėjos galės vežiotis ir taip pasirūpinti savo saugumu bei komfortu. Atnaujinant ugdymo erdves, klasėse įrengta garso izoliacija.
Visų nuveiktų darbų R. Urniežienė net neįvardijo, nes skubėjo pristatyti vertingiausią ir labiausiai visų lauktą pirkinį – koncertinį fortepijoną „Eduard Seiler“, kurio simbolinės krikštynos ir surengtos antradienį. Net dvidešimt tūkstančių eurų kainavęs instrumentas yra pagamintas Vokietijoje. Tokio brangaus daikto, jei ne parama, pati mokykla nebūtų įpirkusi. „Su šiuo fortepijonu nebus gėda atidaryti įvairius tarptautinius festivalius, konkursus ir kitus renginius“, – kalbėjo R. Urniežienė.
Kaip ir dera, menamų krikštynų ceremonijoje dalyvavo ir Plungės švento Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis. Balto it gulbė fortepijono atkeliavimą į Meno mokyklą dvasininkas vadino įvykiu ir tikino, jog savo pirštais prisiliesti prie tokio įspūdingo instrumento yra kiekvieno muziko svajonė. Plungė gali džiaugtis turėdama naujutėlį visų instrumentų karaliumi tituluojamą fortepijoną, kurio garsai pasieks kiekvieno klausytojo sielos gelmes.
Šventindamas instrumentą, kunigas neužmiršo pasveikinti ir mokyklos vadovus, kitus pedagogus bei jaunąją talentingų žmonių kartą. „Linkiu, kad šis instrumentas guostų, ramintų, gydytų ir džiugintų“, – sakė V. Gedvainis.
Vėliau visų laukė kita, ne ką mažiau svarbi akimirka – simbolinės juostelės perkirpimo ceremonija, kuri buvo patikėta merui Audriui Klišoniui ir Meno mokyklos ugdytiniui. Po jos visi susirinkusieji pakviesti pasiklausyti jaunųjų talentų naujuoju fortepijonu atliekamų muzikinių kūrinių.
Pirmasis naująjį instrumentą išbandė Vakaris Kniūkšta, po jo – fortepijono klavišais bėgiojo Akvilės Rimkutės ir Paulinos Šatkauskaitės bei kitų pradedančiųjų muzikantų pirštai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...