Vieni patenkinti, kiti – ne

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą informavo apie pokyčius įvedus mokytojų etatinį darbo apmokėjimo modelį. Vedėjas pripažino, kad vieni pedagogai naująja tvarka patenkinti, kiti  – ne. Daugiausiai nepatenkintųjų esą „Saulės“ gimnazijoje, nes ten daug kas neteko priedų.

Rajono švietimo įstaigose dirba 406 pedagogai. Įvedus naująją apmokėjimo už darbą tvarką, 295-iems mokytojams atlyginimai didėjo, algų augimo vidurkis – 87 eurai.  89-iems algos mažėjo, vidurkis – 68,5 euro. Likusiems uždarbis nekito.
Didžiausi atlyginimų pokyčiai   – Specialiojo ugdymo centre, turinčiame 20 pedagogų. Trylikai iš jų atlyginimai vidutiniškai kilo 149 eurais. Augimas susijęs su padidėjusiu savaitinių pamokų ir valandų, skirtų pasiruošti pamokoms, skaičiumi bei išaugus koeficientui. Šešiems tos pačios įstaigos pedagogams mažėjo kontaktinių savaitinių valandų skaičius, o kartu – ir algos (jos sumažėjo vidutiniškai 95,5 euro).
Atlyginimai šoktelėjo ir daugumai Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos mokytojų – 18 iš 27 mokytojų vidutiniškai uždirba 147 eurais daugiau nei anksčiau. Mažėjo devyniems – maždaug 75 eurais.
Į akis krenta ir Platelių gimnazijos mokytojų atlyginimų pokyčiai. 18 pedagogų (iš 21) uždirba daugiau (augimo vidurkis – 126 eurai), tačiau trijų algos gerokai sumažėjo – net 150-čia eurų. Tiesa, mažėjo tik dėl to, kad mokytojai dėl asmeninių priežasčių atsisakė papildomų valandų.
Žymus algų mažėjimas užfiksuotas ir „Babrungo“ progimnazijoje – aštuoniems mokytojams (iš 29) jos apkarpytos vidutiniškai 128 eurais, tačiau 21-am atlyginimai augo maždaug 72 eurais.
Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos pedagogai naująja tvarka turėtų džiaugtis. 19-ai šios įstaigos pedagogų (iš 21-o) uždarbis šoktelėjo apie 130 eurų, mažėjo tik dviems ir tik 6 eurais.
Kokia situacija didžiosiose miesto mokyklose? „Ryto“ pagrindinėje, kurioje dirba daugiausiai pedagogų (net 72), 54-iems algos augo maždaug 77 eurais, 19-ai mažėjo – tik 19 eurų.
Senamiesčio mokykloje (čia dirba 67 pedagogai) 30 uždirba daugiau (93 eurais), 26 – mažiau (43 eurais), 11 – tiek pat. „Saulės“ gimnazijoje (49 pedagogai) algos kilo 37-iems (79 eurais), mažėjo 12-ai (77 eurais).
Kaip sakė G. Rimeikis, praėjusių metų lapkritį Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė, kad Plungės rajono mokytojų algos kilo tik 9 proc., tad patekome tarp rajonų, kuriuose pedagogų atlyginimai kilo mažiausiai.
Kodėl? Pasak vedėjo, mažesnį atlyginimų kilimą lėmė tai, kad iki tol plungiškių atlyginimai buvo aukštesni nei šalies vidurkis: 2016-ųjų spalį Plungės mokytojų atlyginimų vidurkis buvo 782 eurai, šalies vidurkis – 772 eurai, 2017-ųjų spalį Plungėje – 838, šalyje – 822, 2018-ųjų spalį Plungėje – 903 eurai, šalies vidurkis – 924 eurai.
Pasak Kontrolės komiteto narių, problema ta, kad mokytojų yra daugiau nei etatų – 406 pedagogai yra išsidaliję 320 etatų. Ir tai reiškia, kad daugelis neturi viso etato. „Darbas ne visu etatu – tai dalinė bedarbystė. Nors mokinių ir darbo mažėja, bet mokytojai be darbo kaip ir nelieka. Jie visi yra, visi dirba, bet negauna etato. Būdami bendruomeniški, jie pasidalija valandas, o rezultatas – visi nelaimingi“,  – kalbėjo komiteto narys Tomas Raudys (beje, pastarojo sutuoktinė yra mokytoja, tad jam ši tema aktuali).
G. Rimeikis patvirtino, kad mokytojų yra daugiau nei reikėtų. Žinoma, jų bendruomeniškumas apkarpo etatus ir atlyginimus, bet užtat į bedarbių eilę pedagogai nesirikiuoja.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...