Skleidėsi tautinių kostiumų bei šokių grožis

„Šoktinis“ Plungėje surengtas jau trečiąkart

„Šoktinis“ Plungėje surengtas jau trečiąkart

Praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centro sceną sudrebino liaudiško šokio tradicijas puoselėjantys kolektyvai, į mūsų miestą suvažiavę iš skirtingų Lietuvos regionų. Visus juos sukvietė trečią kartą vykęs respublikinis liaudiškos muzikos ir šokių konkursas „Šoktinis 2019“.

Šiųmetinė liaudiško šokio šventė stipriai išplėtė savo geografines ribas. Publiką džiugino ir kartu savo krašto liaudiško šokio išskirtinumą bei tautinių kostiumų savitumą atskleidė kolektyvai iš Kretingos, Panevėžio, Klaipėdos Utenos, Alytaus, Vilkaviškio, Jurbarko. Žinoma, šventėje pasirodė ir jos šeimininkai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“.

Už programos originalumą ir novatoriškumą apdovanotas Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“

Už programos originalumą ir novatoriškumą apdovanotas Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“

Pasibaigus išties gražiam renginiui, jo organizatoriai dar ilgai dalijosi įspūdžiais ir tikino esantys labai patenkinti, kad Plungėje įvyko tokia graži liaudies šokių, muzikos bei dainų šventė, suvienijusi būrius talentingų šokėjų, muzikantų ir dainininkų, kurie savo pasirodymais pelnė ne tik didžiausių renginio kritikų, bet ir vertinimo komisijos narių palankumą.
Šiųmetinius konkurso dalyvius – aštuonis kolektyvus  – vertinusioje komisijoje  – Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyriausiasis baletmeisteris Edgaras Suprunas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto dekanas, Muzikos katedros profesorius, birbynininkas Vytautas Tetenskas, LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedros vedėjas profesorius Vidmantas Mačiulskis, Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno skyriaus vedėja, Vytauto Didžiojo Universiteto dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“ meno vadovė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė ir etnomuzikologė Irena Nakienė.
Pagrindinis komisijos dėmesys buvo skiriamas kolektyvo pasirinktos programos meniniam lygiui bei repertuarui. Itin svarbūs kriterijai buvo ir kūrybiškumas, techniškumas bei sceninė kultūra.
Atsižvelgdami į išvardytus kriterijus, vertintojai ilgai diskutavo ir svarstė, kas verčiausias tapti konkurso „Šoktinis“, kuris rengiamas kas dvejus metus, laureatu. Galiausiai nuspręsta, kad geriausiai pasirodė Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“. Šis kolektyvas pripažintas pirmosios vietos laimėtoju.
Laipteliu žemiau liko Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė“. O trečioji vieta atiteko konkurso iniciatoriams ir šeimininkams – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Žirginėliai“.
Geriausiais konkurso dainininkais paskelbti iš Vilkaviškio atvykę choro „Siaustinis“ nariai. Šis kolektyvas įvertintas ir už puikų sceninį įvaizdį. O Klaipėdos šokių studija „Vijurkas“ apdovanota už Mažosios Lietuvos krašto tradicijų puoselėjimą. Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ įvertintas už instrumentinės liaudies muzikos gaivinimą ir puoselėjimą.

„Šoktinis 2019“ sulaukė gausaus būrio dalyvių iš visos Lietuvos

„Šoktinis 2019“ sulaukė gausaus būrio dalyvių iš visos Lietuvos

Už šokio lengvumą ir puikų debiutą apdovanotas Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Mituvėlė“. O nominacija „Už programos originalumą ir novatoriškumą“ atiteko Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansambliui „Vieversa“.
Konkurso dalyvius pasveikino ne tik komisijos nariai, bet ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Jis džiaugėsi, kad jo vadovaujamai įstaigai bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru pavyko surengti išties aukšto meninio lygio konkursą, kuris mūsų miestą sudrebino jau trečią kartą.
Anot R. Matulio, šio renginio dėka ugdomas vaikų ir jaunimo meninis lygis. Be to, tai  – unikali galimybė susipažinti su skirtingų Lietuvos regionų moksleivių šokių kolektyvais ir ansambliais, regionų ypatumais ir liaudies šokio charakteringumu.
Žinoma, direktorius nepamiršo padėkoti ir komisijai, kuri sunkiai dirbo, kol išrinko geriausius.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...