Kuolui pritrūko pinigų?

Kam ieškoti kuolo, jei šalia yra medžių?

Kam ieškoti kuolo, jei šalia yra medžių?

„Žemaičio“ redakciją pasiekė kelios skaitytojo atsiųstos nuotraukos, kuriose užfiksuota informacinė lentelė, skelbianti, kad teritorijoje prie Platelių ežero, jachtų klubo pašonėje, bus įrengta lauko scena ir sporto aikštelė. Žinia išties džiugi, tik stebina, kad minėtoji lentelė prisukta ne prie kokio kuolo, bet prie jauno medelio kamieno.

„Aikštelei pinigų užteko, o kuoliukui, kad lentelę būtų prie ko prikalti, pritrūko“, – nelinksmai konstatuojama skaitytojo laiške.
„Žemaitis“ išsiaiškino, kad projektą „Lauko scenos ir sporto aikštelės Plateliuose įrengimas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“ įgyvendina Platelių miestelio bendruomenė. Susisiekę su jos pirmininke Rigonda Pereverzeva ir išdėstę, kuo domimės, iš karto išgirdome: „Suprantu, rinkimai…“
Rinkimai ateis ir praeis, bet nuotraukoje užfiksuotas medelis, jei tik išgyventų tokį nepagarbų elgesį, žaliuotų ir aplinkinius džiugintų dar daug metų. Tad nelabai aišku, kuo čia dėti rinkimai.
Vis dėlto netrukus iš bendruomenės pirmininkės sužinojome, kad šiam medžiui nelemta sulaukti brandos. Esą įgyvendinant projektą jį numatyta rauti lauk. Todėl darbininkai per daug ir nevargo, ieškodami, prie ko pritvirtinti informacinę lentelę.
„Tas medelis išdygo ne vietoje – prie pat krepšinio aikštelės kampo, todėl statant sceną jį teks išrauti. Be to, ir Žemaitijos nacionalinis parkas pripažino, kad jis yra menkavertis. Jokios žalos gamtai nebus“, – kalbėjo R. Pereverzeva.
Jeigu jau taip nuspręsta, nieko nebepakeisi. Vis dėlto, žiūrint į skaitytojo atsiųstas nuotraukas, neapleidžia mintys, kad net ir šioje situacijoje mus supančiai žaliajai aplinkai buvo galima parodyti daugiau pagarbos. Bendruomenės pirmininkei gal ir aišku, kad vargšas ne vietoje išdygęs medelis neturi ateities, tačiau aplinkiniams – anaiptol.
Ką jau bekalbėti apie vaikus ir jaunimą, kurie auga mokydamiesi iš mūsų – suaugusiųjų. Net ir kartą išvystas toks vaizdelis gali visam gyvenimui suformuoti nuostatą, kad medžiai tiek teverti. Tada jau jokiais paaiškinimais to įsitikinimo neišmuši. Beliks tik šaukti – žiūrėkite, koks jaunimas dabar. O kokie mes patys?!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...