Apie rinkimus – iš plungiškių lūpų

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko, kaip sakoma, vos vienas pokaitis. Pagrindinė diena – kovo 3-ioji, sekmadienis, tačiau trečiadienį ir ketvirtadienį jau buvo galima balsuoti iš anksto. Penktadienį ir šeštadienį vyksta balsavimas namuose. Kiekvienas iš mūsų, kas esame aštuoniolikos ir vyresni, turime teisę išreikšti savo valią. Šįkart mūsų laukia du biuleteniai: vienas – naujam (o gal tam pačiam?) merui išrinkti, kitas – Savivaldybės tarybai surikiuoti. Ar pasinaudosime galimybe rinkti vietos valdžią? Štai tokius atsakymus išgirdome pakalbinę Plungės gatvėse sutiktus žmones.

Plungiškė Renata:
– Tiksliai dar nežinau, ar eisiu balsuoti, bet, ko gero, taip. Paprastai rinkimų nepraleidžiu, tad ir šįkart turbūt sudalyvausiu. Ką rinksiu? Nežinau… Nė vieno kandidato asmeniškai nepažįstu, tad apsispręsti bus gana sudėtinga. Bet dar turiu laiko pasiskaityti, pasidomėti. Norisi permainų. Tiesa, žada visi, tie pažadais gražūs, bet asmeniškai aš jais netikiu. Visa tai – tik rinkėjui sugundyti.
Plungiškis Albertas:
– Būtinai eisiu balsuoti. O kaip kitaip? Ir išeiginiai batai, ir kostiumas jau paruošti! Niekada rinkimų nepraleidžiu, visada man priskirtą pareigą atlieku. Juk jei nebalsuosim, tai ir valdžios neturėsim. Bent jau tokios, kokios tikimės. Už ką savo balsą atiduosiu? Atvirai pasakius, šimtu procentų dar nesu nusprendęs, vis dar galvoju.
Iš emigracijos grįžęs plungiškis Algirdas:
– Maždaug prieš pusmetį grįžau iš emigracijos. Vietos politika visai nesidomiu, kandidatų nepažįstu, tad ir rinkimuose dalyvauti neketinu. Nors dabar mieste pilna plakatų su veidais, bet jie man nieko nesako. Tad kaip už juos balsuoti? Ir kas iš to balsavimo? Juk vis tiek niekas nesikeičia į gerąją pusę. Apskritai į rinkimus retai einu, bet po ketverių metų, kai jau apšilsiu čia kojas, gal ir balsuosiu.
Plungiškė Irena:
– Biuletenio negavau, tai dar nežinau, ar eisiu į rinkimus. Kol kas neapsisprendusi – ir dėl dalyvavimo, ir dėl to, ką reikėtų rinkti. Apskritai dar neturėjau laiko pasidomėti, kas čia tie kandidatai, ką siūlo. Iki šiol dar nė vienuose rinkimuose nesu dalyvavusi, bet dabar gal ir nueisiu. Iš savo aplinkos žmonių girdžiu, kad daug kas neapsisprendę. Aišku, yra ir tokių, kurie aiškiai žino, ką rinks, bet daugelis dar svarsto, ar apskritai eiti.
Juozapas iš Macenių kaimo:
– Kaip tik dabar einu į Savivaldybę balsuoti. Tuo pačiu gal sužinosiu, kodėl mums biuletenių niekas neatnešė. Jau aštuonerius metus ten gyvenam, bet biuletenių vis nesulaukiam. Jaučiamės užmiršti, bet nepaisant to reikia balsuoti.
Gražina iš Plungės:
– Visą laiką einu balsuoti, tad ir šis kartas – ne išimtis. Ką tik atlikau savo pareigą, tad galiu jaustis rami. Iš karto žinojau, už ką tikrai nebalsuosiu. O už ką atiduoti balsą, nusprendžiau, galima sakyti, paskutiniu momentu. Visi politikai prieš rinkimus gražiai šneka, daug žada, bet nuo tų pažadų niekas nesikeičia. Žiūrėkit, kad ir tunelis – keliasdešimt metų prieš kiekvienus rinkimus žadėta jį pastatyti, o pajudėjo tik dabar. Nežiūrint pažadų, nesu nusivylusi tiek, kad neičiau balsuoti. Dalyvauti būtina – kas bus, jei visi neis?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...