„Mes nuoširdžiai mėginome suprasti, bet…“

Praėjusią savaitę į Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdį atėjęs Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) projektų vadovas Stasys Steponavičius sukėlė šiokią tokią sumaištį. Komiteto nariai ir Savivaldybės administracijos specialistai ilgokai bandė išsiaiškinti, kam prašoma jų pritarimo, bet nesėkmingai. Galiausiai S. Steponavičiaus paprašyta geriau pasiruošti pristatyti jam rūpimą klausimą ir ateiti su juo į kitą posėdį, nes šįkart susikalbėti nepavyko.

S. Steponavičius miglotai aiškino, kad TRATC-as, įgyvendindamas Europos Sąjungos remiamą projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra Telšių regione“, be kitų priemonių, įsigijo ir 2,8 tūkst. žalienoms skirtų konteinerių. Esmė tame, kad tie konteineriai yra ne paprasti, o išmanieji – juose įdiegti elektroniniai žymekliai, leidžiantys fiksuoti, kiek kartų per mėnesį kiekvienas konteineris ištuštinamas. Tik TRATC-as niekaip neapsisprendžia, ar aktyvuoti šią, S. Steponavičiaus žodžiais, „gyventojų sekimo sistemą“.
Išgirdę pastarąją frazę, susirinkusieji mažumėlę sutriko, o komitetui vadovaujantis Tomas Raudys pajuokavo, esą sekti gyventojus gali tik specialiosios tarnybos. Akivaizdu, kad TRATC-o tarp jų nėra, tad įmonės atstovas turėtų atidžiau rinktis žodžius. „Jūs atsargiau su tais sekimais. Išgirdę gyventojai bijos ir į kiemą išeiti“, – juokėsi ir kita komiteto narė Asta Beierle-Eigiridenė.
Prireikė laiko, kol visiems tapo aišku, kad TRATC-as nori ne gyventojus sekti, bet fiksuoti, kiek kartų per mėnesį kiekvienas žalienų konteineris ištuštinamas. Bet tada kilo kitas klausimas – kam to reikia, jei žalienos, kaip skelbta iki šiol, bus išvežamos nemokamai? O gal vis dėlto žmonėms teks susimokėti už šią paslaugą, jei jau norima pradėti fiksuoti kiekvieną konteinerio pakėlimą?
Posėdyje dalyvavęs meras Audrius Klišonis pabandė išsiaiškinti, kas išveš žalienas ir kas mokės vežėjui, tačiau ir į šį klausimą S. Steponavičius negalėjo atsakyti. Kažką miglotai kalbėjo apie tai, kad už šią paslaugą mokės TRATC-as, bet tik vėl sukėlė pasipiktinimo audrą, mat ir kvailiui aišku, kad ši įmonė gyvuoja iš rinkliavų už atliekų tvarkymą.
Galiausiai kilo klausimas, kodėl įmonė, iš kurios pirkti tie išmanieji konteineriai, iki galo neatlieka savo darbo – neaktyvuoja prie kiekvieno konteinerio esančių žymeklių ir neįdiegia sistemos tiems konteineriams stebėti. Ir apskritai  – kodėl reikalingas komiteto pritarimas šiam reikalui, nes juk jei TRATC-as, įgyvendindamas projektą, nusimatė, kad elektroniniai žymekliai bus naudojami, tas ir turi būti daroma be jokio komiteto pritarimo. Antraip TRATC-as, nevykdydamas prisiimtų įsipareigojimų, turės grąžinti dalį europinių pinigų.
Bet S. Steponavičius negalėjo atsakyti ir į šiuos klausimus, tad susirinkusiesiems nebeliko nieko kito, kaip tik paprašyti jo ateiti į kitą posėdį, tik jau – geriau pasiruošus. „Mes nuoširdžiai mėginome suprasti, bet…“  – ironizavo T. Raudys.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...