Džinas iš butelio tikrai išleistas…

I. Nekrašienės nuomone, visoms medicinos įstaigoms turi būti sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos

I. Nekrašienės nuomone, visoms medicinos įstaigoms turi būti sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos

Č. Kerpauskas į „Plungės sveikatos centro“ prašymą atsakė, tačiau atsakymas – ne visai į temą

Č. Kerpauskas į „Plungės sveikatos centro“ prašymą atsakė, tačiau atsakymas – ne visai į temą

Štai ir išsipildė kai kurių Plungės rajono savivaldybės tarybos narių prognozės! Tos, kuriomis jie dalijosi per praėjusį Savivaldybės tarybos posėdį. „Priimdami šį sprendimą, išleisime džiną iš butelio. Visų medicinos punktų savininkai užsinorės, kad Savivaldybė padengtų jų komunalines išlaidas. Ar už visus mokėsime? Tai labai pavojingas precendentas“, – taip svarstyta, kai Savivaldybės taryba pritarė, kad merui Audriui Klišoniui priklausančiai firmai „Inesa“ lengvatinėmis sąlygomis būtų perduotas Grumbliuose esantis medicinos punktas. Džinas iš butelio tikrai išleistas  – pirmąjį kitos įstaigos prašymą Savivaldybė jau gavo.

Kaip tikėjosi, tai ir išėjo – prašymas gautas
Priminsime, kad vasario 8 dieną Savivaldybės taryba pritarė, jog A. Klišonio komercinei firmai „Inesa“ būtų perduotas Grumblių medicinos punktas, kuriame anksčiau dirbo UAB „Plungės sveikatos centras“. Įdomiausia tai, kad „Inesa“ punktą gavo ne įprastinėmis, o lengvatinėmis sąlygomis – Savivaldybė įsipareigojo padengti jo komunalines išlaidas.
Sumanymas ne visiems buvo priimtinas. Ne vienas replikavo, kad lengvatinės sąlygos mero firmai – nelabai sveikintinas dalykas. Juolab kad analogiškas paslaugas kaimuose teikia ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos  – „Plungės sveikatos centras“ ir „Klinika Pulsas“. Išsakyta ir baimių – o kas, jei pastarosios taip pat paprašys lengvatų? Ką tada darys Savivaldybė – ar už visas ir mokės? Nes kitos juk niekuo ne prastesnės už mero valdomąją.
Tos baimės turėjo pagrindo  – praėjus kiek daugiau nei savaitei po sprendimo priėmimo, Savivaldybės administracija gavo „Plungės sveikatos centro“ direktorės Irenos Nekrašienės prašymą – dėl medicinos įstaigų kaimo vietovėse išlaidų už patalpų išlaikymą kompensavimo.
Direktorė savo prašymą motyvuoja tuo, kad Savivaldybė, kompensuodama išlaidas, negali proteguoti vienos įstaigos – vienodos konkurencinės sąlygos turi būti sudarytos visiems paslaugų teikėjams. I. Nekrašienė dar nurodo, kad sausį medicinos punktų patalpų, esančių Grumbliuose, Šateikiuose, Kantaučiuose, Žemaičių Kalvarijoje, Stalgėnuose, Žlibinuose ir Aleksandrave, išlaikymas bendrovei atsiėjo 1 769 eurus. Šios sumos kompensavimo ir tikimasi. Žinoma, kalba eina ne tik apie sausį, bet apie nuolatinį prisidėjimą prie kaimo ambulatorijų ir medicinos punktų išlaikymo.
„Plungės sveikatos centrui“ lengvatų nepasiūlė
„Žemaičio“ kalbinta I. Nekrašienė sakė, kad dar praėjusių metų liepą Savivaldybei pateikė prašymą nutraukti Grumblių medicinos punkto patalpų panaudos sutartį. Priežastis – padalinys nuostolingas.
„Tada buvo surengtas pasitarimas. Aiškinome apie nuostolius, bet buvome apkaltinti, kad sakome netiesą. Tik Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis tuomet pasiūlė visiems pagalvoti, ar Savivaldybė neturėtų prisidėti prie visų kaimo vietovėse esančių sveikatos priežiūros įstaigų išlaikymo. Bet jo pasiūlymo niekas neišgirdo.
Nuo liepos mėnesio iki metų pabaigos niekas nebuvo daroma. Sutartis su mumis nebuvo nutraukta, mes už viską toliau mokėjome, nors Grumbliuose net nedirbome. Laukėme Savivaldybės veiksmų, tačiau sužinojome, kad sausį prašymą perimti Grumblių medicinos punktą pateikė „Inesa“. Mero firma padalinį gavo su lengvatomis, kurių mums niekas nepasiūlė. Manau, logiška, kad dabar teikiame tokį prašymą – manome, kad vienodos sąlygos turi būti sudarytos visiems“, – pasakojo įstaigos vadovė.
Pažadėjo: prašymas bus teikiamas komitetui
„Plungės sveikatos centras“ prašymą Savivaldybei pateikė vasario 18-ąją, o atsakymą, pasirašytą Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Česlovo Kerpausko, gavo vasario 21-ąją. Tiesa, prašymas, kaip minėjome, dėl išlaidų kompensavimo, o atsakymas – visai ne apie tai.
„Kaip reikia sugebėti atsakyti visai ne į tą klausimą, kuris užduotas. Mes kreipiamės dėl išlaidų kompensavimo, o mums atsakoma visai į kitą klausimą  – aiškinama, kodėl Grumblių medicinos punktas atiduotas „Inesai“. Žodžiu, vieni apie batus, kiti apie ratus“, – komentavo I.  Nekrašienė.
Č. Kerpausko pasirašytame rašte išties nurodoma, kad gruodžio 11 dieną visų pirminės sveikatos priežiūros įstaigų atstovai buvo kviečiami į Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdį, kuriame tartasi dėl įstaigų veiklos kaimo vietovėse. „Plungės sveikatos centras“ posėdyje nedalyvavo, jokių pasiūlymų dėl paslaugų teikimo Grumbliuose iš įstaigos nesulaukta, todėl, gavus „Inesos“ pasiūlymą, jis tenkintas.
O kur atsakymas dėl išlaidų kompensavimo? Į šį klausimą, deja, neatsakyta. O gal prašymas dar bus svarstomas Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdyje? „Apie tai rašte net neužsiminta. Taigi aš nežinau. Man atsiųstas raštas, ko gero, reiškia, kad į prašymą jau sureaguota, tačiau atsakymo į tai, ko klausiau, aš taip ir negavau“, – kalbėjo I. Nekrašienė.
„Žemaitis“ pakalbino ir administracijos direktoriaus pavaduotoją. Įdomu tai, kad iš pradžių jis tikino jokio I. Nekrašienės prašymo nematęs. Kaip tai nematė, jei jau ir atsakymą jai nusiuntė? „Na, atsakymą pasirašiau, tačiau, kiek pamenu, į kitą jų raštą. Bet tiksliai atsakyti negaliu, man reikia tuos raštus peržiūrėti“, – sakė telefonu kalbintas Č.  Kerpauskas.
Po to, kai jau susigaudė situacijoje, pavaduotojas komentavo: „Taip, prašymas gautas, atsakymas parašytas, bet dėl išlaidų kompensavimo mes jiems neatsakėme. Mes tą įstaigą kvietėmės į pasitarimus, laukėme jų pasiūlymų, bet nesulaukėme. Gerai, kad bent „Inesa“ pasisiūlė.“
Na, žinoma, sveikintina, kad mero įmonė buvo tokia geranoriška, bet kas atsakys į I. Nekrašienės paklausimą dėl išlaidų kompensavimo? „Kovo mėnesį Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas turėtų svarstyti klausimą dėl kaimo sveikatos priežiūros įstaigų, aptarti, kokiais kriterijais vadovaujantis būtų galima kompensuoti jų patiriamas išlaidas. Tuo pačiu ir „Plungės sveikatos centro“ prašymas bus peržiūrėtas“, – pažadėjo Č.  Kerpauskas.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...