„Gyvuliams“ kelio ženklai negalioja

J. Muralis grasino Savivaldybę paduoti į teismą

J. Muralis grasino Savivaldybę paduoti į teismą

Šie žodžiai jau ne kartą yra nuskambėję per Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisijos posėdžius, kai kalbėta apie greitį ribojančių ar sustoti ir stovėti draudžiančių kelio ženklų statymą probleminėse vietose. Be šio pasakymo neapsieita ir per vasario 14-ąją vykusį komisijos posėdį, kurio metu plungiškiai vėl prašė spręsti eismo problemas pasitelkiant atitinkamus kelio ženklus. Bet komisijos nariai įsitikinę, kad atsakingi vairuotojai ir taip žino, kaip elgtis kelyje, o „gyvuliams“ kelio ženklai ar kitos Kelių eismo taisyklės apskritai negalioja.

Prašymo netenkino
Ilgiau nei įprastai trukęs posėdis pradėtas nuo diskusijos apie M. K. Čiurlionio gatvę, kurioje prašyta apriboti transporto priemonių važiavimo greitį. Šios gatvės gyventojai prašė atkarpoje nuo 1-ojo iki 23-ojo namo pastatyti greitį ribojančius kelio ženklus.
Tiesa, šis prašymas komisijai  – ne naujiena, mat dokumentas Savivaldybę pasiekė dar praėjusių metų lapkričio mėnesį. O tuo metu dėl darbų Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžoje M.  K.  Čiurlionio gatvėje buvo itin suintensyvėjęs eismas. Šiuo metu remontuota sankryža atidaryta, mat darbai joje sustabdyti, todėl  šalia esančiose gatvelės automobilių sumažėjo. Komisijos nario Vytauto Tumo nuomone, šiuo metu problemos M. K. Čiurlionio gatvėje nebėra, tad ir ženklų statyti nereikėtų.
Kad dabar ši problema nėra aktuali, sutiko ir kitas komisijos narys – Juozas Šlepetis. Bet, jo įsitikinimu, Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžoje atnaujinus darbus, M. K. Čiurlionio gatvės gyventojai vėl atakuos komisiją su prašymais. Dėl to esą reikėtų iš anksto jiems pritarti.
Nuomonę šiuo klausimu išsakė ir policijos atstovas Vaidas Kurmis. Anot jo, toje vietoje geriau būtų pastatyti gyvenamąją zoną žymintį ženklą, kuris, kaip žinia, greitį apriboja iki dvidešimties kilometrų per valandą.
Nors svarstytas ir vienas, ir kitas variantas, galiausiai nuspręsta prie šio klausimo sugrįžti atnaujinus sankryžos rekonstrukcijos darbus.
Trūkt už vadžių – vėl iš pradžių
Plungiškių Jono Muralio ir jo kaimynų Batavičių ginčai seniai aptarinėjami tiek Savivaldybėje, tiek už teismų durų, tiek spaudoje. Jei ne vienas, tai kitas vis kažkuo nepatenkinti. Šįkart Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdyje įpykęs pasirodė J.  Muralis.
Kovingai nusiteikęs verslininkas pažėrė priekaištų ne tik komisijai, bet ir visai Savivaldybei, net grasino paduoti ją į teismą. Esą su jos pagalba dvi kavines turinčiam plungiškiui daromi nuostoliai. Mat Savivaldybė nesiryžta priešais kaimyno, taip pat verslininko, sklypą esantį kelkraštį pažymėti kaip žaliąją zoną ir atitverti ją kuoliukais, tokiu būdu užkertant kelią ten statyti automobilius. J. Muralio teigimu, tokiais veiksmais Savivaldybė jo kaimynui esą palengvina sąlygas verstis pokylių salės nuoma.
J. Muraliui buvo išaiškinta, kad minėta teritorija, esanti šalia Gandingos gatvės 8-uoju numeriu pažymėto namo, nėra tinkamai sutvarkyta – nėra techninio projekto, tad neaišku, kur kelio ribos, kur turėtų atsirasti borteliai ir panašiai. Šiuo metu pinigų parengti projektą nėra skirta, nes yra svarbesnių tvarkytinų vietų.
Bet verslininkas ir toliau laikėsi savo ir aiškino, kad Savivaldybė bijo kažko imtis prieš jo kaimyną. „Būkime biedni, bet teisingi. Čia investicijų nereikia, čia reikia noro. Juk tereikia pažymėti, kad ten yra žalioji zona, ir įkalti kuolelius“, – piktinosi plungiškis.
Siūlė patiems fiksuoti pažeidimus
Į komisiją kreipėsi ir kai kurių A. Jucio gatvės daugiabučių namų gyventojai, prašydami tam tikrose vietose pastatyti transporto priemonėms sustoti draudžiančius ženklus. Tai esą užkirstų kelią vairuotojams statyti automobilius prie keliukų į daugiabučių kiemus. O dabar ten mašinų pristatoma tiek, kad rytais dėl blogo matomumo būna sunku išvažiuoti iš kiemo.
Pareigūno V. Kurmio teigimu, minėtieji ženklai būtų perteklinis draudimas. Juk visiems vairuotojams ir taip turėtų būti žinoma, kad statyti automobilių iki sankryžos likus mažiau nei penkiems metrams negalima. Pareigūnai ir dabar į tai reaguoja, pažeidėjai yra baudžiami. Žinoma, visų prasižengusiųjų sugaudyti neįmanoma, todėl pareigūnas ragino aktyviau veikti pačius gyventojus – jie taip pat gali fiksuoti pažeidimus ir siųsti nuotraukas policijai.
Akcentuota ir tai, kad A. Jucio gatvėje apskritai eismas labai sudėtingas. Yra bėdų ne tik su automobilių statymu, bet ir perėjomis. Vietos ūkio skyriaus vedėjo Martyno Čiuželio teigimu, visas eismo problemas reikėtų spręsti kompleksiškai, bet tam reikia rekomendacijų. Dėl to būtų gerai minėtoje gatvėje atlikti saugaus eismo auditą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...