Dėliojo prioritetus, kurias gatves remontuoti

Į neeilinį posėdį sušaukti Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai išgirdo, kad Vyriausybė baigia sudėlioti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas. Savivaldybėms skirti namų darbai – numatyti, kuriuos kelius ir gatves būtų galima tvarkyti iš šios programos rezervo lėšų bei naujos dulkėtumo mažinimo programos. Komiteto narių paprašyta pritarti Savivaldybės administracijos parengtiems siūlymams.

Kaip sakė Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, rezervo lėšas galima naudoti trims numatytiems prioritetams. Pirmasis – vietinės reikšmės keliams skubiai remontuoti ar rekonstruoti dėl avarijos grėsmės, taip pat avarijos ar stichinės nelaimės, ekstremaliųjų situacijų ir įvykių padariniams likviduoti. Čia ketinama teikti du objektus: irstančią atraminę sienutę Sukilėlių gatvėje, Plungėje, ir Stonaičių pralaidą, kurios būklė dėl išplauto šlaito nebe pirmus metus yra pavojinga.
Yra galimybė gauti rezervo lėšų ir remontuoti gatvėms, vedančioms į teritorijas, kuriose kuriasi darbo vietos. Pagal šią priemonę išskirti šeši objektai: Pušies g. Varkaliuose, Pramonės  g. Šateikiuose, Salantų ir Sausdravo gatvės Plungėje, Žalioji g. Plateliuose bei Mostaičių  g. Kumžaičiuose.
Ketinama teikti ir tris remonto reikalingas gatves, esančias sodų teritorijose, kurių remonto išlaidų dalį (30 proc.) žada padengti pareiškėjai: Lino  ir Pamiškės g. Alksnėnų kaime bei Malūno g. Prūsaliuose.
Posėdžio metu buvo aptartos galimybės gauti lėšų ir naujajai  – dulkėtumo mažinimo – programai įgyvendinti. Šalies mastu šiai programai skirta 10 mln. eurų, o Plungės rajono savivaldybė gali tikėtis apie 200 tūkst. eurų (su pačios prisidėjimu). Pasak mero Audriaus Klišonio, šių lėšų užtektų 4–4,5 km ilgio atkarpai išasfaltuoti, tad belieka apsispręsti, kurias gatves teikti.
M. Čiuželis kalbėjo, kad susirinkusi darbo grupė pasiūlė teikti Plungės mieste esančias Notės ir Blendžiavos gatves, Babrungo seniūnijoje esantį Vingio skersgatvį ir P. Plechavičiaus gatvės dalį, besidriekiančią tarp Plungės ir Nausodžio seniūnijų.
Tiesa, dėl pastarojo siūlymo suabejota, mat gatves, kurios bus įtrauktos į dulkėtumo mažinimo programą, ketinama padengti specialia danga, kuri netinka ten, kur yra įrengta paviršinių nuotekų surikimo sistema. O tokia P. Plechavičiaus gatvėje kaip tik ir tiesiama.
Komiteto nariai sutarė, kad šiuo atveju Notės ir Blendžiavos gatvės bei Vingio skersgatvis turėtų būti nurodyti kaip prioritetiniai, o ketvirtąją gatvę siūlyta braukti iš sąrašo.

Vienas komentaras

  • Plungiškė:

    Plechaviciaus gatve pati baisiausia.Kada baigsis sis kosmaras?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...