Antanui Černeckiui antrojo rinkimų turo neprireiks

Daugėdų rinkimų apylinkėje. Kairėje – Romalda Uogienė

Daugėdų rinkimų apylinkėje. Kairėje – Romalda Uogienė

Sekmadienį vykusioje kandidatų į merus rinkiminėje kovoje du konkurentus be didelių pastangų įveikė dabartinis Rietavo meras Antanas Černeckis. Pergalę jis pasiekė surinkęs 63,09 procento rinkėjų balsų. Taigi antrojo turo Rietavo merui, kuris atstovauja Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, neprireiks. Vienas iš jo konkurentų – socialdemokratas Alfredas Mockus – surinko 34,11 proc. balsų, kita – Darbo partijos atstovė Vanda Deltuvienė – vos 2,8 proc. Už pastarąją pasisakė tik 96 savivaldybės gyventojai. Beje, rinkimuose rietaviškiai dalyvavo aktyviai – prie balsadėžių atėjo 50,5 proc. visų, turinčiųjų balsavimo teisę.

Daugėdiškiai – gana aktyvūs
Rinkimų dieną „Žemaitis“ aplankė keletą Rietavo rinkimų apylinkių. Viena iš jų – Daugėdų. Kaip sakė apie pietus kalbintos šios apylinkės komisijos narės, daugėdiškiai, kurių sąrašuose yra 317, – aktyvūs. Per kiekvienus rinkimus jų ateina daugiau nei pusė, tiek pat tikėtasi ir šįkart. Gausu ir balsuojančiųjų pirmąkart. Jų – net 17. Kiekvienam atėjusiajam įteikta Konstitucija.
O kokios daugėdiškių nuomonės? „Mes žmonių nieko neklausiam, bet jie ir patys prasitaria manantys, kad antrojo turo neprireiks, kad pasitiki savuoju meru ir jokių pokyčių nenori“, – kalbėjo komisijos narės.
Tą patį kalbėjo ir čia sutikti Vanda bei Pranciškus Smaguriai: „Ilgai galvų nesukom, už ką balsuoti. Esam patenkinti meru, pretenzijų neturim, tai kam mums kitas?! Gyvenam gražiai, tvarkingai, išėjus iš trobos per purvynus bristi nereikia. Taigi ir Savivaldybės, ir seniūnijos vadovų pastangos akivaizdžios.“
Puikiai nusiteikusi į rinkimus atėjo ir kita daugėdiškė – Romalda Uogienė: „Visada rinkimuose dalyvauju – tokia pareiga. Anksčiau ir komisijos narė būdavau, bet šįkart nebegalėjau – pati esu į Liberalų sąjūdžio sąrašą įtraukta. Ir balsavau, aišku, už Antaną Černeckį.“
Pasigedo kapelos
Gimnazijos apylinkė – viena iš didžiausių Rietave. Joje – 1 233 rinkėjai, o 12.30 val. balsavusiųjų jau buvo 300. Taigi žmonės čia irgi aktyvūs. Apylinkės komisijos pirmininkė Birutė Butkuvienė džiaugėsi: „Rinkėjų tikrai daug. Visi – be pykčio, gerai nusiteikę, net pajuokauja, kad prie įėjimo galėtų pasitikti kokia kaimo kapela. Pirmojo balsuotojo net prieš septynias sulaukėm ir manom, kad būsim viena aktyviausių apylinkių. Kadangi turime daug rinkėjų, gali būti, kad užsisėdėsim čia iki paryčių.“
Gimnazijos apylinkėje sutikome ir rinkimų stebėtoją – organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovą moksleivį Deividą Radžvilą. „Iš viso esame trys stebėtojai. Važinėjame po apylinkes ir džiaugiamės, kad visur viskas vyksta sklandžiai.“
Šioje apylinkėje pakalbintas rietaviškis Stanislovas Šerlinskas sakė iš anksto žinojęs, už ką balsuos: „Aš rinkausi naują merą – Mockų. Nes kiek tas pats gali valdyti? Manau, kad nauja šluota geriau šluos, o mums jau tikrai reikalingi pokyčiai.“
Savo nuomonę išsakė ir rietaviškė Stefanija Bakutienė: „Manau, rinkimuose privaloma dalyvauti kiekvienam. Kad paskui nereikėtų skųstis, jog kažkas blogą valdžią išrinko. Mes visada dalyvaujam. Ir iš anksto žinojom, už ką balsuosim – esam patenkinti savo meru, tai už jį ir pasisakėm. Juolab kad kitų rimtų kandidatų nelabai ir buvo.“
„Darbo vietos neatimsim“
Pačioje didžiausioje – Rietavo – apylinkėje, kurioje – net 1 649 rinkėjai, 13 val. balsavusių buvo jau 36,79 proc. Kaip sakė apylinkės komisijos pirmininkė Jūratė Rubienė, daugiausia žmonių sulaukta po šv. Mišių. Ėjo ir jaunimas, ir jaunos šeimos, bet dauguma, žinoma, – vyresnio amžiaus.
„Visąlaik į rinkimus einu. Tokia jau mūsų pareiga. Kadangi priekaištų merui neturiu, tai ir šįkart už jį balsavau. Gerai dirba, tai tegul ir toliau dirba. Darbo vietos iš jo neatimsim“, – mintimis dalijosi rietaviškė Danutė Varkalienė.
Pareigos vedami prie balsadėžės atėjo ir Ona Mažeikienė bei Zigmantas Petkevičius. „Rinkimuose dalyvauti būtina, o kaip kitaip. Ir patys einame, ir mūsų vaikai, kiek žinome, balsuoja. Už ką? Mes už savo seną gerą Černeckį. Kas ką nori, tas tą tegu sako,  mums jis įtinka. Mes už patyrusį. Kitą išrinkus geriau tikrai nebūtų“, – sakė rietaviškiai.
Taryboje – mažiau liberalų
Kaip minėjome, rietaviškiai Savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose buvo gana aktyvūs, balsuoti atėjo daugiau nei pusė rinkėjų (iš 6 860-ies rinkimuose dalyvavo 3 464). Aktyviausi buvo miestiečiai: Gimnazijos apylinkėje sulaukta 55,17 proc. turinčiųjų teisę balsuoti, Rietavo – 54,40 proc., Sauslaukio – 52,74 proc.
Kad rietaviškiai išties pasitiki savo meru, paaiškėjo apie vidurnaktį, kai Vyriausiąją rinkimų komisiją pasiekė visų Rietavo savivaldybės apygardos apylinkių rezultatai. Vėliausiai paskelbti pačios gausiausios – Rietavo – apylinkės balsai.
Už A. Černeckį iš viso atiduoti 2 166 balsai, už A. Mockų – 1 171, už V. Deltuvienę – 96. Beje, kaimo apylinkėse ryškiai pirmavo dabartinis meras, o miesto rinkėjai, panašu, linkę į permainas – jose daug balsų surinko ir A. Mockus. Pavyzdžiui, Rietavo apylinkėje už A. Černeckį balsavo 491 rinkėjas, už A. Mockų – net 367.
Rietaviškiai pasitiki ne tik A. Černeckiu, bet ir jo vedama Liberalų sąjūdžio komanda. Liberalams atiteko 1 560 balsų ir 8 mandatai naujosios kadencijos Savivaldybės taryboje. Reitinguodami rietaviškiai tą aštuonetą sudėliojo taip: Albinas Maslauskas, A. Černeckis, Vytautas Dičiūnas, Jonas Eugenijus Bačinskas, Saulius Jonušas, Virgilijus Ruškys, Albinas Bružinskis ir Eglė Fabijonavičienė. Kadangi A. Černeckis eis mero pareigas, jį taryboje turėtų pakeisti Jonas Rekašius. O jei V. Dičiūnas liks administracijos direktoriumi, sąraše į viršų šoktelės Mindaugas Litvinas. Beje, šią kadenciją liberalai turėjo 10 mandatų.
Už socialdemokratus rietaviškiai atidavė 915 balsų, tuo pačiu skirdami jiems net 4 vietas Taryboje (turėjo tik 2): A. Mockui (kuris kandidatavo į merus), Vytautui Blažaičiui,  Viktorui Krajinui ir Algimantui Mickui.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai kaip turėjo, taip ir toliau turės tris mandatus. Už šią partiją balsavę 643 rietaviškiai į Tarybą delegavo Povilą Batavičių (kuris buvo išrinktas ir šią kadenciją, bet iš Tarybos pasitraukė savo noru), Viliją Razmienę  ir Juozą Barsteigą.
Darbo partija Taryboje turės vieną mandatą ir jis rinkėjų sprendimu atiteko ne pirmuoju numeriu pažymėtai kandidatei į mero postą V. Deltuvienei, o Augustui Šlimui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...