Antrąkart pasirašyta žiedinės sankryžos įregimo sutartis

Darbai Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių sankryžoje turėtų startuoti po dviejų mėnesių

Darbai Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių sankryžoje turėtų startuoti po dviejų mėnesių

Pasibaigus viešojo pirkimo procedūroms, praėjusią savaitę Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis pasirašė sutartį dėl žiedinės sankryžos statybos Plungėje, Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių sankirtoje. Beje, sutartis dėl šio žiedo sudaroma jau antrą kartą. Pirmąkart – dar 2017 metais – ją pasirašė tuometinis administracijos direktorius Albertas Krauleidis. Tąsyk sutartis sudaryta su didžiausią kainą pasiūliusiu rangovu, dėl to kilo nemenkas skandalas. Šįkart pasirinktas mažiausios kainos pasiūlymas.

Skaitytojams priminsime, kad žiedinę sankryžą minėtųjų gatvių sankirtoje norėta įrengti dar prieš pradedant tunelinio viaduko po geležinkeliu statybą. Kartu planuota nutiesti ir naują gatvę, jungiančią Dariaus ir Girėno bei Alanto gatves. Žiedinės sankryžos ir naujos gatvės įrengimo projektas turėjo būti finansuojamas iš dviejų šaltinių – Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Savivaldybės biudžeto lėšomis, o viešasis pirkimas patikėtas Savivaldybei.
Konkursą surengusi Savivaldybės administracija tąkart gavo keturių tiekėjų pasiūlymus. Komisija išsirinko patį brangiausią – 779 tūkst. eurų vertės – pasiūlymą, kurį pateikė trijų įmonių grupė: „Eurovia Lietuva“, „Plungės lagūna“ ir „Plungės Jonis-S“. Mažiausia pasiūlyta kaina buvo vos 454 tūkst. eurų, tačiau tąkart pasiūlymai vertinti ne tik pagal kainą, bet ir pagal kitus kriterijus. Žodžiu, pasirinktas neva ekonomiškai naudingiausias variantas.
Sutartyje buvo numatyta, kad Savivaldybė minėtosioms įmonėms sumokės 578 tūkst. eurų, LAKD – 201 tūkst. Tačiau pastaroji, sužinojusi, kad pasirinktas brangiausias pasiūlymas, atsisakė pasirašyti sutartį. Tiesa, darbai jau buvo pradėti, tad juos teko nutraukti. Savivaldybė tada sutartį su rangovu pasirašė. Buvo įrengta tik nauja gatvė, ji Savivaldybei atsiėjo 400 tūkst. eurų. Už darbus atsiskaityta praėjusių metų pabaigoje. Beje, pasirašant sutartį, nebuvo aišku, iš kur Savivaldybė ims tam pinigų. Tačiau pernai kai kurie kiti darbai įstrigo, tad atliko lėšų, kuriomis ir padengta skola už naująją gatvę.
Derybos su LAKD užsitęsė apie metus. Vis dėlto Savivaldybei galiausiai leista skelbti naują žiedinės sankryžos įrengimo darbų viešąjį pirkimą.
Šįkart sulaukta dviejų tiekėjų pasiūlymų. Konkursą laimėjo tie patys jungtinės veiklos partneriai, kurie buvo laimėję ir 2017-aisiais, – UAB „Plungės lagūna“ ir AB „Eurovia Lietuva“ (tik jau be „Plungės Jonio-S“). Jie žiedinę sankryžą įsipareigojo įrengti už 330 754 eurus. Antrąjį pasiūlymą pateikė bendrovės „Valda“ ir „Plungės Jonis-S“. Pastarosios užsiprašė 28-iais tūkstančiais brangiau (358 012 eurų).
Jeigu Savivaldybė pagal mažiausią kainą būtų pasirinkusi ir aną kartą, būtų sutaupiusi solidžią sumą. Tačiau tada kažkodėl svarbu buvo, kad rangovas pinigų reikalautų tik po 24 mėnesių (nors Savivaldybė už nutiestą bevardę gatvelę savo noru atsiskaitė per metus) ir kad darbai būtų atlikti per 2 mėnesius (dabar jau nieko tokio, kad jie tęsis 8 mėnesius). Iš viso šis projektas bus kainavęs apie 730 tūkst. eurų (tiek išeina susumavus naujosios gatvės įrengimą ir žiedinę sankryžą). 2017-aisiais viską buvo galima atlikti už 454 tūkstančius.
Pagal šį pirkimą jungtinės veiklos partneriai pasirašė dvi sutartis: su LAKD dėl rangos darbų už 198 438 eurus ir su Plungės rajono savivaldybės administracija – už 132 316 eurų.
„Plungės lagūna“ ir „Eurovia Lietuva“ projektui įgyvendinti turi  8 mėnesius: techniniam darbo projektui parengti – 2 mėnesius, darbams – 6 mėnesius.
Sutartyse numatyti šie darbai: parengti techninį darbo projektą, įrengti žiedą, Dariaus ir Girėno gatvėje sutvarkyti 96 metrus važiuojamos dalies, Lentpjūvės gatvėje – 22 m, naujoje gatvėje – 12 m, be to, bus įrengti lietaus nuotekų tinklai ir apšvietimas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...