Seniūnai norėtų džipų, bet…

Pirmadienį į pasitarimą susirinkę Plungės miesto ir kaimų seniūnai aptarė keletą visiems aktualių klausimų. Vienas iš jų – naujas transportas, kuriuo Savivaldybės administracija šiemet žada aprūpinti seniūnijas. Kad senus automobilius pakeis naujais, gerai, bėda tik, kad jų rinkimosi procedūra tapo panaši į pageidavimų koncertą – kiekvienas seniūnas nori vis kitokios mašinos, o kompromiso niekaip nerandama.

Norus riboja lėšos
Tvirtinant šių metų biudžetą, jame numatyta lėšų visų dešimties seniūnijų automobiliams. Suma – 40 tūkst. eurų. Už tiek, žinoma, mašinų nenupirksi. Pinigai – metinėms įmokoms už išperkamąją nuomą ir draudimui.
Tuo, kad turės naujas transporto priemones, seniūnai džiaugiasi. Juolab kad daugelio tarnybiniai automobiliai jau tikrai atitarnavę, kitų net remontuoti nebeapsimoka. Tad nauji labai reikalingi.
„Žinau, kad norit gražių džipų. Svajoti galima apie daug ką, bet lėšos ribotos, tad įpirksime tik kažką panašaus į „VW Caddy“. Brangesniems neturime pinigų“, – seniūnams sakė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Jam antrino ir pavaduotojas Česlovas Kerpauskas: „Norėti ir kalbėti galime apie daug ką, bet viską pakoreguoja viešieji pirkimai – matysim, kas, ką ir už kiek mums pasiūlys.“
Kaip sakė Paukštakių seniūnas Aurimas Vasiliauskas, seniūnų poreikiai skirtingi, todėl ir nuomonės labai skiriasi. Vieniems reikia lengvojo automobilio važinėti, kitiems – kad dar ir vežti kažką būtų galima. „Kai paskutinį kartą tarėmės, mūsų nuomonės visiškai išsiskyrė. Paskui Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius padarė apklausą. Taigi sutariame dėl to, kad mums reikalingi padidinto pravažumo automobiliai. Ir kad būtų kabliai priekaboms“, – kalbėjo A. Vasiliauskas.
Savivaldybės vadovai seniūnus ragino pasiskubinti – pinigai yra, reikia tik apsispręsti ir pradėti ruošti viešojo pirkimo sąlygas. „Jei neskubėsit, tai suprasim, kad tiek jums tų automobilių ir tereikia. Bent jau iki gruodžio 15-osios gal apsispręsit“, – juokauta baigiant svarstyti šį klausimą.
Žaidynės – be didelio entuziazmo
Seniūnų pasitarime dalyvavęs Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas susirinkusiesiems priminė, kad laikas pradėti galvoti apie kasmetines seniūnijų žaidynes. Seniūnams duota pora savaičių – pasitarti ir nuspręsti, ko norėtų: kada žaidynės turėtų vykti, vieną ar dvi dienas norima sportuoti, kokių rungčių pageidaujama ir kt.
Pasak A. Viršilo, yra seniūnijų, kurios surenka komandas ir dalyvauja visose ar bent kai kuriose rungtyse, tačiau yra ir tokių, kurioms žaidynės visiškai neįdomios. „Sulaukiame vos 4–6 seniūnijų. Jos kažkaip sugeba rasti dalyvių, o kitos – ne. Todėl ir prašome, kad patys surašytumėte, ko norite, kad daugiau entuziastų atsirastų“, – sakė A. Viršilas.
Laukia įkurtuvių
Baigiantis posėdžiui, seniūnai vadovams išsakė individualesnes problemas.
Šateikių seniūnas Zigmantas Strumyla kalbėjo nebežinąs, ką daryti su miško pjovėjais ir vežėjais, kurie pastaruoju metu savo darbus dirba jau ne dienomis, o naktimis. „Per naktį dingsta 40 tonų šakų, tad galima tik įsivaizduoti, kokiais tempais dirbama. O kai kažką pasakai, tai dar ir grasinimų sulauki. Jie visiškai nesiskaito“, – dėstė seniūnas. Jam rekomenduota pačiam pernelyg ir nesikišti, o turimą informaciją perduoti aplinkosaugininkams.
Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė domėjosi, ar seniūnija gali savavališkai apgenėti apleistos sodybos gyvatvorę. Miestelio centre esančiame name esą jau seniai niekas negyvena, ją paveldėję žmonės kažkur išvykę, rasti jų nesiseka. O sodyba tokia, kad nepastebėti jos neįmanoma, be to, ir kuliškiai jau praeiti neduoda, klausdami, kada seniūnija imsis tvarkos.
„Jei būtų kur laukuose, žmonės ją turbūt padegtų. Dabar miestelyje, tai bijo. O ji ne tik baisi, bet dar ir visokie perėjūnai renkasi“, – guodėsi seniūnė. Prie privačios nuosavybės lįsti lyg ir nevalia, bet jeigu netvarka jau kertasi su viešuoju interesu, vis dėlto reiktų kažką daryti. „Arba palikit taip, kaip yra, ir užrašykit: Būtovės slėpiniai“, – juokavo meras Audrius Klišonis.
Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė visiems pranešė, kad miestelyje jau baigtas įrengti viešasis tualetas. Beliko inventorizuoti ir jau bus galima pradėti naudoti. „O kada pirmoji registracija? Kada įkurtuvės?“ – pokštavo kiti susirinkimo dalyviai. Juk jei atsirado naujas objektas, turbūt bus ir įkurtuvės – tokia jau tradicija visur juostelę perkirpti.

3 komentarai(-ų)

  • Dalius:

    Seniunai keliais tegul pasirupina ir nereikes dzipu uz tuos pinigus tegul zviro papila

  • Na, jo:

    senes is Puskino pasakos:))) Kazkaip turtingi norvegai ir milijardieriai sveicarai nesitasko. Visur ziuri i praktiskuma, o ne i prabanga. Ubago mentalitetas. Labai gerai bus vokiski automobiliai. Tegul kelius pasigreideriuoja ir zvyro uzpila ne atgrubnagiskai kaip pernai, o taip kaip priklauso, o ne kad pliusa uzsidet, kad sutvarke vienai dienai.

  • he he:

    Jo svarbiausiai masinos, be ju negal vargsai dirbt… O gal pirma paziurekim kiek ju seniunijos mokesciu sumoka, paskui – kiek isleidzia, i a tik nepasirodys ka nei padroztas dviratis is Rietavo turgaus jiem neiseina, a???

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...