Nušurmuliavo linksma žiemos palydų šventė

Kalvarijiškiai žiemą išskraidino „medikopteriu“

Kalvarijiškiai žiemą išskraidino „medikopteriu“

Kovo 5-ąją Lietuva šventė žiemos palydėtuves, kurios neįsivaizduojamos be būrio persirengėlių, jų keliamo triukšmo bei gardžių blynų. Užgavėnės nušurmuliavo ir Plungės bei Rietavo krašte. Smagaus šurmulio, margaspalviais drabužiais pasipuošusių „čigonių“, veidus išsitepliojusių „žydų“ bei kitų po kaukėmis besislepiančių šventės linksmintojų netrūko ne tik abiejų savivaldybių centruose, bet ir miesteliuose bei kaimuose.

Išsiilgusieji tradicijų rinkosi į Platelius
Plateliškiams nuo senų laikų Užgavėnės yra linksmiausia šventė metuose. Tuo įsitikino ir nepatingėjusieji atvykti antradienį į Platelius. Smagios dainos, tranki muzika bei juokas miestelyje skambėjo jau nuo pat ankstyvo ryto. Įvairius gyvūnus įkūnijusiais persirengėliais, elgetomis ir kitais Užgavėnių personažais žavėjosi ne tik miestelio svečiai, bet ir patys plateliškiai, kurie didžiuojasi iki šių dienų išlsaugoję senąsias šios šventės tradicijas.
Su muzika ir daina pasisvečiavę aplinkinėse gyvenvietėse, vakarėjant plateliškiai rinkosi į miestelio aikštę, o iš jos visi patraukė prie buvusios Platelių dvaro jaujos, kur laukė siautulinga visų Užgavėnių dalyvių ir svečių šventė su gardžiais blynais, laužu ir Morės deginimo ritualu.
Plungėje – su blynais ir stinta
Linksmybių netrūko ir Plungės Senamiesčio aikštėje. Blynų švente vadinamose Užgavėnėse buvo galima pasimėgauti ne tik saldžia uogiene pagardintais blynais, karšta arbata, bet ir keptomis stintomis. Jas susirinkusieji išgraibstė pirmiausia.
Miesto „širdyje“ gausiai susirinkusius plungiškius bei svečius sveikino meras Audrius Klišonis ir Kultūros centro direktorius Romas Matulis, o gerą nuotaiką dovanojo šokių studijos „Hera“ merginos ir kreatyvinės grupės „Miražas“ jaunimas. Su šokiais ir muzika plungiškiai galutinai atsisveikino su žiema. Tai užtvirtinant, buvo sudeginta Morė. Tikima, kad su ja išvaromas susikaupęs blogis, o kartu – ir įkyrėjusi žiema.
Kalvarijiškiai žiemą vijo kitaip
Be Morės deginimo ceremonijos, Lašininio ir Kanapinio kovos neapsiėjo ir kalvariškiai persirengėliai. Sugužėję į miestelio aikštę, visi laukė, kol bus paskelbtas „Blyno konkursas“.
Pristatyti savąjį blyną privalėjo kiekviena persirengėlių grupė. Kokių tik blynų nebūta! Antai kapela „Sosieda“ „iškepė“ muzikinį blyną. O Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovai iš Platelių atsivežė Mergelę ir Oželį. Sakė turį surasti dar šimtą keturiasdešimt ožių į Seimą. Senelis Adomas su anūkais sugrojo trankią „Ontės polką“.
Dar neįprasčiau kalvariškiai gelbėjosi nuo žiemos. Tam į pagalbą buvo pasitelktas sporto klubo „Kalvynas“ „medikopteris“ ir gelbėjimo komanda. Jų dėka žiema buvo „išgabenta“ toli toli.
Persirengėliai šurmuliavo ir Rietave
Rietaviškiai švęsti pradėjo antradienio pavakarę, kai gausus būrys persirengėlių sugužėjo į Užgavėnių „veselę“. Miesto aikštėje daktarus ir velnius, raganas ir kitokius šiai šventei būdingus personažus įkūniję rietaviškiai nekantriai laukė atvykstančių „jaunųjų“.
Jie sutikti su sočiomis vaišėmis nukrautu stalu, raudonu kilimu bei trankia muzika. Visi taip linksminosi, kad net kojos kilnojosi. „Jaunoji“ atvyko lydima net dviejų „jaunikių“ – Lašininio ir Kanapinio. Šiems susigrūmus, nuotakos ranka ir širdis atiteko Kanapiniui.
Užgavėnių „veselę“ vainikavo įspūdingas ugnies šou ir blogybių, piktybių, per metus susikaupusių negandų simbolio – Morės – sudeginimas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...