Darželinukai džiaugiasi naujai sutvarkytomis erdvėmis

Kantaučiuose atidaryta bendruomenės ilgai laukta darželinukų grupė

Kantaučiuose atidaryta bendruomenės ilgai laukta darželinukų grupė

Neseniai Kantaučiuose, Žemaičių Kalvarijoje ir Kuliuose atidarytos ir visuomenei pristatytos naujos erdvės, skirtos mažiausiems minėtų vietovių gyventojams – darželinukams. Kantaučių daugiafunkciame centre įrengta vaikų darželio grupė įkurtuves šventė vasario 28 dieną. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmame aukšte įkurdintas lopšelis-darželis į atidarymo iškilmes pakvietė pirmąją pavasario dieną. O minint tarptautinę Moterų solidarumo dieną – kovo 8-ąją  – įkurtuvės pažymėtos ir Kulių gimnazijos darželinukų grupėje.

Įkurtuvės Kantaučiuose
Kaime atidarytu darželiu džiaugiasi visa Kantaučių bendruomenė. Mažyliams skirtos erdvės daugiafunkciame centre yra jaukios ir šiuolaikiškos. Nors buvo metas, kai darželis kantautiškiams atrodė neįgyvendinama svajonė. Tačiau šiandien bendruomenė gali džiaugtis turinti darželinukams skirtą grupę, pavadintą gražiu „Žirniukų“ vardu. Gal tai bent maža dalele atpirks skriaudą dėl neseniai uždarytos Kantaučių mokyklos.
Įkurtuvių metu pirmiausia dėkota merui Audriui Klišoniui, palaikiusiam idėją įsteigti darželinukų grupę Kantaučiuose. Viliamasi, kad mažiesiems užaugus, galbūt bus atgaivinta ir mokykla.
Dėkota ir UAB „Janra“, kuri pagamino ir kantautiškiams darželinukams padovanojo virtuvės baldus, ir UAB „RDA statyba“ už kokybišką patalpų įrengimą.
Žemaičių Kalvarijos darželis – pats moderniausias
Kovo 1-ąją į atidarymo šventę pakvietė kalvariškiai darželinukai. Jiems skirtos erdvės įrengtos Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazijos pirmo aukšto patalpose.
Pirmieji į iškilmes atskubėjo mažieji naujųjų erdvių šeimininkai bei jų auklėtojos. Vaikai susirinkusiesiems dovanojo smagią meninę programą.
Atidaryme dalyvavo ir Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono meras A. Klišonis, gausybė kitų svečių, tarp kurių – patalpas įrengusios UAB „RDA statyba“ direktorius Romualdas Čiapas, Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos kanauninkai Jonas Ačas ir Vidmantas Daugėla bei bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas.
Gimnazijos direktorius Zenonas Garbenčius akcentavo, kaip svarbu bendruomenei turėti siekių. Dar smagiau, kai jiems įgyvendinti randama lėšų. Atsidėkodamas už pagalbą vadovas kai kuriems svečiams įteikė padėkos raštus.
O juos gavusieji pasidžiaugė, kad bendrų pastangų dėka mažieji kalvariškiai savo dienas galės leisti saugiose ir šiltose patalpose. Anot jų, šis vaikų darželis šiuo metu yra pats moderniausias visame Plungės rajone, o gal net ir visoje Žemaitijoje, įrengtas pasitelkiant latvių, estų bei norvegų patirtį.
Darželyje sumontuotos rūbų džiovinimo spintos, visose trijose grupėse įdiegta išmaniųjų grindų technologija. Specialiai šiam darželiui pagaminti ir baldai.
Įkurtuvių nuotaikos – ir Kuliuose
Kovo 8-ąją, pasipuošę tautiniais rūbais, į įkurtuves atvykusius svečius pasitiko Kulių gimnazijos darželinukų grupių „Boružiukai“ ir „Aitvariukai“ vaikai bei jų auklėtojos. Tądien atidarytos naujai įrengtos ikimokyklinio ugdymo grupių patalpos.
Atvykstančiuosius, tarp kurių  – ir europarlamentaras Petras Auštrevičius bei grupes įrengusios UAB „Napsita“ atstovai, pasitiko Kulių gimnazijos direktorius Leonas Pečkauskas. Visiems svečiams mažieji kuliškiai įteikė jų pačių rankutėmis sukurtas dovanėles.
Perkirpus simbolinę atidarymo juostą, pasivaišinus rugine duona bei pasiklausius mažųjų koncerto, direktorius dėkojo visiems, prisidėjusiems prie darbų. L. Pečkauskas išreiškė viltį, kad tuo gimnazijos renovacija nesustos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...