Pirmenybė – sklypui Gandingos gatvėje

Tomo Jocio įsitikinimu, vaikų globos namams tinkamiausias būtų sklypas Gandingos gatvėje

Tomo Jocio įsitikinimu, vaikų globos namams tinkamiausias būtų sklypas Gandingos gatvėje

Rajono politikai dar kartą grįžo prie sklypo, kuriame norima statyti Bendruomeninius vaikų globos namus, klausimo. Jis gvildentas jau ne sykį – mat nesutariama, kuri vieta būtų patogesnė vaikams.

Priminsime, kad iš pradžių globos namus, kurie priglaus aštuonis vaikus, planuota statyti pačiame miesto pakraštyje  – Savivaldybei priklausančiame sklype Rasytės gatvėje (šalia Medingėnų g.). Tokiam sumanymui nepritarta. Kalbėta, kad negalima vaikų, kurių atsisakė tėvai, ištremti kone į laukus, iš kur jiems bus sunku pasiekti mokyklas, darželius, būrelius ir kita.
Taigi prieš kurį laiką Rasytės gatvės variantas atmestas. Nutarta, jog Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius turėtų pasidairyti kitų – arčiau civilizacijos esančių – sklypų. Juolab kad Savivaldybė jų tikrai turi.
Trečiadienį Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys Vietos ūkio ir ekologijos komitetui pateikė kitus variantus. Pagal tam tikrus kriterijus įvertinęs kitus laisvus sklypus, T. Jocys konstatavo, kad Bendruomeniniams vaikų globos namams statyti tinkamiausi būtų du – esantys Miškų ir Gandingos gatvėse.
Miškų g. esantis sklypas kelia mažiausiai problemų. Jo dokumentai jau sutvarkyti, tad šį adresą kone iškart būtų galima įtraukti į statybos projekto dokumentaciją. Tačiau pagal aplinką, T. Jocio teigimu, patrauklesnis esąs sklypas Gandingos g.  – ir „Ryto“ mokykla šalia, ir jos stadionas, ir būsimasis Sporto ir sveikatingumo kompleksas, ir vadinamoji Plungės jūra. Vienintelė bėda – kad netoliese ir garažai.
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė minėjo, kad Savivaldybės paraiška dėl Bendruomeninių vaikų globos namų statybos šiuo metu svarstoma ir vertinama. Vertintojai sutinka, kad būtų keičiamas adresas (mat jau buvo nurodytas sklypas Rasytės g.), tačiau tam, žinoma, yra ribotas laikas.
Komitetas priėmė saliamonišką sprendimą – visuomenės poreikiams imti abu sklypus ir pradėti tvarkyti esančiojo Gandingos gatvėje dokumentaciją. Prioritetas – sklypas Gandingos g. O jei kartais nepavyktų laiku jo įforminti, bus pasirinktas antrasis variantas – sklypas Miškų g.

Vienas komentaras

  • Kokia:

    dar nesąmonė galvojama. Dėl aštuonių vaikų statyti naujus bendruomenės vaikus. Nesuprantama,kad tie,vaikai auga, jiems reikia atskiro kampo-buto .Tai ,kas bus dabartiniuose globos namuose? Kodėl nepritaikomas vienas korpusas ,tiems aštuoniems vaikams,o reikia statyti naują?Ar pinigams paplauti? Įdomu?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...