Sulaukta tik trijų prašymų

Komitetas suabejojo, ar Tulpių gatvės remontui Savivaldybė gali skirti 80 proc. reikalingų lėšų

Komitetas suabejojo, ar Tulpių gatvės remontui Savivaldybė gali skirti 80 proc. reikalingų lėšų

Trečiadienį per Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdį aptarti gyventojų prašymai prisidėti prie infrastruktūros objektų tvarkymo. Tiesa, tų prašymų ne tiek jau ir daug  – Savivaldybės administracija jų gavo tik tris. Kadangi vienas iš jų atmestas kaip neatitinkantis reikalavimų, komitetą bepasiekė du.

Priminsime, kad Taryba yra patvirtinusi tvarką, pagal kurią infrastruktūros objektai (keliai, gatvės, aikštelės, daugiabučių namų kiemai ir kt.) tvarkomi kooperuojant Savivaldybės ir fizinių bei juridinių asmenų lėšas. Prašymus teikia fiziniai ir juridiniai asmenys, o Savivaldybė sprendžia, ar prisidėti ir kiek prisidėti.
Nors iš pradžių tikėtasi, kad tokių iniciatyvų bus daug, praktika rodo ką kita. Šiemet sulaukta vos trijų prašymų. Vienas iš jų išsyk nugulė Vietos ūkio skyriuje. Kaip sakė šio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, Varkalių gyvenvietės Medeinos g. „gyventojų“ prašymas sutvarkyti jų gatvelę iškart atmestas dėl vienos priežasties – joje realiai nėra gyventojų, tik sklypai išdalyti. Tad ir gatvė bent jau kol kas nebus tvarkoma.
Antrasis prašymas – A. Vaišvilos g. 29-ojo namo gyventojų. Jie nori pasididinti ir išsiasfaltuoti automobilių stovėjimo aikštelę. Savivaldybė prie šio projekto prisidės 40 proc. reikalingų lėšų (1 480 eurų), gyventojai – 60 proc. (2 220 eurų). Komiteto posėdyje dalyvavęs minėtojo namo gyventojas Kęstutis Lukauskas piktinosi, kad jau metus laiko mina takus į Savivaldybę, bet reikalai vis nejuda į priekį. Šįkart jis patikintas – Savivaldybė skirs finansavimą.
Dėl prisidėjimo kreipėsi ir „Saulutės“ sodininkų bendrijos Tulpių g. gyventojai. Tvarkant bendro naudojimo gatves, Savivaldybė prisideda 80 proc., gyventojai – 20 proc. Suskaičiuota, kad sutvarkyti kažkada asfaltuotą buvusią Tulpių gatvę atsieis beveik 15 tūkst. eurų, Savivaldybės dalis – 11 677 eurai.
Svarstant šį prašymą, komiteto pirmininkui Tomui Raudžiui iškilo klausimas: ar ta gatvelė yra Savivaldybės, ar sodininkų bendrijos žinioje? „Žinoma, remontuoti mes galime ir sodininkų bendrijos gatvę, bet tokiu atveju mūsų prisidėjimas bus ne 80 proc., o kur kas mažesnis“, – kalbėjo T. Raudys.
Šią svarbią detalę žadėta išsiaiškinti iki Savivaldybės tarybos posėdžio. Ji bus lemianti sprendžiant, kiek Savivaldybė prisidės prie darbų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...