Fermoje – 66 metų darbininko žūtis

Kovo 8-osios rytą, po aštuntos valandos, skaudi nelaimė įvyko ūkininko Marijaus Kakčio, kuris išrinktas į Plungės rajono savivaldybės tarybą, fermoje, esančioje Platelių seniūnijos Lygiųjų kaime. Nukritus siloso ritiniui, žuvo 1953 metais gimęs tos pačios seniūnijos Antsienių kaime gyvenęs ūkio darbininkas, pas M. Kaktį darbavęsis apie 13 metų.

Minėtąjį rytą į nelaimės vietą skubėjo ne tik Greitosios medicinos pagalbos, policijos ekipažai, bet ir Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pareigūnai. Jie pradėjo tyrimą dėl mirtimi pasibaigusio įvykio darbe.
Kaip sakė VDI Telšių skyriaus vedėjas-vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Liekis, nelaimė įvyko šeriant gyvulius. Anot J.  Liekio, ūkininkas M. Kaktys teleskopiniu krautuvu „Manitu“ iš aikštelės į fermą atsivežė pašarų, tiksliau – į plėvelę suvyniotų siloso ritinių. Atvežęs juos prie pašarų dalytuvo, nuleisdavo ant žemės, kad darbininkas nuo jų nuimtų plėvelę. Išpakuoti ritiniai buvo keliami į dalytuvą, kurio bortai – maždaug 3 metrų aukštyje.
Keliant vieną jau išpakuotą ritinį, darbininkas esą pastebėjo, kad ant jo dar yra plėvelės, tad puolė jos nuplėšti. Tuo tarpu apie 700 kilogramų sveriantis ritinys nusprūdo nuo krautuvo, krito, nubloškė ir pargriovė vyriškį bei prispaudė jam galvą. Žmogus žuvo vietoje.
Pasak J. Liekio, tyrimas truks 20 dienų. Per tą laiką turėtų būti nustatyta nelaimės priežastis ir išsiaiškinta, kas dėl jos kaltas.
Pats ūkininkas M. Kaktys „Žemaičiui“ pasakojo: „Penktadienio ryte krovėm pašarus. Keliant ritinį, darbininkas pamatė prikibusią plėvelę ir suskubo ją nugriebti. Išvydęs tai, dar šaukiau, kad nelįstų, bet jis, matyt, negirdėjo. Ritinys išsprūdo ir jį prispaudė.“
Anot M. Kakčio, žuvusysis jo ūkyje darbavosi nuo 2006-ųjų, buvo pagyvenęs, bet patikimas darbuotojas. „Jei būtų jaunesnis, gal būtų spėjęs sureaguoti ir pasitraukti, bet nespėjo. Įvyko, kas įvyko, nieko čia nebepakeisi. Ar buvo blaivus? Į šį klausimą atsakys ekspertai. Mano žmona iš ryto su juo bendravo, jo būklė jokių įtarimų jai nesukėlė“, – pasakojo po nelaimės kalbintas ūkininkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...