Šluota žmoną „paauklėjęs“ vyras sulaukė atpildo

Neseniai Plungės apylinkės teismo rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Tuo buvo kaltinamas 1990-aisiais gimęs Platelių seniūnijos gyventojas Mindaugas Račkauskas.

Konfliktas tarp M. Račkausko ir jo sutuoktinės kilo šv. Valentino dienos išvakarėse, apie 9 valandą. Nors buvo dar tik rytas, vyriškis jau buvo įkaušęs, o gal vakarykščiai gėręs ir nespėjęs išsiblaivyti.
Nusitvėręs šluotos vyriškis ja užsimojo ir trenkė moteriai per dešinę šlaunį. Tada priėjęs iš nugaros jis ėmė smaugti savo žmoną, sukeldamas jai stiprų fizinį skausmą.
Netrukus į sutuoktinių konfliktą įsikišo policijos pareigūnai. Šie greitai apkarpė sparnus „ereliui“ – smurtautojas buvo išvežtas į areštinę. Ten jam nustatytas 1,86 promilės girtumas.
Už smurtavimą prieš savo žmoną M. Račkausko atžvilgiu buvo priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo jam paskirta dešimties mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Taip pat vyras įpareigotas per mėnesį pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Tiesa, visą tą laikotarpį jam teks pamiršti ir alkoholį bei kitas psichiką veikiančias medžiagas.
Nesutikus su tokiu įsakymu, teikiamas prašymas bylą nagrinėti teismo posėdyje. Bet vargu ar M. Račkauskas pasinaudos šia galimybe. Iš byloje surinktos medžiagos matyti, kad jis apskritai yra linkęs į nusikaltimus. Vyras jau baustas už vairavimą išgėrus bei už tai, kad vengė atlikti paskirtą bausmę.
Tada, kai pakėlė ranką prieš žmoną, Platelių seniūnijos gyventojas dar nebuvo atlikęs bausmės už minėtas nusikalstamas veikas. Savaime suprantama, nebuvo išnykęs ir teistumas. Tad prie laisvės apribojimo bausmės pridėtos ir anksčiau paskirtos piniginės baudos, kurių bendra suma – 2 883 eurai. Niekur nedingo ir draudimas vairuoti, vartoti psichiką veikiančias medžiagas bei įpareigojimas per mėnesį pradėti dirbti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...